Rewolucja w edukacji
Dlaczego kursy video zmieniają sposób, w jaki się uczymy?
przeczytajCzas ważności kodów w ebookpoint BIBLIO jest różny w zależności od umowy, to w niej znajdują się wszystkie najważniejsze informacje na temat dostępów Twoich czytelników.
W przypadku większości bibliotek publicznych kody są ważne 30 dni. Oznacza to, że kod aktywowany w 5. dniu miesiąca będzie ważny do 5. dnia następnego miesiąca.
Kody niewykorzystane w danym miesiącu przepadają. Nie ma możliwości korzystania z kodów np. styczniowych w lutym. Przy próbie użycia takiego kodu system wyświetli komunikat, że kod jest nieaktywny lub został wcześniej wykorzystany przez innego użytkownika. Warto o tym pamiętać, bo czytelnicy niechętnie będą wracać po nowe kody. Zachęcamy do dbania o wizerunek biblioteki.
Biblioteki uczelniane jeśli korzystają z kodów, są to najczęściej kody bezterminowe. Ponieważ w przypadku uczelni zdecydowanie mniejsza jest rotacja czytelników niż w przypadku biblioteki publicznej i raz przydzielony kod może być używany przez jednego czytelnika, dopóki jest studentem danej uczelni.
Najczęściej jednak uczelnie wybierają inne sposoby logowania, jak za pomocą IO, domeny lub HANa.
Nasi klienci - firmy również najczęściej korzystają z kodów bezterminowych jako najwygodniejsza forma dostępu dla pracowników. Często zdarza się również stosowanie logowania za pomocą domeny.
Klienci, którzy wykupują dostęp do pojedynczych publikacji, np. dwóch kursów video najczęściej wybierają kody miesięczne, ponieważ dzięki temu wielu pracowników może skorzystać z wykupionego kursu.
Kody można pobrać na dwa sposoby: logując się do panelu administratora biblioteki - biblio.ebookpoint.pl/client lub korzystając z pliku .csv wysyłanego raz w miesiącu na adres mailowy administratora biblioteki.
Najbardziej zachęcamy do korzystania z panelu administrator, ponieważ widać tam tylko kody aktualne, czyli ważne w danym miesiącu. Dodatkowo można odznaczyć, które kody zostały już wydane, aby uniknąć wydawania jednego kodu dwóm czytelnikom.
Aktywacja kodu jest bardzo prosta. Wystarczy, że czytelnik zarejestruje się na naszej stronie, następnie zaloguje się i wpisze kod w oknie, które pojawi się po zalogowaniu. System automatycznie przypisze czytelnika do instytucji.
Ważne!
Aby kod zadziałał należy wpisać pełen ciąg znaków. Przykład:
nazwa_konto_6h4729n2
Jeśli czytelnik wpisze tylko część kodu system wyświetli komunikat, że kod jest błędny. Należy podać całość kodu, który składa się z prefixu (najczęściej nazwy miejscowości lub firmy), numeru klienta (np. BIBL1) oraz losowych cyfr i liter.