Szczegóły kursu

Frontend developer. Kurs video. HTML i CSS. Poziom podstawowy

Frontend developer. Kurs video. HTML i CSS. Poziom podstawowy

Radosław Madecki

Kurs video

Obierz kurs na... frontend development

Właściwie: obierz kurs na frontend development i - szerzej - na aktywne działania w internecie, oznaczające coś więcej niż pisanie komentarzy pod postami. Cokolwiek bowiem zamierza się w sieci wykreować - stworzyć reklamę graficzną, przygotować i wysłać mailing do klienta, o tworzeniu i modyfikacji stron WWW, aplikacji desktopowych oraz mobilnych nie wspominając - znajomość zasad posługiwania się językiem HTML jest kluczowa. Dla frontend developera HTML to język „pierwszego kontaktu”, bez którego nie może ruszyć dalej, ku JavaScriptowi i jego frameworkom.

Akronim HTML z angielskiego oznacza: hipertekstowy język znaczników (HyperText Markup Language). Co w tłumaczeniu z programistycznego na ludzki brzmi: język oparty na hiperłączach (inaczej: odnośnikach), zbudowany ze znaczników, czyli słów kluczowych otoczonych nawiasami ostrymi. Dla kogoś, kto nigdy nie miał do czynienia z HTML-em, nie widział na przykład, jak wygląda w nim zapis kodu strony internetowej, powyższe definicje mogą brzmieć skomplikowanie. Ale zaręczamy - tak jest tylko do pierwszego kontaktu. Osoba, która kiedykolwiek stworzyła choćby prosty wpis na blogu i próbowała ustawić odpowiednią hierarchię nagłówków, dodać zdjęcie czy link do strony zewnętrznej, już pracowała z HTML-em. Teraz czas na to, by zapoznać się z nim bliżej.

Co Cię czeka podczas naszego profesjonalnego szkolenia?

Podczas tego kursu video:

 • Poznasz podstawy składni HTML-a.
 • Nauczysz się dobrych praktyk przygotowywania plików HTML.
 • Zapoznasz się z nowymi tagami HTML5.
 • Opanujesz zasady „semantycznego” wykorzystywania HTML-a, co wpływa między innymi na pozycjonowanie strony.
 • Zaznajomisz się z CSS-em w najnowszej wersji.
 • Zaczniesz tworzyć podstawowe animacje CSS.

Co więcej...

 • Opanujesz najważniejsze zasady dobrego web designu.

Po ukończeniu szkolenia Frontend developer. Kurs video. HTML i CSS. Poziom podstawowy Twoją znajomość zagadnienia będzie można określić jako podstawową, co oznacza, że będziesz w pełni przygotowany do stworzenia pierwszej strony internetowej.

Po co komu HTML?

Zakres możliwości, jakie otwierają się przed osobą znającą HTML, jest ogromny. Dobrze znać ten język powinien oczywiście każdy programista. Frontend developer - to jasne, ponieważ bez opanowania i zrozumienia HTML-a oraz JavaScriptu nie sposób w pełni pojąć zasad funkcjonowania najważniejszych technologii frontendowych. Jednak opanowanie HTML-a przyda się także backendowcowi. Pozwoli mu wyjść poza własne poletko i lepiej zrozumieć drugą stronę programistycznej barykady, a w przyszłości - kto wie... może wręcz zmienić stronę albo odrzucić ten trochę sztuczny podział i obok backendu zająć się również frontendem? Dalej mamy twórców aplikacji mobilnych i webowych. Oni też na co dzień posługują się HTML-em. Podobnie, choć może w mniejszym zakresie, jest on potrzebny osobom zajmującym się marketingiem online. Opanowanie hipertekstowego języka znaczników ma głęboki sens również dla właścicieli niewielkich firm, którzy chcą samodzielnie wprowadzać drobne zmiany na stronach internetowych swoich przedsiębiorstw (na przykład tworzyć treści na firmowego bloga). Gdyby szef jednoosobowej firmy miał każdorazowo prosić zaprzyjaźnionego programistę o interwencję, chyba by zbankrutował... A tak, dzięki znajomości podstaw języka HTML, drobne zmiany i usprawnienia wprowadzi sam. Bezkosztowo.

Lifehacki w JavaScript! Instrukcje warunkowe

 • Tytuł: Frontend developer. Kurs video. HTML i CSS. Poziom podstawowy
 • Autor: Radosław Madecki
 • Czas trwania: 05:42:17
 • ISBN: 978-83-283-6590-2, 9788328365902
 • Data wydania: 2020-04-01
 • Format: Kurs Video
 • Identyfikator pozycji: vpohtm
 • Wydawca: Videopoint