Budżet obywatelski
- szansa dla bibliotek na nowe środki
przeczytajCzy zintegrowana platforma edukacyjna to jedyny wybór dla dziecka? Zdecydowanie nie - jako bibliotekarz możesz wspomóc tysiące dzieci, udostępniając im doskonałe źródło wiedzy w postaci platformy wiedzy. Gdzie duża różnorodność zadań i merytorycznie sprawdzone zadania to podstawa. A dbałość o rozwój to kluczowy element. Jak samodzielnie uczyć programowania lub tworzenia gier? Czytaj dalej i znajdź odpowiedź.
Próbowałeś kiedyś zorganizować zajęcia dodatkowe dla dzieci w swojej bibliotece? Dać dzieciom dodatkową wartość oprócz dostępu do książek? Jeśli nie miałeś okazji lub pomysłu - podpowiadamy. Zorganizuj pokaz kursu video np. na temat tworzenia gier komputerowych pod hasłem "Wychowaj genialnego przedszkolaka!". Będziesz potrzebować jedynie kursu, rzutnika i kilku krzeseł. To świetny sposób na promowanie czytelnictwa i zasobów cyfrowych.
Możesz również ogłosić konkurs - kto obejrzy więcej kursów video, otrzyma tytuł "Zdobywcy wiedzy". Taka forma motywacji z pewnością zachęci dzieci do startu w konkursie.
Oprócz niej istnieje na rynku mnóstwo dodatkowych platform, które współgrają z podstawą programową, ponieważ np. udostępniają lektury szkolne. Pozwól dziecku samodzielnie uczyć się tego, co je interesuje. Pozwalając dziecku samodzielnie przećwiczyć szachy lub programowanie, dziecko uczy się dbania o własny rozwój.
BIBLIO to jedna z najciekawszych polskich baz wiedzy, dzięki której dziecko ćwiczy język angielski - wiele tytułów i formatów do nauki angielskiego czy może oglądać wybrany film edukacyjny w postaci kursu video. Platforma edukacyjna korzysta z treści cyfrowych takich jak: ebooki, audiobooki i kursy video.
Jako pracownik biblioteki publicznej możesz starać się o dofinansowanie dla samorządowej platformy, ponieważ biblioteka jest samorządową jednostką kultury.
To kapitalnie opracowana platforma dla dzieci i dorosłych. Dziecko ma możliwość uczenia się gry w szachy, a dorosły może zdobywać nowe kwalifikacje. Ta atrakcyjna forma zdobywania wiedzy stymuluje w rozwoju naukowym dziecko. Może być niezwykle pomocna przy realizacji podstawy programowej.
W przypadku dorosłych platforma edukacyjna umożliwia dodatkową dawkę wiedzy z zakresu różnych dziedzin. Ponieważ nie tylko daje dzieciom dodatkową dawkę wiedzy, ale również rodzicom, którzy chcą się dokształcać.
Za wykorzystaniem platformy edukacyjnej w Twojej bibliotece przemawia również fakt, że przez zabawę przełamiesz bariery dziecka do matematyki czy programowania. Często bardziej techniczne zagadnienia sprawiają dzieciom trudność - dlatego tak ważna jest nauka przez zabawę. Podarować dzieciom dodatkową wiedzę to niemal konieczność, ponieważ dzięki źródłom naukowym dziecko ma możliwość zdobywania rzetelnej wiedzy. Dostęp do platformy internetowej pozwala przećwiczyć dział nauki wybrany przez dorosłego lub dziecko i rozwijać zainteresowanie nauką.