Autor: Rafał Pawlak
1
Ebook

Okablowanie strukturalne sieci. Teoria i praktyka. Wydanie II

Rafał Pawlak

Poznaj zasady tworzenia niezawodnych sieci teleinformatycznych Jak zaprojektować system okablowania strukturalnego? W jaki sposób wybrać pomieszczenie na punkt dystrybucyjny sieci? Na czym polega dobór przepustowości w segmencie? Żyjemy w społeczeństwie informacyjnym i dziś właśnie informacja to strategiczne dobro, które przekłada się na możliwości rozwoju, a także przynosi wymierne efekty finansowe. Dlatego też wszyscy przywiązujemy ogromną wagę do jakości i szybkości przesyłanych informacji oraz sprawnego zarządzania danymi. Nie trzeba nikogo przekonywać, jak istotne jest zaprojektowanie i zbudowanie niezawodnej, wydajnej oraz zgodnej z przyjętymi standardami sieci. Książka "Okablowanie strukturalne sieci. Teoria i praktyka" prezentuje właśnie zasady projektowania sieci teleinformatycznych oraz przybliża zarówno teoretyczne, jak i praktyczne aspekty okablowania strukturalnego. Z tego podręcznika dowiesz się, jak sporządzić dokumentację projektową oraz kosztorys. Poznasz systemy dystrybucji okablowania, a także ogólne zalecenia instalacyjne. Będziesz również potrafił ocenić i sprawdzić system pod względem zgodności z normami. W książce tej zawarto bowiem wszelkie informacje niezbędne do samodzielnej realizacji projektu sieci. Charakterystyka systemu okablowania Przewodowe media transmisyjne Elementy składowe okablowania strukturalnego Środowisko pracy centrum danych Dokumentacja projektowa Odbiór systemu okablowania Porady techniczno-instalacyjne Standardy i normy Redundancja okablowania pionowego Podstawowe metody archiwizacji danych Sieci teleinformatyczne -- od projektu do jego samodzielnej realizacji!

2
Ebook

Okablowanie strukturalne sieci. Teoria i praktyka. Wydanie III

Rafał Pawlak

Zaprojektuj niezawodną sieć teleinformatyczną! Charakterystyka i cele tworzenia systemu okablowania, czyli elementarz projektanta Elementy składowe okablowania strukturalnego, czyli kompletowanie niezbędnych materiałów Projekt sieci, czyli szczegółowe rozwiązania i przewidywanie potencjalnych zagrożeń Zagadnienie okablowania, czyli de facto stworzenia całej struktury sieciowej w przestrzeni o określonym, często skomplikowanym układzie, nie jest tak proste, jak mogłoby się z pozoru wydawać. Samo ułożenie kabli poprzedzone musi być za każdym razem kompleksową analizą wszystkich elementów powstającego systemu, od aspektów ściśle technicznych (gdzie umieścić szafy, ulokować serwerownię, jakie instalacje towarzyszące wdrożyć?), aż po sposoby i miejsca wykorzystywania sieci przez użytkowników. To zadanie wymaga wiedzy oraz świadomości celów, a także dużej wyobraźni, nie tylko przestrzennej. Indywidualne dostosowanie powstającej infrastruktury do specyfiki lokalizacji docelowej i potrzeb użytkowników zawsze zależy od projektanta, a niezbędną wiedzę pozwalającą na stworzenie sprawnie działającej sieci teleinformatycznej znajdziesz właśnie w tej książce! "Okablowanie strukturalne sieci. Teoria i praktyka. Wydanie III" to podręcznik, dzięki któremu kwestia zaprojektowania i wykonania systemu okablowania strukturalnego przestanie wydawać Ci się nie do pokonania. Dowiesz się, co należy wziąć pod uwagę na pierwszym etapie projektowania sieci, jakie materiały i urządzenia musisz zgromadzić oraz jak je ze sobą połączyć, a także jakie środowisko pracy wybrać dla centrum danych. Zrozumiesz, po co Ci szczegółowa dokumentacja projektowa i na czym polega odbiór projektu. Poznasz normy obowiązujące przy projektowaniu sieci i sprawdzone sposoby zabezpieczania infrastruktury przed awarią oraz neutralizacji ewentualnych jej skutków. Krótko mówiąc, książka ta to znakomite przygotowanie do pracy nad jednym z najważniejszych systemów działających we współczesnych firmach. Charakterystyka i cele tworzenia systemu okablowania Przewodowe media transmisyjne Elementy składowe okablowania strukturalnego Środowisko pracy dla centrum danych (DATA CENTER) Dokumentacja projektowa i odbiór systemu okablowania Porady techniczno-instalacyjne Okablowanie strukturalne a normy Redundancja okablowania pionowego Okablowanie strukturalne a backup danych Reakcja na awarie i projekt sieci Okablowanie strukturalne w pytaniach i odpowiedziach Zbuduj system okablowania strukturalnego skrojony na miarę!

