Szczegóły kursu

Django. Kurs video. Poziom pierwszy. Podstawy tworzenia aplikacji

Django. Kurs video. Poziom pierwszy. Podstawy tworzenia aplikacji

Cezary Kaszuba

Kurs video

Obierz kurs na... Django!

Czasem trudno spośród tysięcy najróżniejszych narzędzi do tworzenia aplikacji internetowych wybrać to najlepsze, które pozwoli zrealizować cel szybko, czytelnie i elegancko. Jednym z takich doskonałych narzędzi jest Django, framework wykorzystujący język Python. Przy użyciu tego środowiska możesz łatwo stworzyć specjalistyczną, wysoce skalowalną i wydajną aplikację internetową, w pełni dostosowaną do wymogów klienta. Klarowna składnia kodu źródłowego oraz ogromna liczba bibliotek skutecznie ułatwią Ci osiągnięcie ostatecznego celu. Niewątpliwym atutem Django jest również to, że programista może szybko zapoznać się z częściowo zrealizowanym projektem.

Django używa wzorca architektonicznego MTV (model-szablon-widok). To środowisko wykorzystują w swoich projektach tak znane witryny jak Pinterest, Instagram, Mozilla czy The Washington Times. Szkolenie Django. Kurs video. Poziom pierwszy. Podstawy tworzenia aplikacji pozwoli Ci szybko zacząć samodzielną pracę z tym frameworkiem — dowiesz się, jak projektować i programować aplikacje, przetwarzać dane i rozwiązywać typowe problemy programistyczne. Nauczysz się operować schematami i szablonami, a także zapoznasz się z najnowszymi trendami programistycznymi.

Poznaj moc Pythona 3 i Django!

Czego nauczysz się podczas naszego profesjonalnego szkolenia?

 • Opanujesz podstawy środowiska Django.
 • Nauczysz się projektować i programować aplikacje internetowe.
 • Poznasz podstawy protokołu HTTP.
 • Zdobędziesz umiejętność dzielenia aplikacji na mniejsze moduły.
 • Uzyskasz umiejętność tworzenia i wykorzystywania schematu bazy danych.
 • Dowiesz się więcej na temat podstaw mechanizmów wirtualizacji.
 • Sprawdzisz, jak operować w wirtualnym środowisku języka Python 3.
 • Zobaczysz, jak wygląda automatycznie generowany system CMS.

W ramach 51 lekcji szkolenia Django. Kurs video. Poziom pierwszy. Podstawy tworzenia aplikacji zdobędziesz wiedzę pozwalającą na samodzielne posługiwanie się środowiskiem Django (numer wersji wykorzystywanej w kursie - 2.1) i eksplorowanie jego bardziej zaawansowanych możliwości. Nauczysz się instalować czysty system Linux i poznasz jego podstawy, łącznie z biegłym posługiwaniem się terminalem. Zainstalujesz edytor Pythona i opanujesz najważniejsze polecenia w tym języku. Dowiesz się, na czym polega trasowanie, do czego służą migracje oraz jak używać widoków, formularzy i szablonów.

Krok po kroku prześledzisz sposób projektowania nowej aplikacji i dzielenia jej na poszczególne moduły, takie jak „użytkownicy”, „ankiety” czy „powiadomienia”. Dowiesz się, jak wypełnić te moduły treścią i dostosować je do Twoich specyficznych potrzeb, a także jak działa panel administracyjny i jak go rozbudować. Zainstalujesz swoją aplikację i założysz konto administratora. Ukończenie kursu z pewnością ułatwi rozwój Twoich umiejętności programistycznych i zapewni Ci solidne fundamenty przed dalszą nauką.

Moduły w uścisku z Pythonem

Środowisko programistyczne Django współpracuje z Pythonem, jednym z ważniejszych dziś języków programowania. Python 3 jest niezbędny do opracowania programistycznego kolejnych modułów tworzonej aplikacji. Opanowanie podstaw tego języka pozwoli Ci osiągnąć zaplanowane efekty. Nie mniej ważne są dokładna analiza projektowanej aplikacji i sensowny podział całego projektu na odrębne moduły. Pozwala to zachować czytelność, ograniczyć zasięg ewentualnych błędów, szybko i bez problemu przetwarzać różne dane, tworzyć formularze i ankiety oraz automatyzować często powtarzane operacje.
Django zapewni Ci także doskonałe połączenie Twojej aplikacji z relacyjnymi bazami danych. Pamiętaj, że projekty tworzone w tym środowisku są bardzo wydajne i niezwykle łatwo można je skalować. Sprawdź, jak przydatny i wydajny może być ten framework, i naucz się właściwie z niego korzystać.

Django w Twoich rękach

Jeśli nie przekonały Cię jeszcze korzyści, które może przynieść Ci praca w środowisku Django, spójrz na potęgi w świecie internetu. Jeśli Pinterest i Instagram wykorzystują to narzędzie w swoich działaniach, z pewnością przyda się ono i Tobie. Zastosowanie wydajnego i szalenie prostego wzorca architektonicznego MTV pozwoliło globalnym serwisom osiągnąć wielki sukces, więc pora wziąć z nich przykład. Wejdź do świata Django i wypróbuj jego moc. Autor szkolenia pomoże Ci rozpocząć przygodę z tym środowiskiem, pokaże, jak mądrze go używać i gdzie szukać potrzebnych informacji. Wraz z nim stworzysz swoją pierwszą aplikację, by później na własną rękę odkrywać kolejne funkcje i możliwości środowiska.

Tylko dla wtajemniczonych

Django. Kurs video. Poziom pierwszy. Podstawy tworzenia aplikacji to Twoja przepustka do świata Django. Pamiętaj jednak, że po opanowaniu podstaw warto samodzielnie rozwijać swoje umiejętności — tym bardziej że Django także się rozwija. Co roku w USA oraz w Europie organizowane są oficjalne konferencje związane z tym frameworkiem. Biorą w nich udział również twórcy Django, którzy prezentują nowości oraz ciekawostki na jego temat.

„Uczmy się na błędach, abyśmy z dnia na dzień mogli być lepszymi od samych siebie”.

Cezary Kaszuba

 • Tytuł: Django. Kurs video. Poziom pierwszy. Podstawy tworzenia aplikacji
 • Autor: Cezary Kaszuba
 • Czas trwania: 05:10:36
 • ISBN: 978-83-283-5200-1, 9788328352001
 • Data wydania: 2018-10-25
 • Format: Kurs Video
 • Identyfikator pozycji: vdjan1
 • Wydawca: Videopoint