Szczegóły kursu

Java dla średnio zaawansowanych. Kurs video. Tworzenie profesjonalnych projektów

Java dla średnio zaawansowanych. Kurs video. Tworzenie profesjonalnych projektów

Jakub Zagórski

Kurs video

Obierz kurs na... Javę dla nieco bardziej zaawansowanych

Skoro interesujesz się tym szkoleniem, to pewnie znasz już podstawy języka Java. Może ukończyłeś nasz kurs dla początkujących programistów tego języka? A może zgłębiałeś jego tajniki samodzielnie? Tak czy inaczej, skoro opanowałeś bazową wiedzę dotyczącą Javy i wiesz, że chcesz w niej programować, czas sięgnąć głębiej i zaprzyjaźnić się na przykład z popularnym systemem kontroli kodu Git oraz narzędziami do budowy projektów, takimi jak Maven i Gradle. Warto poznać pełnię możliwości Javy - po to, by pracować w niej sprawniej, szybciej i efektywniej. Dobrze jest zaznajomić się z szerokim spektrum narzędzi, jakie ten język oferuje developerom.

Co Cię czeka podczas naszego profesjonalnego szkolenia?

Umiejętności zdobyte w trakcie kursu pozwolą Ci:

 • szybciej i łatwiej budować projekty,
 • efektywniej pracować samemu,
 • sprawniej działać w zespole,
 • tworzyć kontrybucje w innych projektach otwartoźródłowych,
 • dekompilować kod, by dokładnie sprawdzać jego działanie,
 • zaciemniać kod, co potencjalnie utrudnia jego „kradzież”,
 • odciemniać kod, by później, po procesie dekompilacji, był bardziej czytelny,
 • skracać miejsca, gdzie porównuje się ciągi znaków, dzięki użyciu wyrażeń regularnych.

Co więcej...

 • wiedza, którą przyswoisz w ramach szkolenia, przyda Ci się podczas poszukiwania nowej, ciekawej pracy. W ofertach dla programistów Javy umiejętności korzystania z Gita, Mavena oraz Gradle’a wymieniane są na samej górze listy wymagań.

Java dla średnio zaawansowanych. Kurs video. Tworzenie profesjonalnych projektów kończy się na poziomie, na którym będziesz mógł powiedzieć, że jesteś już Java developerem. Odtąd będzie tak o Tobie mówić także Twój nowy pracodawca.

Git, Maven, Gradle

Git, mimo że można go uznać za kluczowe narzędzie podczas pracy w zespole, dzięki swoim funkcjom jest równie przydatny, gdy nad projektem pracuje tylko jedna osoba. Został stworzony przez Linusa Torvaldsa w 2005 roku jako wolne oprogramowanie, by wesprzeć rozwój jądra Linuxa. Od tamtego czasu jest rozwijany i skutecznie wspomaga prace nawet nad naprawdę dużymi projektami. Ze wsparcia Gita korzystają między innymi Reddit, Digg, Facebook, Apache. Z kolei Maven służy do automatyzowania budowy oprogramowania na platformę Java. Jego poszczególne funkcje są realizowane dzięki wtyczkom, które pobiera się automatycznie podczas pierwszego wykorzystania. Z Mavena korzystają między innymi Google i Zalando. Na koncepcie Mavena - niejako w roli jego doskonalszego następcy - powstał Gradle. To narzędzie także służy do automatyzacji budowy oprogramowania, jednak, w przeciwieństwie do Mavena, który korzysta z XML, umożliwia używanie Kotlina DSL, co będziesz mógł zauważyć w trakcie naszego kursu. Gradle został zaprojektowany do budowania wielu projektów, nawet takich, które są naprawdę duże. Obsługuje kompilacje przyrostowe, inteligentnie określając, które części drzewa kompilacji są aktualne; każde zadanie zależne tylko od tych części nie musi być ponownie wykonywane. Korzystają z niego między innymi Netflix i Adobe.

Zanurz się z nami w Javie

Java dla średnio zaawansowanych. Kurs video. Tworzenie profesjonalnych projektów nauczy Cię programować asynchronicznie przy użyciu klasy Thread, interfejsu Runnable oraz klasy Executors, przybliży Ci także podstawy i zastosowanie klas atomicznych. Podpowie, jak tworzyć i korzystać z algorytmów bubble sort (sortowania bąbelkowego), insertion sort (sortowania przez wstawianie) oraz selection sort (sortowania przez wybieranie). Opanujesz procesy kreowania i używania algorytmów linear search (wyszukiwania liniowego) oraz binary search (wyszukiwania binarnego). Ukończywszy szkolenie, będziesz swobodnie korzystać z wyrażeń regularnych, dekompilować kod oraz używać programu Bytecode Viewer, który oferuje wiele dekompilatorów w jednym programie. Dzięki zaznajomieniu się z programem ProGuard zaciemnisz swój kod, a za pomocą Java Deobfuscatora odciemnisz. Opanujesz oczywiście Gita: instalowanie, konfigurowanie, budowanie nowego repozytorium; będziesz tworzyć i publikować zmiany w kodzie, pobierać je, nadpisywać i cofać stan gałęzi, pracować na wielu gałęziach, ignorować pliki oraz foldery, a także korzystać z Gita w IntelliJ IDEA. Poznasz najpopularniejsze serwisy, które oferują umieszczanie projektów używających Gita, takie jak GitHub, GitLab, Bitbucket, nauczysz się w ramach nich przemieszczać. Zaprzyjaźnisz się z Mavenem - dowiesz się, jak tworzy się w nim projekty, jak zmienia się podstawowe informacje o projekcie, poznasz zasady jego budowania, system repozytoriów, system zależności oraz system wtyczek. Zapoznasz się z Gradle’em. Także w nim stworzysz projekt, zmienisz podstawowe informacje o nim, dowiesz się, jaki ma system repozytoriów, zależności i wtyczek, nauczysz się budować w nim projekt. Na koniec wszystkie zdobyte informacje wykorzystasz do stworzenia jednego, dużego projektu.

 • Tytuł: Java dla średnio zaawansowanych. Kurs video. Tworzenie profesjonalnych projektów
 • Autor: Jakub Zagórski
 • Czas trwania: 05:20:07
 • ISBN: 978-83-283-6273-4, 9788328362734
 • Data wydania: 2020-05-20
 • Format: Kurs Video
 • Identyfikator pozycji: vjavsz
 • Wydawca: Videopoint