Szczegóły kursu

Access 2013. Kurs video. Kwerendy baz danych

Access 2013. Kurs video. Kwerendy baz danych

Kamil Józwik

Kurs video

Obierz kurs na... Microsoft Access 2013!

Dobra, wygodna i profesjonalna baza danych to podstawa sukcesu każdej firmy. W dzisiejszym świecie nieustannie zalewa nas deszcz informacji, których nie umiemy wystarczająco szybko przyswoić ani przetworzyć bez pomocy dobrego oprogramowania. Tym cenniejsza jest możliwość sensownego sortowania informacji i błyskawicznego docierania do tych, które są nam akurat potrzebne. We właściwie skonstruowanej i zarządzanej bazie danych można przechowywać dane o klientach, zapasach, produktach, pracownikach i przepływach finansowych, a odpowiednio opracowane kwerendy pomogą kontrolować stan firmy, szybko znajdować dane o sprzedaży, dowolnym kliencie czy kontrahencie oraz wyciągać wnioski na przyszłość.

Jak obsługiwać bazę danych utworzoną w Accessie 2013 i w mig znajdować potrzebne informacje? Sprawdź to podczas szkolenia Access 2013. Kurs video. Kwerendy baz danych. Zdziwisz się, jak potężne i wygodne narzędzie oferuje Ci Microsoft.

Microsoft Access 2013 pozwoli Ci stworzyć imponującą, praktyczną bazę danych i łatwo ją przeszukiwać — wreszcie poczujesz, że masz kontrolę nad wszystkim, co dzieje się w Twojej organizacji!

Czego nauczysz się podczas kursu Microsoft Access 2013?

 • Poznasz definicję kwerendy.
 • Nauczysz się tworzyć kwerendy za pomocą kreatora.
 • Zobaczysz, jak opracować kwerendy proste, a jak krzyżowe.
 • Odkryjesz, na czym polega tworzenie kwerend wyszukujących duplikaty.
 • Sprawdzisz, jak przygotować kwerendy parametryczne, aktualizujące albo dołączające.
 • Zorientujesz się, jak wykorzystać operacje tekstowe i matematyczne przy sporządzaniu kwerend.

Microsoft Access 2013 to program, w którym łatwo zbudować dowolną bazę danych. Jednak prawdziwą sztuką jest obsługa takiej bazy, czyli tworzenie najrozmaitszych zapytań, aby wysortować odpowiednie informacje. Te zapytania, inaczej kwerendy, często bywają skomplikowane — szczególnie wtedy, gdy chcemy połączyć ze sobą kilka kryteriów albo wykonać jakieś operacje w samej bazie. Ten złożony z trzydziestu lekcji kurs pomoże Ci zorientować się w typach kwerend i podpowie, co możesz zrobić z ich pomocą. Zapoznasz się z terminologią używaną w odniesieniu do baz danych i nauczysz się używać kreatora kwerend. Dowiesz się, jak zaktualizować rekordy, dołączyć coś do bazy lub usunąć z niej pewne informacje. Zobaczysz, jak sprawdzić, czy rekordy się nie powtarzają. Odkryjesz, do czego służą funkcje i tabele, jak wykonywać operacje matematyczne i tekstowe, wykorzystywać różne kryteria oraz wyszukiwać niepasujące dane. Po zakończeniu kursu będziesz umiał samodzielnie stworzyć dowolną kwerendę i poprawnie zinterpretować jej wyniki.

Siła kwerend dzięki kursowi Microsoft Access 2013

Microsoft Access 2013 pozwala na tworzenie baz danych w systemie Windows bez znajomości jakiegokolwiek języka programowania czy języka SQL. Dzięki temu w łatwy sposób można przechowywać i wyszukiwać dane — i osiągać przy tym bardzo dużą wydajność. Jednak wymaga to zrozumienia zasad komunikowania się z programem, czyli odpowiedniego formułowania zapytań. Access 2013. Kurs video. Kwerendy baz danych ma za zadanie przekazać Ci tę wiedzę i objaśnić, do czego służą różne kwerendy, a przede wszystkim: jak z nich skutecznie korzystać. Jego celem jest także pokazanie Ci, jak wygodnie zarządzać całą bazą, dbać o jej aktualizację, sortować rekordy, dodawać nowe tabele i ustanawiać między nimi logiczne połączenia.

