Szczegóły kursu

PL/SQL. Kurs video. Od podstaw do zagadnień zaawansowanych. Programowanie baz danych

PL/SQL. Kurs video. Od podstaw do zagadnień zaawansowanych. Programowanie baz danych

Przemysław Starosta

Kurs video

Obierz kurs na... Oracle PL/SQL!

W świecie pełnym informacji doskonała baza danych, która pozwala na ich zbieranie, organizowanie i zarządzanie nimi, to podstawa sprawnego funkcjonowania przedsiębiorstw i instytucji. W tej branży od lat prym wiedzie relacyjna baza danych Oracle. Jednak aby efektywnie korzystać z jej dobrodziejstw, trzeba znaleźć z nią wspólny język. Tym językiem jest SQL z rozszerzeniem PL, czyli proceduralny SQL. Przygotowane dla Ciebie tutoriale, składające się na PL/SQL. Kurs video. Od podstaw do zagadnień zaawansowanych. Programowanie baz danych, bezboleśnie wprowadzą Cię w arkana tego języka.
PL/SQL służy do tworzenia programów zawierających instrukcje SQL i oferuje ogromne możliwości piszącym oprogramowanie baz danych.
Programy napisane przy użyciu konstrukcji proceduralnego SQL umożliwiają obsługę danych zarówno w samym systemie Oracle, jak i w zewnętrznych aplikacjach. PL/SQL. Kurs video. Od podstaw do zagadnień zaawansowanych. Programowanie baz danych pomoże Ci zrozumieć tajniki języka PL/SQL bez względu na to, czy jesteś początkującym, czy doświadczonym programistą.

Co Cię czeka podczas naszego profesjonalnego szkolenia?

 • Nauczysz się projektować, testować i uruchamiać aplikacje PL/SQL działające w wielu środowiskach.
 • Poznasz szczegóły obsługi błędów oraz tworzenia procedur i funkcji.
 • Będziesz umiejętnie wykorzystywać tabele do przechowywania danych.
 • Zoptymalizujesz swój kod pod kątem szybkości.
 • Dowiesz się, jak najbezpieczniej eksportować i importować dane do bazy.
 • Wybierzesz optymalną metodę przechowywania plików w tabelach.

A wszystko to pozwoli Ci na...

 • ...kontrolowanie, zarządzanie i efektywne wykorzystywanie Twojej bazy danych.

PL/SQL. Kurs video. Od podstaw do zagadnień zaawansowanych. Programowanie baz danych wyposaży Cię w umiejętności wykorzystania PL/SQL na poziomie pozwalającym na samodzielne programowanie. Nie będzie Ci już sprawiać problemów swobodne pisanie zapytań oraz umiejętne korzystanie z baz danych. Zdobędziesz wiedzę na temat struktur sterujących, procedur i funkcji łączenia kodu oraz instrukcji masowych. Będziesz także zarządzać dużymi obiektami. Ponadto nauczysz się obsługiwać błędy oraz budować wyzwalacze.

Niezbita logika programowania

Kurs, opracowany przez ekspertów z zakresu tworzenia i zarządzania bazami danych, jest przeznaczony zarówno dla programistów, którzy muszą nauczyć się składni i poznać zaawansowane cechy języka PL/SQL, jak i tych, którzy jeszcze nie poznali innych języków trzeciej generacji. Dzięki szkoleniu PL/SQL. Kurs video. Od podstaw do zagadnień zaawansowanych. Programowanie baz danych nauczysz się programowania od strony logiki baz danych. Oznacza to, że nie musisz znać innego języka programowania, aby zarządzać danymi w sposób wymagany przez użytkownika. Przydatna może okazać się tu ogólna znajomość sytemu Oracle, aczkolwiek nie jest ona wymagana.

Solidna wiedza dla bazodanowców

Kilkadziesiąt lekcji składających się na PL/SQL. Kurs video. Od podstaw do zagadnień zaawansowanych. Programowanie baz danych gwarantuje solidne podstawy każdemu programiście baz danych i administratorowi, który rozpoczyna pracę w języku PL/SQL. Wiedza obejmująca tworzenie procedur, kursory, wyzwalacze, obsługę błędów i programowanie może stać się Twoją przepustką do intratnej kariery i otworzyć Ci drzwi do rozwojowej branży bazodanowej.

Tylko dla wtajemniczonych

Dane i informacje to dziś najcenniejszy towar. PL/SQL. Kurs video. Od podstaw do zagadnień zaawansowanych. Programowanie baz danych pomoże Ci zdobyć niezawodny klucz do potężnych systemów zarządzania bazami danych. Sam zdecydujesz, czy będzie to klucz główny, czyli kolumna jednoznacznie identyfikująca wiersz w Twojej tabeli, czy może klucz obcy, stanowiący kombinację jednej lub więcej kolumn do tworzenia relacji pomiędzy tabelami. Właśnie takie pojęcia przyswoisz podczas korzystania z zaprojektowanego dla Ciebie kursu video — i będziesz posługiwać się nimi swobodnie, jak na specjalistę przystało. Dowiesz się także, czym jest analiza danych, a nawet tworzenie logiki programistycznej. Żadne zapytanie nie pozostanie już bez odpowiedzi.
W kursie zostało wykorzystane darmowe narzędzie SQL Developer, dostępne na stronie Oracle.


Poznaj naszego eksperta

Przemysław Starosta — doświadczony programista baz danych. Trener, pasjonat zagadnień bazodanowych. Na co dzień zajmuje się tworzeniem zapytań SQL, programowaniem baz danych w PL/SQL oraz prowadzeniem szkoleń dla programistów. Praca jest dla niego radosnym wyzwaniem, dzięki czemu wciąż sprawia mu przyjemność. W wolnym czasie czynnie uprawia piłkę nożną, jest także wielkim fanem drużyny FC Barcelona. Z ochotą sięga po rakietę do squasha oraz ekwipunek biegacza. Interesuje się filozofią, teologią i muzyką. Gra na gitarze. Nigdy się nie nudzi, wstaje przed wschodem słońca i rozpoczyna kolejną podróż.

„Nauka jest sprawą wielkich. Maluczkim dostają się nauczki”.

Stanisław Jerzy Lec

 • Tytuł: PL/SQL. Kurs video. Od podstaw do zagadnień zaawansowanych. Programowanie baz danych
 • Autor: Przemysław Starosta
 • Czas trwania: 03:46:18
 • ISBN: 978-83-283-1410-8, 9788328314108
 • Data wydania: 2015-09-30
 • Format: Kurs Video
 • Identyfikator pozycji: vplsql
 • Wydawca: Videopoint