3
Ebook

Testowanie oprogramowania. Podręcznik dla początkujących

Rafał Pawlak

Testuj programy i śpij spokojnie! Ogólna teoria testowania, czyli po co nam testy i jak sobie z nimi radzić Projekt a proces testowania, czyli kiedy zacząć testować i jak to robić z głową Automatyzacja i dokumentacja, czyli jak ułatwić sobie pracę podczas testowania Testowanie oprogramowania jest niesłychanie ważnym czynnikiem, wręcz decydującym o sukcesie lub porażce systemu, aplikacji czy sieci. Bezlitośni użytkownicy wykryją najdrobniejszy błąd, skutkujący choćby niewielkim spowolnieniem działania programu… i nie omieszkają wyrazić swojej opinii w internecie. Jeśli chcesz uniknąć takich niespodzianek, a ponadto zależy Ci na jak najszybszym ukończeniu realizowanego projektu i wypuszczeniu perfekcyjnego produktu, musisz natychmiast zacząć go testować! Ta książka pomoże Ci zorientować się w metodach i technikach testowania. Jej autor, praktyk z wieloletnim doświadczeniem, zawarł w niej informacje o narzędziach i procesach, opisał również własne doświadczenia związane z konkretnymi projektami. Dowiesz się między innymi, jak radzić sobie na kolejnych etapach weryfikacji jakości oprogramowania — wybrać odpowiedni typ testu i przejść przez proces jego projektowania — a także jak uporać się ze znużeniem nieustannym testowaniem. Odkryjesz też, do czego służy automatyzacja i jak przejrzyście dokumentować całe przedsięwzięcie. Usuń błędy, zanim zaczną sprawiać Ci kłopoty! Poziomy wykonywania testów Typy testów Wprowadzenie do projektowania testów Psychologiczne aspekty procesu testowania Syndrom zniechęcenia testami Testowanie usług sieciowych (WebServices) Wprowadzenie do automatyzacji testów Generowanie sumy kontrolnej i danych testowych Membrane HTTP/SOAP Monitor SoapUI  Postaw na jakość! To się opłaca! 

4
Audiobook

Złoczyńcy w uzdrowisku. Kto się nie rusza, zostaje w tyle

Rafal Pawlak

Zaginięcie Adasia, syna Krzysztofa, staje się początkiem tajemniczych i dramatycznych wydarzeń. Chłopiec wyrusza nocą do pobliskiego lasu, podążając za swoim zaginionym jamnikiem. Krzysztof musi zmierzyć się nie tylko ze strachem o dziecko, ale również z traumatycznymi wspomnieniami związanymi z utratą kobiety, którą kochał. Opowiadanie zostało wyróżnione w konkursie organizowanym przez Powiat Otwocki. Zgodnie z życzeniem organizatorów w zgłaszanym utworze musiał znaleźć się wątek fantastyczny.