Szczegóły kursu

Design Thinking. Kurs video. Myślenie projektowe w praktyce

Design Thinking. Kurs video. Myślenie projektowe w praktyce

Dominika Urbańczyk, Julia Klyus

Kurs video

Obierz kurs na... kreatywne podejście do rozwiązywania problemów

Czy znasz pojęcie design thinking? Kryje się pod nim absolutna rewelacja - filozofia wspierająca kreatywne rozwiązywanie problemów, poparte gruntownym poznaniem i zrozumieniem potrzeb użytkowników. Uniwersalność i intuicyjność tej metody powodują, że można ją zastosować w każdej branży, w której mamy do czynienia z tworzeniem nowych rozwiązań i redefinicją istniejących. Od ponad 30 lat myślenie projektowe jest z sukcesem wykorzystywane w biznesie, w tym przez takie firmy jak Braun, PepsiCo, Procter & Gamble, Apple, IBM czy McDonalds, co potwierdza jego skuteczność i użyteczność.

Mimo że z metody design thinking korzystają najwięksi - nie ma dla niej ograniczeń. Równie dobrze jak w IBM, myślenie wizualne sprawdzi się w firmie średniej, mniejszej i całkiem niewielkiej. Ba, będzie właściwe dla maleńkiej, dopiero raczkującej inicjatywy - wszędzie tam, gdzie potrzebne jest ulepszanie, tworzenie, wprowadzanie innowacji czy optymalizowanie. Można je również wykorzystać do projektowania swojej kariery - bez względu na to, czy dopiero ją zaczynasz, czy chcesz w niej coś zmienić - a nawet życia. Ponieważ jednak samodzielnie dość trudno jest przyswoić zasady filozofii design thinking, warto przynajmniej na początku skorzystać ze wsparcia, na przykład naszego kursu. Jeśli zatem chcesz wyjść poza schemat, uporządkować proces twórczy albo zrealizować innowacyjny projekt - zapraszamy!

Dzięki szkoleniu dowiesz się, jak przejść przez dowolny proces projektowy przy pomocy design thinking, poznasz praktyczne narzędzia i metody wspierające projektowanie i pracę zespołową, a także przekonasz się, jakie kroki należy wykonać, by swój projekt wprowadzić w życie.

Co Cię czeka podczas naszego profesjonalnego szkolenia

W trakcie kursu między innymi:

 • Zrozumiesz, czym jest design thinking, i poznasz etapy pracy z wykorzystaniem tej metody
 • Dowiesz się, jak zoptymalizować swoje podejście do procesu kreatywnego
 • Zdobędziesz umiejętność opracowywania dobrego planu badawczego
 • Poznasz techniki prowadzenia desk research, obserwacji i wywiadów indywidualnych
 • Nauczysz się analizować pozyskane dane
 • Opanujesz narzędzia i terminologię design thinking (między innymi persona, mapa empatii, how might we?, value proposition canvas, metoda Kiplinga, MoSCoW, lean canvas), a także metody wspomagające projektowanie
 • Weźmiesz udział w kreatywnej burzy mózgów

Co więcej...

 • Skupisz się nie tylko na zagadnieniach związanych z projektowaniem innowacyjnych rozwiązań - dowiesz się także, jak je tanio prototypować, testować i wdrożyć

Design thinking. Kurs video. Myślenie projektowe w praktyce zakończysz na poziomie średnio zaawansowanym. Będziesz znać metodę design thinking, jej elementy i poszczególne etapy. Podczas szkolenia zdobędziesz umiejętność praktycznego wykorzystania wybranych narzędzi, które wspomogą Cię w procesie projektowym zorientowanym na użytkownika.

Design thinking w praktyce

Myślenie wizualne nie jest jedynie kolejnym teoretycznym biznesowym zaklęciem. Przeciwnie - to filozofia o praktycznym, finansowym ciężarze. Zorientowane na nią firmy co roku przodują w indeksie S&P 500, w którego skład wchodzi 500 przedsiębiorstw o największej kapitalizacji na świecie. Narzędzie inwestycyjne o nazwie The Design Value Index wskazuje jasno: firmy, które integrują myślenie projektowe ze strategią korporacyjną, wyprzedzają konkurentów z branży aż o 228 procent! Zgodnie z danymi McKinsey organizacje, które regularnie stosują praktyki myślenia projektowego, odnotowują o jedną trzecią wyższe przychody i o 56 procent wyższe zwroty niż firmy, które tego nie robią. Najbardziej znane i odnoszące sukcesy marki stosujące myślenie projektowe to IBM, Google, Airbnb, PepsiCo i Nike. Była dyrektor generalna PepsiCo, Indra Nooyi, powiedziała w wywiadzie dla Harvard Business Review, że proces design thinking odgrywa ważną rolę w niemal każdej kluczowej decyzji podejmowanej przez firmę. W ciągu 12 lat jej kadencji sprzedaż wzrosła o 80 procent.

 • Tytuł: Design Thinking. Kurs video. Myślenie projektowe w praktyce
 • Autor: Dominika Urbańczyk, Julia Klyus
 • Czas trwania: 02:52:46
 • ISBN: 978-83-283-8786-7, 9788328387867
 • Data wydania: 2022-02-04
 • Format: Kurs Video
 • Identyfikator pozycji: vdethi
 • Wydawca: Videopoint