Szczegóły kursu

Praktyczny kurs programowania C# w Unity. Kurs video. Poziom podstawowy

Praktyczny kurs programowania C# w Unity. Kurs video. Poziom podstawowy

Arkadiusz Brzegowy

Kurs video

Obierz kurs na... naukę programowania

Branża IT rozwija się z każdym rokiem intensywniej. Wraz ze stopniową automatyzacją, robotyzacją i wirtualizacją życia potrzeba coraz więcej osób, które będą w stanie sprawnie komunikować się ze światem rozmaitych maszyn - pisać dla nich oprogramowanie, tworzyć i udoskonalać strony WWW i aplikacje, budować sieci komputerowe, testować kod itd. Jeśli zatem zastanawiasz się nad swoją przyszłą pracą zawodową i skłaniasz się ku karierze developera, to podpowiadamy: słuszny wybór. Teraz pozostaje tylko odpowiednio się do tej kariery przygotować.

W ramach tego kursu video proponujemy Ci zapoznanie się z językiem C Sharp (C#), operującym w zintegrowanym środowisku do tworzenia gier Unity. C# należy do wielkiej piątki najczęściej używanych języków w IT, jest rozbudowany i wszechstronny, a przy tym dość prosty do opanowania. Szczególnie jeśli przygodę z nim zacznie się od... zabawy. Bo czym, jeżeli nie zabawą, jest samodzielne tworzenie gry polegającej na prowadzeniu farmy?

Napisz grę, a Twoją wygraną będzie kariera programisty!

Co Cię czeka podczas naszego profesjonalnego szkolenia?

Ten kurs video pozwoli Ci między innymi:

 • Opanować pojęcia zmiennej i podstawowych operatorów
 • Nauczyć się tworzenia metod i przekazywania do nich argumentów
 • Przyswoić pojęcia klasy i instancji obiektu klasy ze zrozumieniem różnic pomiędzy nimi
 • Budować obiekty do scen 3D z kodu, klikalne obiekty w scenach 3D i obsługiwać UI w scenach 3D (Canvas World Space)
 • Używać zdarzeń (events) w kodzie C#
 • Poznać zasady komunikacji pomiędzy modułami
 • Przyjrzeć się kontenerom - tworzeniu kontenerów z danymi (ScriptableObject) i odczytywaniu danych z kontenerów w trakcie działania aplikacji
 • Dowiedzieć się co nieco na temat procesów zmian w kodzie

Co więcej...

 • Jednym z Twoich zadań w ramach szkolenia będzie zaprogramowanie komunikujących się i wymieniających dane systemów i modułów, w jego trakcie zatem opanujesz i tę sztukę

Praktyczny kurs programowania C# w Unity. Kurs video. Poziom podstawowy kończy się na poziomie ponadpodstawowym. Oznacza to, że opanowawszy prezentowaną w nim wiedzę i umiejętności, będziesz znać solidne bazowe konstrukcje języka C# - a te przydadzą Ci się później, kiedy zagłębisz się w tajniki programowania.

Sadź warzywa, handluj plonami. Baw się i ucz!

Język C Sharp ma dwojaką naturę. Z jednej strony jest dość prosty do opanowania (w każdym razie w swoich postawach), z drugiej - bardzo rozbudowany. Odpowiada to jego kolejnej cesze, czyli wszechstronności, jednak powoduje, że wiele książek, kursów i innych materiałów służących nauce tego języka jest niezwykle obszernych. Co, przyznajemy, może odstraszać przyszłego programistę. Tymczasem do nauki podstaw C# można podejść zupełnie inaczej - praktycznie, co właśnie proponujemy. A że człowiek najlepiej uczy się przez zabawę... Zatem szkolenie z C# przeprowadzimy pod pretekstem prowadzenia farmy, pielęgnowania roślin uprawnych i zarabiania kokosów. Kto wie, może nawet uda Ci się ułatwić sobie życie i zautomatyzować wiele procesów? Wszystko zależy od tego, jak dobrze opanujesz C Sharpa. By ułatwić Ci zadanie, w kursie właściwie pomijamy wykłady teoretyczne, a skupiamy się na nauce składni i konstrukcji programistycznych języka C#. Kolejność tematów została tak zsynchronizowana ze scenariuszem tworzenia gry, aby można było płynnie i równolegle poznawać C# od podstaw.

Niektóre książki o C# są naprawdę grube. Starałem się, aby kurs był tak bardzo praktyczny, jak to tylko możliwe. Terminy wprowadzane są w momencie ich pierwszego użycia. Mam nadzieję, że poza tym, że połkniecie bakcyla w dziedzinie sadzenia warzyw i handlu plonami, uda Wam się także mocno rozwinąć programowanie w C#, aby umiejętnie wprowadzać automatyzacje na farmie! 

Arkadiusz Brzegowy

 • Tytuł: Praktyczny kurs programowania C# w Unity. Kurs video. Poziom podstawowy
 • Autor: Arkadiusz Brzegowy
 • Czas trwania: 06:34:19
 • ISBN: 978-83-283-8291-6, 9788328382916
 • Data wydania: 2021-10-13
 • Format: Kurs Video
 • Identyfikator pozycji: vjcpru
 • Wydawca: Videopoint