Krok po kroku, na konkretnych przykładach nauczysz się biegle wyszukiwać informacje i konstruować wyrafinowane, skomplikowane kwerendy, które pomogą Ci połączyć różne dane i wyciągnąć z nich poprawne wnioski.

Potęga Accessa w Twoich rękach

Obojętne, czy jesteś numizmatykiem, masz dużą domową bibliotekę lub szefa, który nieustannie wymaga od Ciebie dostarczania najświeższych informacji o klientach, ten kurs pomoże Ci właściwie i bezbłędnie zarządzać każdą bazą danych. Microsoft Access 2013 doskonale sprawdza się jako baza, ale to możliwość szybkiego wyłuskania z niej konkretnych informacji jest Twoim najważniejszym atutem. To dzięki temu będziesz zawsze wiedział, które monety z Twojej kolekcji wybito w 1830 roku albo które książki pożyczyłeś przyjaciołom i nie masz co szukać ich na półkach. Dzięki temu Twój zwierzchnik dostanie na czas dowolny raport, którego zażąda, nawet z najdziwniejszym zestawieniem kryteriów, jakie przyjdą mu do głowy. Podczas szkolenia Access 2013. Kurs video. Kwerendy baz danych nauczysz się także sensownie grupować dane w bazie, co wydatnie skróci czas przetwarzania zapytań. A gdy komunikacja z bazą danych wejdzie Ci w krew, staniesz się podporą każdego zespołu, firmy czy organizacji — jako ten, kto posiada bardzo cenne i poszukiwane umiejętności.

Tylko dla wtajemniczonych

Access 2013. Kurs video. Kwerendy baz danych z pewnością pozwoli Ci wejść w świat zapytań bazy danych utworzonej w popularnym programie Microsoftu — i otrzymywać właściwe odpowiedzi. Jeśli jednak postanowisz dogłębnie poznać zasady leżące u podstaw określonej organizacji kwerend i zastosować je w praktyce, uda Ci się osiągnąć o wiele więcej! Nauczysz się ściśle dobierać rodzaj kwerendy do oczekiwanych wyników, logicznie układać treści w Twojej bazie, używać pól obliczeniowych w kwerendach i wykorzystywać funkcje IIF oraz Switch. Zobaczysz, jak operować na datach, a także tworzyć i usuwać rekordy albo tabele. Sprawdź, jakie to proste!

Sprawdź także: kursy Low Code.

Poznaj naszego eksperta

Kamil Józwik — absolwent automatyki i inżynierii komputerowej na Politechnice Warszawskiej. Przez pół roku studiował także na uniwersytecie w Mondragon (Hiszpania). Stworzone przez niego bazy danych umożliwiły uporządkowanie i zebranie w jednym miejscu danych w bardzo różnych firmach. Poza bazami danych zajmuje się profesjonalnie sieciami komputerowymi oraz automatyką budynkową. Jest miłośnikiem piłki nożnej, uwielbia podróże i codziennie poszukuje ofert, które pozwolą mu na zwiedzenie wszystkich najciekawszych miejsc na świecie.

„W dzisiejszym świecie każdemu, od kolekcjonerów znaczków, przez pracowników działu HR w dużej firmie, aż po menedżerów międzynarodowej korporacji, pracuje się znacznie lepiej, gdy ma odpowiednio zorganizowany dostęp do swoich danych. Bazy danych zaspokajają tę potrzebę, natomiast osoby mające odpowiednią wiedzę z tej dziedziny są jednymi z najważniejszych trybów napędzających współczesny biznes”.

Kamil Józwik
 • Tytuł: Access 2013. Kurs video. Kwerendy baz danych
 • Autor: Kamil Józwik
 • Czas trwania: 03:06:02
 • ISBN: 978-83-283-1042-1, 9788328310421
 • Data wydania: 2015-06-10
 • Format: Kurs Video
 • Identyfikator pozycji: acckwe
 • Wydawca: Videopoint