Autor: Gary Pollice
1
Ebook

Algorytmy. Almanach

George Heineman, Gary Pollice, Stanley Selkow

Cała wiedza o algorytmach w jednym podręczniku! Jaki wpływ na różne algorytmy wywierają podobne decyzje projektowe? Jak rozwiązywać problemy dotyczące kodowania? Jak wykorzystać zaawansowane struktury danych do usprawnienia algorytmów? Tworzenie niezawodnego oprogramowania wymaga stosowania sprawnych algorytmów. Jednak programiści rzadko poświęcają im uwagę, dopóki nie pojawią się kłopoty. Aby ich uniknąć, powinieneś wiedzieć, w jaki sposób poprawianie efektywności najważniejszych algorytmów przesądza o sukcesie Twoich aplikacji. W tej książce znajdziesz przetestowane i wypróbowane metody wykorzystywania oraz poprawiania skuteczności algorytmów -- do użycia w celu wdrożenia sprawnych rozwiązań programistycznych. Książka "Algorytmy. Almanach" to cała wiedza o algorytmach, potrzebna ambitnemu programiście, zebrana w jeden kompletny podręcznik. Książka zawiera opisy algorytmów do rozwiązywania rozmaitych problemów, pomaga w wyborze i realizacji algorytmów odpowiednich do Twoich potrzeb, a także dostarcza wydajnych rozwiązań zakodowanych w kilku językach programowania, które łatwo można zaadaptować w konkretnych zadaniach. Dzięki temu podręcznikowi nauczysz się projektować struktury danych, a także dowiesz się, na czym polega przeszukiwanie drzewa binarnego oraz jak korzystać z informacji heurystycznych. Poznasz zaawansowane struktury danych, przydatne do usprawniania algorytmów, a jednocześnie niezbędne dla zagwarantowania pełnego sukcesu Twoich rozwiązań programistycznych. Algorytmy w ujęciu matematycznym Wzorce i dziedziny Algorytmy sortowania Wyszukiwanie sekwencyjne Przeszukiwanie drzewa binarnego Algorytmy grafowe Drzewa poszukiwań Korzystanie z informacji heurystycznych Algorytmy przepływu w sieciach Geometria obliczeniowa Zapytania przedziałowe Cała wiedza o algorytmach, potrzebna każdemu programiście!

2
Ebook

Analiza i projektowanie obiektowe. Rusz głową!

Brett D. McLaughlin, Gary Pollice, David West

Współczesne systemy informatyczne mają niewiele wspólnego z tymi sprzed kilkunastu lat. Są skomplikowane, nafaszerowane wieloma technologiami, bywa też, że mają (zbyt) wielu autorów. Jak zapanować nad tym wszystkim? Jak projektować systemy szybko oraz bezbłędnie? Czujesz się zagubiony? Nic się nie martw! Po prostu... Otwórz swój umysł! Teraz dzięki nowatorskim metodom nauczania możesz błyskawicznie opanować wszystkie elementy projektowania obiektowego. Charakterystyczna dla serii "Rusz głową!" cecha to wymieszana w odpowiednich proporcjach wiedza, humor oraz wszystko wyjaśniające grafiki. Informacje zawarte w książce obejmują pełny zakres tematyki związanej z analizą i projektowaniem obiektowym. Tylko kilkaset stron dzieli Cię od opanowania metod zbierania wymagań, tworzenia przypadków użycia czy też projektowania diagramów klas. A to tylko początek - sprawdź spis treści i przekonaj się, jak szeroki materiał zawiera ta książka. Naprzód, głowo! Nikt ci tego nie potrafił wytłumaczyć? Wydaje Ci się, że to problem nie na Twoją głowę? Nie potrzebujesz elektrowstrząsów, żeby pobudzić swój mózg do aktywnego działania. Tylko żadnych gwałtownych gestów! Usiądź wygodnie, otwórz książkę, dopiero teraz się zacznie. Na początek - rusz głową! Precz z nudnymi wykładami i zakuwaniem bez zrozumienia! Nauka to znacznie więcej niż tylko czytanie suchego tekstu. Twój mózg jest niczym głodny rekin, cały czas prący naprzód w poszukiwaniu nowej, apetycznej przekąski. Jak karmimy Twój wygłodniały umysł? Używamy rysunków, bo obraz wart jest 1024 słów. Stosujemy powtórzenia, by zakodować na stałe dane w Twojej chłonnej głowie. Oddziałujemy na emocje, jesteśmy nieprzewidywalni, zaskakujący i zabawni. Stawiamy przed Tobą wyzwania i zadajemy pytania, które angażują Cię w proces studiowania przedstawianych zagadnień. Cały czas pobudzamy Twój umysł do aktywnego działania, zmuszamy go do posłuszeństwa... a za ciężką pracę nagrodzimy go smakowitym ciasteczkiem w postaci wiedzy - wisienka gratis! Rozgryź to sam! Zasady i cele projektowania obiektowego Metody zbierania wymagań Przypadki użycia i ich analiza Graficzna prezentacja systemu i zasad jego działania - diagramy UML Wzorce projektowe - sprawy skomplikowane stają się proste, a proste jeszcze prostsze Projektowanie architektury systemu Testowanie Książka należy serii "Rusz głową!", która jest kontynuacją serii "Head First". Książki z tej serii zdobyły uznanie czytelników dzięki swemu unikalnemu i nowatorskiemu podejściu do przekazywania wiedzy. Sprawdź na półce, może znajdziesz obok inne książki z tej serii. Dzięki nim nawet najbardziej skomplikowane dziedziny wiedzy stają się przystępne, przyjazne i prostsze.

3
Ebook

Head First Object-Oriented Analysis and Design. Edycja polska (Rusz głową!)

Brett D. McLaughlin, Gary Pollice, David West

Poznaj techniki analizy i projektowania obiektowego Naucz się zbierać wymagania od użytkowników systemu Zarządzaj zmianami w specyfikacji Przeprowadź analizę i wykonaj projekt Systemy informatyczne stają się coraz bardziej rozbudowane. Programowanie obiektowe znacznie ułatwia ich tworzenie i późniejsze modyfikacje, aby jednak system był sprawny i funkcjonalny, musi zostać zaprojektowany w oparciu o prawidłowo zebrane wymagania. Tu również z pomocą przychodzi metodologia obiektowa -- wzorce projektowe, język UML i odpowiednie narzędzia niezwykle ułatwiają przygotowanie dobrego projektu. Jeśli rozbudowane przykłady, skomplikowane diagramy i niezrozumiałe wywody teoretyczne wywołują w Tobie niechęć, koniecznie sięgnij po tę książkę! Dzięki niej poznasz metody analizy i projektowania obiektowego w nietypowy i ciekawy sposób, wykorzystujący najnowsze teorie skutecznego przekazywania wiedzy. Przeczytasz o tym, w jaki sposób warto gromadzić wymagania i oczekiwania użytkowników wobec projektowanego systemu, jak uwzględniać w projekcie postulowane zmiany i przeprowadzać proces analizy obiektowej. Nauczysz się stosować notację UML do przedstawiania struktury systemu i przetwarzanych przez niego danych. Dowiesz się także, jak testować projektowany system. Zasady i cele projektowania obiektowego Gromadzenie wymagań Przypadki użycia Analiza obiektowa Diagramy UML przedstawiające strukturę systemu Korzystanie ze wzorców projektowych Projektowanie architektury systemu Testowanie