Szczegóły kursu

Power BI. Kurs video. Kompleksowe przygotowanie do pracy Power BI developera

Power BI. Kurs video. Kompleksowe przygotowanie do pracy Power BI developera

Piotr Jaroszuk, Marcin Paluszkiewicz

Kurs video

Obierz kurs na... Power BI

Termin business intelligence jest ostatnimi czasy odmieniany przez wszystkie przypadki. Według raportu Gartnera z 2020 roku liderem w dziedzinie narzędzi BI jest firma Microsoft. Za pośrednictwem udostępnianej przez nią usługi Power BI można podłączyć się do źródła danych, zamodelować je, a następnie zwizualizować przy użyciu interaktywnych dashboardów. A wszystko to o wiele szybciej i bardziej efektywnie niż w Excelu, nawet z Power Query i Power Pivot.

Wyobraź sobie, że Twoje raporty są codziennie rano opatrywane zaktualizowanymi danymi i trafiają do odpowiednich odbiorców już w przefiltrowanej dla nich formie, a to wszystko automatycznie, bez nawet jednego kliknięcia myszką czy użycia kodu w VBA. I zostaje więcej czasu na kawę, który inaczej trzeba by było spędzić na wysyłaniu „exceli” e-mailem!

Excel zresztą przestaje wystarczać, gdy pojawia się konieczność dokonania analizy interaktywnej. Już w wersji darmowej Power BI może go w tym zakresie zastąpić. Wersje Pro i Premium, będące tematem tego kursu, otwierają ogrom możliwości przekraczających to, co można osiągnąć przy użyciu arkuszy kalkulacyjnych i tabel przestawnych.
Power BI to rozwiązanie konkurencyjne dla takich narzędzi jak Tableau, SAP Analytics Cloud czy Google Data Studio. W pełni zintegrowany z ekosystemem Microsoft (pliki Excel, dane na Sharepoint/OneDrive, Azure, Active Directory), stanowi prosty wybór dla firm, które już korzystają z udogodnień spod znaku MS. Dlatego Power BI developerzy są w ostatnim czasie intensywnie poszukiwani na rynku. W dużym skrócie: Power BI jest narzędziem dla każdego, kto pracuje z danymi, niezależnie od tego, czy działa na trzystu, czy na kilkudziesięciu milionach wierszy.

Proponowany przez nas kurs jest przeznaczony dla osób, które mają już za sobą pierwsze kroki w obsłudze Power BI Desktop, stworzyły raporty i chciałyby odkryć, jak wygląda realna praca z serwisem Power BI i współdzielenie raportów w środowisku dużej albo średniej firmy. Jeśli chcesz poznać cały proces, od pobrania i przygotowania danych aż po dystrybucję raportów do odpowiednich odbiorców, w sposób symulujący codzienne zmagania Power BI developera - jesteś we właściwym miejscu.
Owszem, można zacząć ten kurs bez żadnego wcześniejszego doświadczenia z Power BI, jednak zalecamy, aby uczestnik szkolenia miał za sobą pierwsze raporty w Power BI Desktop albo czuł się swobodnie w analizie danych w Excelu.
Power BI. Kurs video. Kompleksowe przygotowanie do pracy Power BI developera kończy się na poziomie zaawansowanym.

Zdobyte umiejętności

 

Być jak Power BI developer
Po przyswojeniu wiedzy zawartej w kursie będziesz gotowy do podjęcia pracy jako Power BI developer. Bez problemu poradzisz sobie z pobieraniem i przekształcaniem danych, tworzeniem i optymalizacją modelu danych, budowaniem efektywnych raportów i zarządzaniem nimi w Power BI Service. Nowe umiejętności pozwolą Ci aplikować na takie stanowiska jak Power BI developer, business analyst, data analyst czy BI analyst. Warto rozważyć takie ukierunkowanie swojej kariery - dostęp do danych i ich sprawne analizowanie to umiejętności, których wymaga coraz więcej dużych przedsiębiorstw i są one w stanie płacić specjalistom w tej dziedzinie bardzo przyzwoite pieniądze.

 

  • Tytuł: Power BI. Kurs video. Kompleksowe przygotowanie do pracy Power BI developera
  • Autor: Piotr Jaroszuk, Marcin Paluszkiewicz
  • Czas trwania: 11:32:13
  • ISBN: 978-83-283-8208-4, 9788328382084
  • Data wydania: 2022-08-03
  • Format: Kurs Video
  • Identyfikator pozycji: vpowbi
  • Wydawca: Videopoint