Czytelnicy lub studenci z zagranicy

22.03.2022informacyjne

Czytelnicy lub studenci z zagranicy

Z raportu Cudzoziemcy w Polsce, wydanego w 2020 roku, wynika, że aż 460 tysięcy osób z zagranicy posiada zezwolenie na pobyt stały w naszym kraju. W ostatnim czasie sytuacja ta diametralnie się zmieniła, do Polski bowiem, według różnych szacunków, dotarły ponad 2 miliony uchodźców z Ukrainy. W BIBLIO, multimedialnej bibliotece cyfrowej, udostępniamy zasoby wszystkim, niezależnie od pochodzenia, dlatego też nasza strona internetowa i aplikacja są wyposażone w możliwość korzystania z nich w czterech językach: polskim, angielskim, niemieckim i ukraińskim.

 

Jak cudzoziemcy mogą korzystać z BIBLIO?

 

Dokładnie na takich samych zasadach jak osoby pochodzące z Polski. Jeśli czytelnik jest zapisany do Twojej biblioteki, możesz wydać mu kod albo poinstruować, jak powinien się zalogować lub zarejestrować, aby uzyskać dostęp. By ułatwić ten proces, dla każdej możliwości logowania przygotowaliśmy osobną instrukcję w czterech wersjach językowych:

 

Jeśli czytelnik korzysta z aplikacji mobilnej, a w telefonie lub tablecie jako język domyślny ma ustawiony na przykład angielski, aplikacja również będzie działać w tym języku. Jeśli natomiast językiem domyślnym w telefonie jest hiszpański, aplikacja także będzie działać w angielskiej wersji językowej. 

 

Jak zmienić wersję językową na stronie WWW? 

 

Wersję językową BIBLIO można zmienić w dowolnym momencie -- korzystając z górnego paska na stronie WWW. Jest to możliwe z poziomu strony głównej, zakładek, a także po zalogowaniu się, w panelu czytelnika. Co więcej, można się swobodnie przełączać między dostępnymi wersjami językowymi. 

 

 

W jakich językach dostępne są publikacje w BIBLIO?

 

W BIBLIO można wypożyczać tytuły w niemal 20 językach. Należą do nich oczywiście pozycje w języku angielskim, niemieckim czy francuskim. Jednak warto wspomnieć, że czytelnicy mniej popularnych języków, jak fiński, chorwacki czy duński, również znajdą literaturę dla siebie. 

Aby wybrać konkretny język publikacji, wystarczy wyświetlić wybraną kategorię i podkategorię, a następnie wskazać go na liście ,,Język publikacji". Cały proces jest widoczny na obrazku poniżej. 

 

Ułatwiona nauka polskiego z ebookami i audiobookami

 

Ebookpoint BIBLIO to platforma, która nie tylko Polakom ułatwia naukę języków obcych. Również obcokrajowcy mogą tu wypożyczać podręczniki do nauki polskiego. Osoby, które chcą się uczyć polskiego, najczęściej zaznaczają, że najtrudniejsza jest dla nich gramatyka. W BIBLIO znajdą wiele materiałów ułatwiających jej przyswojenie. 

 

Tagi:
Udostępnij:

chcesz poznać więcej szczegółów?