Szczegóły kursu

Canva. Kurs video. Projektowanie graficzne od A do Z

Canva. Kurs video. Projektowanie graficzne od A do Z

Dorwij Nerda, Bartosz Piątek

Kurs video

Obierz kurs na... samodzielne projektowanie grafiki użytkowej

Czy znasz już Canvę? Jeśli nie, to za chwilę poznasz i – obiecujemy – nie pożałujesz. Canva jest dostępnym online narzędziem, dzięki któremu każdy, także osoba niemająca dotąd styczności z projektowaniem graficznym, jest w stanie przygotować grafikę na potrzeby social mediów, plakat do druku albo animację do prezentacji. Brzmi świetnie? To prawda. Dzięki dostępności i przyjazności dla użytkownika w krótkim czasie od powstania w 2012 roku Canva stała się jednym z najpopularniejszych narzędzi do projektowania na świecie. Uruchamialna na niemal każdym urządzeniu, pozwalająca na współdzielenie projektów, z bogatym pakietem darmowych opcji i z możliwością pracy w chmurze – szybko stała się ulubionym programem do pracy z grafiką dla niegrafików.

Osobom, które nie zajmują się na co dzień projektowaniem, Canva niewątpliwie obniża próg wejścia, umożliwiając na przykład właścicielom niewielkich firm przygotowywanie niezbędnych biznesowo grafik bez konieczności angażowania zewnętrznego specjalisty od identyfikacji wizualnej. W tej obietnicy kryje się jednak pewna pułapka – by zaprojektować efektowne wizualnie i równocześnie efektywne perswazyjnie materiały, nie wystarczy techniczna umiejętność posługiwania się narzędziem. Trzeba także znać zasady projektowania graficznego. Dlatego też w naszym kursie uczymy jednego i drugiego. Podczas pracy z proponowanym przez nas szkoleniem nauczysz się obsługi Canvy i poznasz pełnię możliwości jej darmowej wersji, ale także przybliżysz sobie podstawy marketingu i najważniejsze reguły rządzące projektowaniem grafiki użytkowej.

Co Cię czeka podczas naszego profesjonalnego szkolenia online z Canvy?

W ramach kursu video poświęconego Canvie:

 • Poznasz interfejs programu
 • Zobaczysz, jakie narzędzia oferuje Canva
 • Będziesz pracować na szablonach
 • Dowiesz się, jak się tworzy mockupy
 • Opracujesz pliki wideo
 • Stworzysz prezentację
 • Przygotujesz materiały do druku

Co więcej...

 • Dowiesz się, jak możesz w praktyce zaprząc Canvę do pracy w Twoim biznesie, i zyskasz sporą dawkę wiedzy o uniwersalnych zasadach projektowania

Canva. Kurs video. Projektowanie graficzne od A do Z kończy się na poziomie średnio zaawansowanym. Ze względu na to, że szkolenie obejmuje tylko darmową wersję Canvy, nie zostały w nim przedstawione kwestie związane z funkcjonalnościami, które są dostępne w opcji płatnej. Jednak stanowią one raczej dodatek, który przyspiesza pracę, a nie mocno rozbudowuje samo narzędzie.

Gdzie i jak wykorzystasz wiedzę zdobytą podczas kursu video z Canvy

Ukończywszy kurs video poświęcony narzędziu Canva, będziesz posiadać umiejętności pozwalające na sprawne przygotowywanie grafik na swoje potrzeby. I tak poradzisz sobie z opracowaniem kompletu materiałów marketingowych dla własnego brandu, zaprojektujesz grafiki na potrzeby mediów społecznościowych, stworzysz szablon prezentacji i jej kolejne slajdy, wreszcie – przygotujesz pliki do druku. Jeśli masz w planach publikację książkową, samodzielnie zaprojektujesz okładkę i e-book. Scalisz w jedno posiadane materiały i stworzysz raport albo interaktywną prezentację dla szefa. Jeśli nie masz szefa, ale chcesz go mieć, to w Canvie przygotujesz CV, któremu nikt się nie oprze. A jeśli nie masz szefa i wcale Ci nie zależy na tym, by go mieć, za to chcesz, by prowadzony przez Ciebie blog zachwycał nie tylko tekstem, ale i warstwą wizualną, to, owszem, w Canvie przygotujesz świetne projekty na potrzeby strony internetowej.

Zainteresować cię mogą także kursy video SketchUp dostępne w naszej ofercie.

 • Tytuł: Canva. Kurs video. Projektowanie graficzne od A do Z
 • Autor: Dorwij Nerda, Bartosz Piątek
 • Czas trwania: 02:24:54
 • ISBN: 978-83-289-0082-0, 9788328900820
 • Data wydania: 2023-07-11
 • Format: Kurs Video
 • Identyfikator pozycji: vcanv
 • Wydawca: Videopoint