Szczegóły kursu

Excel 2019 VBA. Kurs video. Opanuj podstawy i przećwicz je na 50 praktycznych przykładach

Excel 2019 VBA. Kurs video. Opanuj podstawy i przećwicz je na 50 praktycznych przykładach

Daniel Brzózka

Kurs video

Excel 2019 VBA - kurs dopasowany do Twoich potrzeb

Excel to program tak stary, że najstarsi górale nie pamiętają już życia bez niego. Co więcej, tak wszechstronny, że przydaje się i do planowania domowego budżetu, i do rozliczania umów w dużej korporacji, i do przechowywania danych pracowników i klientów firmy. A także do przygotowania prezentacji z eleganckimi wykresami. Jednak prawdziwą moc Excela mają szansę odkryć tylko ci, którzy gruntownie zapoznają się z językiem VBA. Dlaczego? Otóż pozwala on tworzyć makra, czyli podprogramy, które mogą wykonać za użytkownika mnóstwo nużących, powtarzalnych czynności — i wykonają je znacznie szybciej i dokładniej niż on. Rzecz w tym, że najpierw trzeba się dowiedzieć, jak napisać takie programy. Właśnie tego nauczysz się podczas tego szkolenia.

Jeśli chcesz bez zbędnej straty czasu robić niesamowite rzeczy w Excelu, przetwarzać i prezentować dane w niemal magiczny sposób, Excel 2019 VBA. Kurs video. Opanuj podstawy i przećwicz je na 50 praktycznych przykładach jest dla Ciebie. Znajdziesz tu zasady tworzenia instrukcji, jakie mają się wykonać w określonym czasie i na wskazanych przez Ciebie danych, a także przykłady, inspiracje i triki pozwalające pisać makra „na skróty”. Potem wystarczy tylko nacisnąć przycisk z odpowiednim makrem i gotowe — VBA wykona całą pracę.

Zobacz VBA w akcji — a wcześniej ją zaplanuj!

Czego się nauczysz podczas kursu online Excel 2019 VBA?

 • Zapoznasz się z VBA.
 • Nauczysz się tworzyć i uruchamiać makra.
 • Dowiesz się, na czym polegają procedury Sub i Function.
 • Poznasz instrukcję IF i zobaczysz, jak działa pętla.
 • Zrozumiesz logikę AND i OR.
 • Odkryjesz, co to są obiekty i kolekcje.
 • Dowiesz się, jak korzystać z modelu obiektowego Excela.

Podczas prawie 7 godzin kursu, obejmującego 49 lekcji, nauczysz się wszystkiego, czego potrzebujesz, by przejść od podstaw do poziomu średnio zaawansowanego w zakresie obsługi Visual Basic for Applications, ze szczególnym uwzględnieniem Excela. Tworzenie makr dla tej aplikacji wymaga rzetelnego opanowania języka VBA, więc w kolejnych krokach poznasz konstrukcję With...End With i pętlę For Each. Później opanujesz obsługę MsgBoxa i InputBoxa. Gdy podstawowe elementy języka VBA przestaną być dla Ciebie czarną magią, nadejdzie czas na naukę analizowania kodu VBA, a także optymalizacji istniejących makr.

Excel 2019 VBA. Kurs video. Opanuj podstawy i przećwicz je na 50 praktycznych przykładach pozwoli Ci bez trudu przyswoić sposoby tworzenia instrukcji dla często wykonywanych czynności. To jednak nie koniec. Znajdziesz tu solidny przegląd tych funkcji, jak również nauczysz się tworzyć własne i używać ich do automatyzowania swojej pracy w Excelu. Wisienką na torcie są przykłady rozwiązywania problemów za pomocą funkcji i procedur Sub — kto wie, może będą dla Ciebie inspiracją do tego, co jeszcze możesz zautomatyzować!

Excelu, zrób to za mnie!

