Szczegóły kursu

Angielski w biznesie. Kurs video. Poziom pierwszy. Kurs językowy dla zapracowanych

Angielski w biznesie. Kurs video. Poziom pierwszy. Kurs językowy dla zapracowanych

Anna Lewoc

Kurs video

Obierz kurs na... lepszy angielski!

Wśród wielu różnych umiejętności, które powinien posiadać każdy, bez wyjątku, absolwent szkoły średniej, pracownik, przedsiębiorca i kandydat na dowolne stanowisko pracy, niejednokrotnie w pierwszej kolejności wymieniana jest znajomość angielskiego. A ponieważ wszyscy uczyliśmy się tego języka w szkole, powinniśmy go mniej więcej znać. Niestety, ta teoria nie wytrzymuje konfrontacji z rzeczywistością. Faktyczna znajomość angielskiego często okazuje się niewystarczająca, a prowadzenie swobodnej, niezobowiązującej — albo, co gorsza, biznesowej — rozmowy pozostaje całkowicie poza naszym zasięgiem. Gdy trzeba nagle załatwić jakąś sprawę, wysłać oficjalny e-mail czy ofertę handlową albo wyjaśnić, gdzie podział się zagubiony na lotnisku bagaż, stajemy bezradni i wzywamy tłumacza. Brzmi znajomo?

Jeśli masz już dość nieustannych problemów z porozumieniem się po angielsku, chcesz odświeżyć posiadaną niegdyś wiedzę lub nauczyć się swobodnie konwersować o sprawach biznesowych i nie tylko, szkolenie Angielski w biznesie. Kurs video. Poziom pierwszy. Kurs językowy dla zapracowanych znacznie ułatwi i przyspieszy proces nauki. Znajdziesz tu typowe zwroty i wyrażenia, gotowe do natychmiastowego użycia, podzielone na kilka różnych obszarów tematycznych: podróże, spotkania, e-maile, rozmowy telefoniczne, projekty i zarządzanie zespołem.

Sprawdź, jak szybko możesz zwiększyć swoje kompetencje językowe. Przestań się bać i zacznij mówić!

Czego nauczysz się podczas naszego profesjonalnego szkolenia?

 • Poznasz gotowe wyrażenia do wykorzystania w codziennych sytuacjach biznesowych.
 • Powtórzysz najważniejsze zagadnienia gramatyczne.
 • Zorientujesz się, które wyrażenia są Ci najbliższe i z którymi czujesz się komfortowo na swoim poziomie znajomości języka.
 • Dowiesz się, na co warto zwrócić uwagę podczas typowych interakcji, a co nie jest aż takie ważne.
 • Przyswoisz solidną porcję przydatnego słownictwa.
 • Nauczysz się pisać krótkie e-maile i prowadzić proste rozmowy telefoniczne.

Szkolenie Angielski w biznesie. Kurs video. Poziom pierwszy. Kurs językowy dla zapracowanych jest przeznaczone dla osób znających angielski na poziomie podstawowym lub średnio zaawansowanym, które nie mają zbyt wielu okazji do aktywnego ćwiczenia języka. W ciągu 40 lekcji przypomnisz sobie — lub poznasz — słowa, zwroty i wyrażenia niezbędne do prowadzenia rozmów w języku angielskim. Po zakończeniu kursu i przećwiczeniu kolejnych zagadnień będziesz w stanie porozumieć się w różnych codziennych sytuacjach biznesowych. Nauczysz się prowadzić pogawędki, sugerować, umawiać się, przewodniczyć spotkaniom, omawiać projekty... Podane tu wyrażenia są gotowe do użycia, więc nie będziesz zbytnio skupiać się na gramatyce ani doborze słów.

Jeśli będziesz rzetelnie słuchać i powtarzać zagadnienia we własnym zakresie, zarówno za lektorem, jak i przed lustrem, powinieneś zakończyć kurs na poziomie średnio zaawansowanym.

Słowa, słowa, słowa

Dobrze użyte słowa mają magiczną moc: przełamują bariery, pozwalają przekonać innych do naszych koncepcji i planów, umożliwiają codzienny kontakt z ludźmi. Pośrednictwo tłumacza w rozmowach — zwłaszcza biznesowych — nie pozwala na nawiązanie prawdziwego kontaktu z partnerem, szefem czy pracownikiem. Dlatego już dziś zacznij ćwiczyć konwersacje, powtarzaj za autorką, ucz się zwrotów i wyrażeń, a Twoja nauka szybko przyniesie efekty.

Wyjątkową efektywność tego kursu zapewnia podejście Anny Lewoc: uważa ona, że najważniejsze jest to, aby mówić, a nie to, aby mówić superpoprawnie. Skupienie się na żywej mowie w codziennych sytuacjach pomaga przełamać lęk przed wstydem. Wszyscy popełniamy błędy językowe, także w ojczystej mowie. Warto o tym pamiętać, podobnie jak o tym, że w sytuacjach stresowych dużo łatwiej jest użyć całego, zapamiętanego wyrażenia niż w popłochu przypominać sobie zasady gramatyki. W tym kursie znajdziesz mnóstwo zwrotów do natychmiastowego użycia.

Telefon, e-mail, spotkanie biznesowe

Formalne, nieformalne i półformalne kontakty w pracy są ważną częścią budowania ducha zespołu. Jeśli czujesz się wykluczony z takich rozmów ze względu na niewystarczającą znajomość języka, czas to wreszcie zmienić. Dzięki szkoleniu Angielski w biznesie. Kurs video. Poziom pierwszy. Kurs językowy dla zapracowanych nauczysz się rozmawiać przez telefon i umawiać się na taką rozmowę. Zobaczysz, jak formułować pisemnie skargi, wnioski, pytania, a także jak nawiązywać do wcześniejszej korespondencji. Sprawdzisz, jakie wyrażenia są potrzebne do przewodniczenia spotkaniom, jak przekazywać pracownikom informację zwrotną oraz jak przydzielać im konkretne zadania. Zorientujesz się też, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby sprawnie negocjować umowę. Co więcej, nauczysz się zdawać sprawozdania po angielsku, na przykład z projektu, przedstawiać plany na przyszłość oraz rekrutować pracowników.

Tylko dla wtajemniczonych

Znajomość gramatyki angielskiej nie jest może najważniejsza dla posługiwania się tym językiem, ale na pewnym poziomie przydaje się ogólna orientacja w regułach językowych. Warto wiedzieć, kiedy posługiwać się różnymi czasami i co to jest strona bierna. Ten kurs zawiera gotowe zwroty, wyrażenia i przykłady z obszaru szeroko pojętego biznesu, ale gdy już opanujesz słownictwo i nauczysz się nim posługiwać w praktyce, poświęć chwilę na przypomnienie sobie zasad. Ułatwi Ci to elastyczne dostosowywanie tego słownictwa do konkretnej sytuacji.

Owocnej nauki!

„Remember: the sky is the limit!”

Anna Lewoc
 

 • Tytuł: Angielski w biznesie. Kurs video. Poziom pierwszy. Kurs językowy dla zapracowanych
 • Autor: Anna Lewoc
 • Czas trwania: 02:31:03
 • ISBN: 978-83-283-4667-3, 9788328346673
 • Data wydania: 2018-03-22
 • Format: Kurs Video
 • Identyfikator pozycji: vangbi
 • Wydawca: Videopoint