Autor: Tony Parisi
Tony Parisi jest przedsiębiorcą i doradcą prowadzenia kariery. Bierze udział w opracowywaniu międzynarodowych standardów i protokołów, tworzy wysokiej jakości programy oraz uruchamia i sprzedaje firmy technologiczne. Od jego pasji innowacyjnej silniejsze jest tylko pragnienie bawienia i relaksowania jak największej liczby ludzi.

Do najbardziej znanych produktów Tony’ego należą pionierskie prace w zakresie standardów grafiki trójwymiarowej dla sieci. Parisi jest współtwórcą standardów ISO VRML i X3D. Ponadto brał udział w pracach nad SWMP, czyli protokołem do przesyłania wiadomości na bieżąco w wirtualnych światach, w których znajduje się wielu użytkowników.

Aktywnie buduje społeczność skupioną wokół innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie 3D jako jeden z kierowników grupy spotkaniowej ds. WebGL, jest też założycielem grupy Rest3D. Aktualnie Tony Parisi pracuje wspólnie z innymi programistami nad cichym projektem dotyczącym gier internetowych i udziela konsultacji w zakresie tworzenia gier społecznościowych, światów wirtualnych oraz usług opartych na lokalizacji. Obszar jego działalności obejmuje okolice zatoki San Francisco. 

Aplikacje 3D. Przewodnik po HTML5, WebGL i CSS3

Tony Parisi