To naprawdę niewiarygodne, jak wiele czasu i frustracji można sobie oszczędzić dzięki kilku makrom. Jednym wciśnięciem przycisku możesz przejrzeć wielką tabelę w poszukiwaniu błędów i od razu je usunąć. Albo zmienić wygląd całego arkusza, formatowanie komórek, wykresy czy dane. Możesz dostosować zawartość wielu komórek do nowych potrzeb, samodzielnie budować automatyczne procesy przetwarzania danych lub raportów, ba — nawet otworzyć nowy arkusz, w najdrobniejszych szczegółach dostosowany do specyficznych zadań.

Excel 2019 VBA. Kurs video. Opanuj podstawy i przećwicz je na 50 praktycznych przykładach da Ci do ręki narzędzia przydatne w każdych warunkach i dla każdego. Po co siedzieć nad prezentacją w arkuszu przez kilka godzin, jeśli możesz ją wykonać w pół godziny? Po co ślęczeć nad tabelami i wypatrywać niespójności, jeśli możesz się posłużyć makrem dokładnie sprawdzającym dane? Po co masz opracowywać dane ręcznie, jeśli na Twoje życzenie mogą natychmiast przybrać taką kolejność i taki wygląd, jakie chcesz? Wejdź w świat VBA, poznaj jego tajemnice i zaprogramuj makra, które oszczędzą Ci mnóstwo czasu.

Szkolenie Excel VBA 2019 naprawdę Ci się przyda!

Jak ujarzmić VBA?

Visual Basic for Applications to język używany nie tylko w Excelu, choć właśnie w tym programie można najpełniej wykorzystać możliwości VBA. Jednak pisane w nim makra przydają się także w innych programach Microsoft Office, możesz więc uznać, że język ten jest wart Twojego zainteresowania. Tak jak w Excelu za pomocą VBA możesz wyłapać nieprawidłowo wpisane liczby lub daty, tak w obszernym tekście w Wordzie możesz usunąć nadprogramowe spacje, podwójne kropki lub małe litery na początku zdania. Albo zmienić wygląd całego dokumentu — na przykład po to, by pasował stylem do innych dokumentów firmowych. To, do czego wykorzystasz VBA, jest tylko kwestią Twojej inwencji i Twoich osobistych potrzeb.

Excel 2019 VBA. Kurs video. Opanuj podstawy i przećwicz je na 50 praktycznych przykładach jest szansą na szybkie opanowanie wszystkich potrzebnych zagadnień i sprawdzenie, do czego warto używać VBA (a to nie zawsze jest oczywiste). Zobacz, jakie pomysły przygotował dla Ciebie autor szkolenia. Kto wie, może znajdziesz tu dla siebie więcej, niż przypuszczasz!

Tylko dla wtajemniczonych

VBA współdziała z programami Microsoft Office od kilkudziesięciu lat, a mistrzowie tego języka mogą zrobić niemal wszystko w ramach dowolnej aplikacji MS Office (ale nie tylko — VBA współpracuje choćby z aplikacjami AutoCAD czy WordPerfect). Szybkość działania makr i wygoda związana z ich stosowaniem sprawiają, że VBA jest jednym z najchętniej stosowanych języków programowania, a nowe wersje programów Microsoft często zawierają wbudowane funkcje, jakie pojawiły się w polu widzenia programistów giganta z Redmond właśnie poprzez makra, które przygotowywali na własny użytek przedstawiciele różnych branż, używający powszechnie dostępnych programów do swoich specjalistycznych celów.

Sprawdź także kursy zarządzania bazami danych, które przydadzą się podczas pracy z Excelem.

 • Tytuł: Excel 2019 VBA. Kurs video. Opanuj podstawy i przećwicz je na 50 praktycznych przykładach
 • Autor: Daniel Brzózka
 • Czas trwania: 07:02:04
 • ISBN: 978-83-283-7108-8, 9788328371088
 • Data wydania: 2021-06-16
 • Format: Kurs Video
 • Identyfikator pozycji: vexpod
 • Wydawca: Videopoint