Szczegóły kursu

Apache NiFi. Kurs video. Automatyzacja przepływu danych i narzędzia Big Data

Apache NiFi. Kurs video. Automatyzacja przepływu danych i narzędzia Big Data

Piotr Szymański

Kurs video

Obierz kurs na... sprawną pracę z danymi w świecie Big Data

Rola danych stale rośnie. Dziś są one nowym złotem, najcenniejszym zasobem, zdolność do ich kolekcjonowania, przetwarzania i eksplorowania zgodnie z zapotrzebowaniem zaś cenną umiejętnością. Tym cenniejszą, że dostęp do nich stanowi warunek rozwoju sztucznej inteligencji, czyli najgorętszej dziś dziedziny IT. Wszak modele SI są trenowane dzięki karmieniu systemu ogromnymi wolumenami danych. Nie byłoby to możliwe bez zastosowania odpowiednich, przeznaczonych do pracy z danymi narzędzi. Jednym z najciekawszych jest Apache NiFi – opracowane przez Apache Software Foundation, przeznaczone do automatyzacji przepływu danych między systemami oprogramowania. Oferuje ono o wiele więcej niż tradycyjne systemy ETL (ang. extract, transform and load).

Myślisz o pobieraniu danych z różnych źródeł i chcesz to robić w prosty sposób – korzystając z metody „przeciągnij i upuść”? Chcesz wyzwalać procesy według harmonogramu? Zamierzasz wykrywać nowe dane oprogramowaniem typu open source, bez kosztownych licencji? W takim razie ten kurs, poświęcony Apache NiFi, jest dla Ciebie. Oprogramowanie, o którym mowa, pozwoli Ci pobierać pliki o różnych formatach (jak CSV, JSON, XML, AVRO, ORC) z rozmaitych magazynów danych (na przykład HDFS, Amazon S3, Google Cloud Storage) w bardzo prosty sposób. Wystarczy, że przeciągniesz odpowiednie komponenty, a połączenie różnych systemów i przesyłanie danych między nimi z wykorzystaniem przykładowo baz danych, takich jak PostgreSQL, Oracle, SQL Server, MongoDB, Apache Cassandra czy nawet serwisy sieciowe i strumienie danych typu MQTT, JMS, Kafka, stanie się dziecinnie proste. Podobnie jak pobieranie i dystrybucja e-maili według treści. A to dopiero początek możliwości Apache NiFi.

Chcesz poznać je wszystkie? Zapraszamy do wzięcia udziału w naszym kursie!

Co Cię czeka podczas naszego profesjonalnego szkolenia

W ramach kursu między innymi:

 • Dowiesz się, jak zainstalować i skonfigurować Apache NiFi
 • Nauczysz się używać tego narzędzia do pobierania i przetwarzania danych z różnych źródeł
 • Będziesz analizować, testować i debugować procesy NiFi, a także tworzyć połączenia między poszczególnymi grupami procesów
 • Poznasz sposób konfiguracji Apache NiFi Registry
 • Zmonitorujesz wytworzone procesy i środowisko
 • Przygotujesz prostą obsługę błędów procesów
 • Stworzysz procesy wykorzystujące przetwarzanie warunkowe

Apache NiFi. Kurs video. Automatyzacja przepływu danych i narzędzia Big Data jest przeznaczony dla początkujących słuchaczy. Po ukończeniu szkolenia będziesz w stanie samodzielnie pracować z Apache NiFi i dalej rozwijać zdobyte w trakcie nauki umiejętności.

Apache NiFi

Oprogramowanie to zostało stworzone przez National Security Agency (NSA) w USA i pierwotnie nazywało się NiagaraFiles. Projekt został przekazany do Apache Software Foundation w 2014 roku. Jeśli chodzi o graficzny software użytkownika, Apache NiFi jest jednym z nielicznych narzędzi, które służą do budowy przepływu danych i przy tym oferują pełne wizualne środowisko, a budowę przypływu pozwalają zrealizować za pomocą metody „przeciągnij i upuść”, z konfiguracją jedynie parametrów gotowych procesorów, takich jak adres bazy danych czy adres URL serwisu. Ułatwia to użytkownikom tworzenie złożonych przepływów danych i zarządzanie tym procesem. Bogaty ekosystem Apache NiFi ma w obecnej chwili 345 gotowych do użycia wbudowanych procesorów, które umożliwiają połączenie z niemal wszystkimi popularnymi systemami. Sama lista procesorów jest sukcesywnie rozwijana – wraz z nowymi wersjami, wydawanymi zwykle co kilka miesięcy.

 • Tytuł: Apache NiFi. Kurs video. Automatyzacja przepływu danych i narzędzia Big Data
 • Autor: Piotr Szymański
 • Czas trwania: 04:37:52
 • ISBN: 978-83-289-0296-1, 9788328902961
 • Data wydania: 2023-08-08
 • Format: Kurs Video
 • Identyfikator pozycji: vauprz
 • Wydawca: Videopoint