Szczegóły kursu

PL/SQL. Kurs video. Od podstaw do zagadnień zaawansowanych. Programowanie baz danych

PL/SQL. Kurs video. Od podstaw do zagadnień zaawansowanych. Programowanie baz danych

Przemysław Starosta

Kurs video

Obierz kurs na... Oracle PL/SQL!

W świecie przepełnionym informacjami doskonała baza danych, która pozwala na ich zbieranie, organizowanie i zarządzanie nimi, to podstawa sprawnego funkcjonowania każdego przedsiębiorstwa. W tej branży od lat prym wiedzie relacyjna baza danych Oracle. Jednak aby efektywnie korzystać z jej dobrodziejstw, trzeba znaleźć z nią wspólny język. Tym językiem jest SQL z rozszerzeniem PL, czyli proceduralny SQL. Przygotowany dla Ciebie kurs PL/SQL. Kurs video. Od podstaw do zagadnień zaawansowanych. Programowanie baz danych bezboleśnie wprowadzi Cię w arkana tego języka. PL/SQL służy do tworzenia programów zawierających instrukcje SQL i oferuje ogromne możliwości piszącym oprogramowanie baz danych.

Programy napisane przy użyciu konstrukcji proceduralnego SQL umożliwią Ci obsługę danych zarówno w samym systemie Oracle, jak i w zewnętrznych aplikacjach. PL/SQL. Kurs video. Od podstaw do zagadnień zaawansowanych. Programowanie baz danych pomoże Ci zrozumieć tajniki języka PL/SQL bez względu na to, czy jesteś początkującym, czy doświadczonym programistą.

Co Cię czeka podczas naszego profesjonalnego szkolenia?

 • Nauczysz się projektować, testować i uruchamiać aplikacje PL/SQL.
 • Poznasz szczegóły obsługi błędów oraz tworzenia procedur i funkcji.
 • Będziesz umiejętnie wykorzystywać pakiety i wyzwalacze.
 • Zrozumiesz, czym są widoki proste i zmaterializowane.
 • Dowiesz się, jak optymalnie korzystać z kursorów.
 • Przekonasz się, jak korzystać z niebanalnych obiektów do obsługi danych.

A wszystko to pozwoli Ci na...

 • ...kontrolowanie, zarządzanie i efektywne wykorzystywanie Twojej bazy danych.

PL/SQL. Kurs video. Od podstaw do zagadnień zaawansowanych. Programowanie baz danych wyposaży Cię w umiejętności wykorzystania PL/SQL w stopniu pozwalającym na samodzielne programowanie. Nie będzie już dla Ciebie problemem swobodne pisanie zapytań oraz umiejętne korzystanie z baz danych. Zdobędziesz i usystematyzujesz wiedzę na temat struktur sterujących, procedur i funkcji łączenia kodu oraz instrukcji masowych. Będziesz także zarządzać dużymi obiektami. Ponadto nauczysz się obsługiwać błędy oraz budować wyzwalacze.

Niezbita logika programowania

Kurs, opracowany przez eksperta z zakresu tworzenia i zarządzania bazami danych, jest przeznaczony zarówno dla programistów, którzy chcą nauczyć się składni i poznać zaawansowane cechy języka PL/SQL, jak i tych, którzy jeszcze nie poznali innych języków trzeciej generacji. Dzięki szkoleniu nauczysz się programowania od strony logiki baz danych. Oznacza to, że nie musisz znać innego języka programowania, aby zarządzać danymi w sposób wymagany przez użytkownika. Przydatna może okazać się tu ogólna znajomość sytemu Oracle, aczkolwiek nie jest ona wymagana.

Solidna wiedza dla bazodanowców

Kilkadziesiąt lekcji składających się na PL/SQL. Kurs video. Od podstaw do zagadnień zaawansowanych. Programowanie baz danych gwarantuje solidne podstawy każdemu programiście baz danych i administratorowi, który rozpoczyna pracę w języku PL/SQL. Wiedza obejmująca tworzenie procedur, kursory, wyzwalacze, obsługę błędów i programowanie może stać się Twoją przepustką do intratnej kariery i otworzyć Ci drzwi do branży bazodanowej.

Tylko dla wtajemniczonych

Dane i informacje to dziś najcenniejszy towar. PL/SQL. Kurs video. Od podstaw do zagadnień zaawansowanych. Programowanie baz danych pomoże Ci zdobyć niezawodny klucz do potężnych systemów zarządzania bazami danych. Sam zdecydujesz, czy będzie to klucz główny, czyli kolumna jednoznacznie identyfikująca wiersz w Twojej tabeli, czy może klucz obcy, stanowiący kombinację jednej lub wielu kolumn do tworzenia relacji pomiędzy tabelami. Właśnie takie pojęcia przyswoisz podczas korzystania z zaprojektowanego dla Ciebie kursu video — i będziesz posługiwać się nimi swobodnie, jak na specjalistę przystało. Dowiesz się także, czym jest analiza danych, a nawet tworzenie logiki programistycznej. Żadne zapytanie nie pozostanie już bez odpowiedzi.

W kursie zostało wykorzystane darmowe narzędzie SQL Developer, dostępne na stronie Oracle.

 • Tytuł: PL/SQL. Kurs video. Od podstaw do zagadnień zaawansowanych. Programowanie baz danych
 • Autor: Przemysław Starosta
 • Czas trwania: 03:56:50
 • ISBN: 978-83-289-0883-3, 9788328908833
 • Data wydania: 2024-07-02
 • Format: Kurs Video
 • Identyfikator pozycji: vplsqv
 • Wydawca: Videopoint