Szczegóły kursu

Excel 2019. Kurs video. Postaw pierwsze kroki!

Excel 2019. Kurs video. Postaw pierwsze kroki!

Daniel Brzózka

Kurs video

Kurs Excel 2019 dostępny online!

Microsoft Excel od tak dawna jest podstawowym narzędziem pracy biurowej, że jego obsługa powinna być oczywistą umiejętnością. A jednak wcale tak nie jest. Zaskakująco wiele osób nie ma pojęcia o prawdziwych, potężnych możliwościach tego programu, a także boi się go używać do najprostszych obliczeń. Niewtajemniczonym Excel jawi się jako nieprzewidywalna, nieujarzmiona i nieskończona tabela, stworzona wyłącznie w celu torturowania niewinnych pracowników. Jeśli masz podobne odczucia, czym prędzej skorzystaj ze Excel 2019. Kurs video. Postaw pierwsze kroki!

Jego autor wytłumaczy Ci wszystko, co trzeba wiedzieć, by sprawnie wejść w świat komórek, arkuszy i skoroszytów, zrozumieć zależności między nimi i zacząć je wykorzystywać. Pomoże Ci poruszać się w gąszczu formuł i funkcji, tworzyć tabele i wizualizować dane na wykresach. Po ukończeniu kursu przestaniesz się bać, że ktoś odkryje braki w Twojej wiedzy. I oszczędzisz mnóstwo czasu!

Komórka A1, czas start!

Czego się nauczysz podczas naszego profesjonalnego szkolenia Excel 2019?

 • Zrozumiesz podstawowe pojęcia związane z programem.
 • Dowiesz się, jak przeprowadzać podstawowe operacje na danych (wycinanie, wklejanie, kopiowanie).
 • Odkryjesz, czym się różni zwykłe wklejanie danych od wklejania specjalnego.
 • Sprawdzisz możliwości formatowania („kolorowania”) danych w arkuszach.
 • Nauczysz się korzystać z zakresów i adresów bezwzględnych i względnych.
 • Zorientujesz się, jak znajdować dane w skoroszytach i zastępować je innymi danymi.
 • Zobaczysz, jak szybko tworzyć serie danych.

Podczas 66 lekcji w ramach szkolenia Excel 2019. Kurs video. Postaw pierwsze kroki! opanujesz wszystkie te elementy programu, które są niezbędne w codziennej pracy biurowej. Gdy zrozumiesz już, jak działają komórki, arkusze i skoroszyty, a proste obliczenia z ich użyciem przestaną być dla Ciebie czarną magią, nadejdzie pora, by przejść na kolejny poziom. Wówczas autor poprowadzi Cię przez świat formuł, czyli najważniejszej zalety Excela. Zobaczysz, jak i po co tworzy się formuły, a potem sprawdzisz, jak niezwykle skuteczne w oszczędzaniu Twojego czasu mogą być funkcje.

Kraina liczb stanie przed Tobą otworem, a to jeszcze nie wszystko. Następnym krokiem będzie tworzenie różnych typów wykresów, ułatwiających wizualizację danych. A wykresy — kolumnowe, kołowe i inne — są wszak niezbędnym elementem wszelkich prezentacji i raportów. Nauczysz się tworzyć i formatować tabele oraz wykorzystywać odwołania do tych tabel, a także przedstawiać dane z nich w najbardziej adekwatny sposób. Kurs zakończysz na poziomie podstawowym, świetnie przygotowany do poszerzania swojej wiedzy!

Analiza danych w Excelu 2019 daje Ci do ręki potężne narzędzia, czas nauczyć się je wykorzystywać. Sprawdź, jak zrobić wygodne tabele, jak używać wbudowanych funkcji i jak stosować podstawowe formuły, a już nigdy nie będziesz z niechęcią spoglądać w stronę Excela. Doceń, co ten program może dla Ciebie zrobić.

Prezentacje i wykresy w Excelu 2019

Dobrze wykonana prezentacja, zilustrowana kolorowymi, czytelnymi wykresami, jest mile widziana podczas każdego zebrania i doceniana przez niemal każdego szefa — głównie dlatego, że na sensownie przygotowanym wykresie bez trudu można dostrzec to, co umyka w zalewie cyfrowych danych w tabelkach. Twórcy Excela doskonale to rozumieją, więc użytkownik programu ma do dyspozycji wiele typów wykresów. Warto jednak wiedzieć, jak wybrać ten, który najlepiej przedstawi konkretne dane, i jak go dostosować do swoich celów. Co więcej, żeby taki idealny wykres mógł się pojawić, trzeba właściwie przygotować dane — ułożyć je w tabelę, zaznaczyć, zastosować sortowanie albo filtrowanie. Niby nic trudnego, a jednak wiele osób gubi się w tym procesie i potrzebuje wsparcia, by się dowiedzieć, gdzie tkwi błąd. To wszystko krok po kroku wyjaśni Ci autor szkolenia Excel 2019. Kurs video. Postaw pierwsze kroki Twoje wykresy będą doskonałe, a Ty będziesz dokładnie wiedzieć, co robisz!

Kurs Excel 2019 nie tylko dla wtajemniczonych

Zapewne zdziwi Cię fakt, że Excela można używać nie tylko do obliczania czy tworzenia wykresów. Najbardziej kreatywne autentyczne zastosowania tego programu (zebrane przez firmę Microsoft) to tworzenie obrazów za pomocą zamalowywania komórek i przesuwania ich obramowań, a także tworzenie gier typu tetris, puzzle, labirynt 3D czy sudoku. Niektórzy muzycy próbują nawet tworzyć w Excelu teledyski. Do tego poziomu jeszcze trochę Ci brakuje, ale od czegoś trzeba zacząć...

Sprawdź także kursy cybersecurity dostępne w naszej ofercie.

 • Tytuł: Excel 2019. Kurs video. Postaw pierwsze kroki!
 • Autor: Daniel Brzózka
 • Czas trwania: 05:29:54
 • ISBN: 978-83-283-8240-4, 9788328382404
 • Data wydania: 2021-04-16
 • Format: Kurs Video
 • Identyfikator pozycji: vex19p
 • Wydawca: Videopoint