Szczegóły kursu

Java. Kurs video. Poziom drugi. Programowanie funkcyjne i współbieżne

Java. Kurs video. Poziom drugi. Programowanie funkcyjne i współbieżne

Michał Szczepanik

Kurs video

Obierz kurs na... Javę!

Wśród wielu języków programowania to właśnie Java cieszy się ogromną popularnością. Wiąże się to z jej fantastycznymi możliwościami i niesłychaną elastycznością, pozwalającą na wykorzystywanie tego języka w wielu technologiach: aplikacjach serwerowych, desktopowych i mobilnych. Java to język obiektowy, współbieżny, wykorzystujący klasy... ale o tym, skoro sięgasz po ten kurs, z pewnością doskonale wiesz. Podobnie jak o tym, czego możesz dokonać za pomocą Javy, jeśli tylko opanujesz ją wystarczająco dobrze. W tym właśnie pomoże Ci Java. Kurs video. Poziom drugi. Programowanie funkcyjne i współbieżne.

Autor szkolenia skupia się na przekazaniu praktycznych rozwiązań w zakresie zagadnień funkcyjnych i wielowątkowości. Omawia też kwestie związane z typami generycznymi, wyrażeniami lambda, strumieniami, wątkami oraz mechanizmami do pracy z wielowątkowością z wykorzystaniem głównych elementów języka od wersji 8 do 11. Dowiesz się, jak działają zaawansowane mechanizmy w Javie, i sprawdzisz, co nowego proponują Ci jej twórcy.

Doceń w pełni niezwykłą siłę Javy!

Czego nauczysz się podczas naszego profesjonalnego szkolenia?

 • Poznasz zagadnienia paradygmatu funkcyjnego.
 • Przestudiujesz zagadnienia wielowątkowości.
 • Nauczysz się używać mechanizmu garbage collector (GC).
 • Odkryjesz sposoby zarządzania pamięcią.
 • Zobaczysz, jak używać wyrażeń lambda i funkcji.
 • Sprawdzisz, do czego służą typy generyczne i wątki.
 • Docenisz zalety programowania funkcyjnego, czyniącego język bardziej spójnym i ekspresywnym.

Aby w pełni korzystać z możliwości Javy, musisz poznać najróżniejsze mechanizmy rządzące logiką tego języka. W ramach 52 lekcji składających się na ten ponad 5-godzinny kurs przetestujesz działanie typu wyliczeniowego enum i zobaczysz, jak zastosować serializację. Odkryjesz tajniki typów generycznych. Zobaczysz, jak przebiega programowanie funkcyjne w Javie. Dowiesz się, do czego służą wyrażenia lambda i co to są funkcje wyższego rzędu. Opanujesz obsługę strumieni i stworzysz przykładową aplikację z wykorzystaniem programowania funkcyjnego.

Podczas kolejnych lekcji skupisz się na stosowaniu wątków, a także puli wątków. Zrozumiesz różnicę między wielowątkowością a wielozadaniowością i odkryjesz, czemu tak trudno sensownie zaimplementować ją we własnym projekcie. Nauczysz się synchronizować różne wątki oraz łączyć ich wyniki. Zaczniesz też używać obiektów Future i posługiwać się bezpiecznymi dla wątków strukturami danych. Miłym akcentem na koniec kursu jest analiza ostatnich zmian w języku, jakie zaszły w jego czterech najnowszych wersjach.

Java w wątki wpleciona

Wykorzystanie współbieżności i wielozadaniowości podczas projektowania aplikacji pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu i zasobów systemowych, tyle że zapewnienie prawidłowego działania takiej aplikacji wcale nie jest proste. Autor szkolenia Java. Kurs video. Poziom drugi. Programowanie funkcyjne i współbieżne wie o tym doskonale, dlatego sporo czasu poświęca na wyjaśnienie działania wątków i procesów w Javie. Pokazuje, jak tworzyć równoległe wątki wykonywane w ramach procesu, jak je ze sobą łączyć i jak doprowadzić do fuzji ich wyników. Przypomina, że wątki współdzielą przestrzeń adresową oraz inne elementy dostępne w procesie, na przykład listy otwartych plików. Omawia także problemy związane z wielozadaniowością, czyli równoczesnym wykonywaniem więcej niż jednego procesu (programu) w systemie operacyjnym.

Kawa na Javę

Jasność i klarowność wywodu jest cechą niezwykle ważną przy tłumaczeniu zaawansowanych, niełatwych zagadnień. Jeśli chcesz osiągnąć poziom profesjonalnego developera Javy, ten kurs jest wręcz niezbędny jako etap pośredni w zdobywaniu szlifów. Słynna elastyczność Javy jest jej wielką zaletą, ale bez dobrego przewodnika łatwo zgubić się w ogromie możliwości. Autor tego szkolenia podpowie Ci, jak najlepiej wykorzystać Javę w konkretnych sytuacjach. Zobaczysz, jak wycisnąć z niej wszystko, co się da, a jednocześnie zapewnić stabilność Twojej aplikacji. Sprawdzisz, jak w praktyce działają różne mechanizmy, i przekonasz się, jak inteligentnie używać programowania funkcyjnego.

Java. Kurs video. Poziom drugi. Programowanie funkcyjne i współbieżne oferuje Ci niecodzienną pomoc w codziennej pracy z Javą!

Tylko dla wtajemniczonych

Aktualne zarobki programistów Javy w Polsce kształtują się na poziomie od 6,5 tysiąca do ponad 10 tysięcy złotych miesięcznie (dane Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń z lutego 2019). To stawki nie do pogardzenia, ale i tak ważniejsza jest satysfakcja z dobrze wykonanej pracy. Jeśli chcesz tworzyć aplikacje, które działają w różnych systemach i przy różnych architekturach, dają się łatwo przenosić i są fantastycznie funkcjonalne, pora porządnie zapoznać się z Javą.

Java. Kurs video. Poziom drugi. Programowanie funkcyjne i współbieżne może być Twoją przepustką do świata profesjonalistów Javy!

„Nie przewiduj przyszłości — twórz ją!”

Michał Szczepanik

 • Tytuł: Java. Kurs video. Poziom drugi. Programowanie funkcyjne i współbieżne
 • Autor: Michał Szczepanik
 • Czas trwania: 05:27:26
 • ISBN: 978-83-283-5344-2, 9788328353442
 • Data wydania: 2019-03-14
 • Format: Kurs Video
 • Identyfikator pozycji: vjavse
 • Wydawca: Videopoint