Szczegóły kursu

Blockchain. Kurs video. Smart kontrakty i aplikacje zdecentralizowane w praktyce

Blockchain. Kurs video. Smart kontrakty i aplikacje zdecentralizowane w praktyce

Sylwester Wieczorkowski

Kurs video

Obierz kurs na... kryptorewolucję w IT

Czym właściwie jest łańcuch bloków? To technologia leżąca u podstaw sieci kryptowalut. Blockchain jest rozproszoną, niezaprzeczalną bazą danych - rejestrem (DLT, Distributed Ledger Technology) zabezpieczonym przed zmianą za pomocą algorytmów kryptograficznych. Pierwotnym i podstawowym zastosowaniem sieci blockchain był bezpieczny transfer wartości cyfrowej z pominięciem zaufanych instytucji pośredniczących. Kolejne, programowalne generacje blockchaina umożliwiają tworzenie inteligentnych kontraktów (smart contracts) - kawałków kodu umieszczonych w rejestrze rozproszonym. Smart kontrakty stanowią zaplecze (backend) zdecentralizowanych rozwiązań internetowych (DApps, Decentralised Applications), które zapewniają integralność danych oraz są w pełni transparentne dla użytkowników - budowane jest dzięki temu zaufanie oparte na technologii.

Blockchain jest wciąż nowością w świecie informatycznym i jako taki budzi żywe zainteresowanie przedsiębiorstw działających w sektorze nowych technologii. Wbrew pozorom nie tylko tych, które specjalizują się w tematach okołokryptowalutowych. Łańcuchy bloków bowiem okazują się użyteczne w zarządzaniu wieloma sektorami innowacyjnej gospodarki. Sprawdzają się choćby w procesach zarządzania danymi - z wykorzystaniem technologii blockchain powstają systemy zapewniające integralność krytycznych informacji utrzymywanych i udostępnianych wewnątrz i na zewnątrz organizacji. Biznes rozumie - blockchain to rewolucja. Przyszłość, która już puka do drzwi. Firmy zaczynają intensywnie poszukiwać znających temat developerów. A tych... brakuje.
Sądzisz, że umiejętność programowania i wykorzystania w praktyce rozproszonych baz danych przechowujących pełną historię zmian to szansa na Twoją przyszłą karierę w branży? Jeśli tak, zacznij się ich uczyć już dziś. Najlepiej od podstaw, podczas naszego szkolenia.

Co Cię czeka podczas naszego profesjonalnego szkolenia?

Podczas tego kursu video:

 • Poznasz zasadę działania najpopularniejszej programowalnej sieci blockchain - Ethereum.
 • Dowiesz się, jak wykorzystać technologię rejestrów rozproszonych do budowy rozwiązań komercyjnych.
 • Nauczysz się tworzyć, wdrażać i testować smart kontrakty napisane w języku Solidity.
 • Opanujesz takie narzędzia jak MetaMask, Etherscan czy Remix.

Co więcej...

 • Zbudujesz od podstaw dwie kompletne aplikacje zdecentralizowane: loterię i system do głosowania, a także napiszesz smart kontrakty oraz przygotujesz i zintegrujesz z nimi interfejs użytkownika.

Blockchain. Kurs video. Smart kontrakty i aplikacje zdecentralizowane w praktyce rozpoczyna się od absolutnych podstaw, kończy zaś na poziomie średnio zaawansowanym. Przeznaczony jest dla osób, które opanowały już podstawy programowania - w trakcie nauki przyda się znajomość JavaScriptu lub innego języka skryptowego. Podczas kursu poznasz zbliżony do JavaScriptu język Solidity. Będziesz też tworzyć interfejs użytkownika w języku TypeScript, a konkretniej we frameworku Angular z biblioteką Material Design.

Pięć godzin w przyszłości

Technologia blockchain to nie bułka z masłem. Opanowanie choćby tylko podstaw pracy w niej wymaga zainwestowania czasu i zaangażowania. Jeśli zdecydujesz się zrobić to z nami, poprosimy Cię o wygospodarowanie niecałych pięciu godzin, podczas których odbędziemy wspólnie solidne blockchainowe szkolenie. Dzięki niemu poznasz zasady działania sieci Etherum oraz podstawowe pojęcia dotyczące sieci kryptowalut. Zrozumiesz, jakie korzyści oraz ograniczenia wiążą się z technologią rejestrów rozproszonych. Zaznajomisz się z wtyczką MetaMask, eksploratorem bloków Etherscan i zewnętrznym API Infura. Nieobce Ci będą środowisko programistyczne Remix, język Solidity, a także biblioteka Web3. Przeszkoliwszy się, będziesz w stanie stosować w praktyce technologie blockchain, projektować rozwiązania zdecentralizowane oraz analizować transakcje w sieci Ethereum. Stworzysz, wdrożysz i przetestujesz inteligentne kontrakty, a następnie zintegrujesz z nimi interfejs użytkownika (Angular + Material Design). Do wszystkich zadań związanych z technologią blockchain dobierzesz oczywiście odpowiednie narzędzia programistyczne.

Sprawdź, jakie dodatkowe materiały przygotował dla Ciebie autor! 

 • Tytuł: Blockchain. Kurs video. Smart kontrakty i aplikacje zdecentralizowane w praktyce
 • Autor: Sylwester Wieczorkowski
 • Czas trwania: 04:41:54
 • ISBN: 978-83-283-6493-6, 9788328364936
 • Data wydania: 2020-01-20
 • Format: Kurs Video
 • Identyfikator pozycji: vblock
 • Wydawca: Videopoint