Szczegóły kursu

Python dla każdego. Kurs video. 50 zadań z web developmentu z wykorzystaniem Django

Python dla każdego. Kurs video. 50 zadań z web developmentu z wykorzystaniem Django

Karol Kurek

Kurs video

Obierz kurs na... swoją pierwszą profesjonalną stronę internetową

Z czym kojarzy Ci się nazwa Django? Mamy nadzieję, że nie tylko z pewnym kowbojskim filmem... I nie przede wszystkim! Nawet jeśli w tym momencie jeszcze tak jest, wkrótce, po ukończeniu tego kursu, będziesz mieć już czysto programistyczne skojarzenie – z wolnym, otwartym frameworkiem napisanym w języku Python, służącym do tworzenia aplikacji internetowych. Django jest najpopularniejszą platformą programistyczną przeznaczoną do tworzenia backendu stron internetowych dla Pythona i drugą najpopularniejszą platformą tego typu w ogóle. Na Django opierają się między innymi takie strony jak nasa.gov, nationalgeographic.com, youtube.com, spotify.com, instagram.com, pinterest.com, dropbox.com. Całkiem imponująca lista, prawda?

Skoro interesujesz się tym szkoleniem, z pewnością w orbicie Twoich zainteresowań znajduje się także sam język programowania Python. Jego popularność i łatwość pisania w nim kodu czyni bazujący na nim framework Django najbardziej odpowiednim narzędziem do rozpoczęcia przygody z tworzeniem profesjonalnych stron internetowych. Tym bardziej że z zastosowaniem Django można zbudować zarówno pełnoprawną stronę internetową (co pokażemy w kursie), jak i sam backend i API dla frontendu napisanego w JavaScripcie (czego też nauczysz się z naszego szkolenia). Do kursu dołączonych jest 50 zadań – do samodzielnego przećwiczenia prezentowanych treści i ugruntowania lub uzupełnienia wiedzy, którą zdobędziesz.

Python dla każdego. Kurs video. 50 zadań z web developmentu z wykorzystaniem Django to trzecia część bestsellerowej serii poświęconej praktycznym aspektom programowania w Pythonie. Naukę warto zacząć od szkolenia Python dla każdego. Kurs video. Rozwiąż 100 zadań z Pythona i zostań programistą, następnie zaś sięgnąć po Python dla każdego. Kurs video. 50 zadań praktycznych z programowania obiektowego.

Co Cię czeka podczas naszego profesjonalnego szkolenia

W trakcie kursu:

 • Poznasz podstawy języka HTML, a także frameworka Django i języka Jinja
 • Dowiesz się, jak włączyć działający kod Pythona do „zwykłej” strony internetowej
 • Stworzysz API do stron internetowych z pomocą Django REST framework
 • Nauczysz się prostej obsługi baz danych, tworzenia modeli i widoków w Django
 • Zapoznasz się z obsługą JavaScriptu w ramach strony opartej na Django
 • Będziesz tworzyć i aplikować migracje, renderować strony, debugować je i wrzucać na serwer
 • Przyjrzysz się budowaniu interfejsu stron, tworzeniu szkieletu strony i zarządzaniu jej administracją, jak również obsłudze programu Postman

Co więcej...

 • W czasie szkolenia nauczysz się tworzyć zapytania w czystym Pythonie

Kurs kończy się na poziomie podstawowym. W jego trakcie stworzone zostaną dwie strony – pierwsza prosta, podstawowa, a druga profesjonalna. Uczestnik szkolenia pozna dzięki temu możliwości frameworka Django, a po zakończeniu nauki będzie przygotowany do rozpoczęcia przygody z samodzielnym budowaniem stron internetowych, zwłaszcza że zdobędzie wiedzę na temat tego, gdzie szukać przeznaczonych do tego narzędzi.

Profesjonalna strona internetowa

Ukończywszy trzecie szkolenie z serii poświęconej Pythonowi, będziesz w stanie zbudować własną stronę internetową, opartą na jednym z najpopularniejszych służących do tego narzędzi, czyli Django – frameworku mocno rozbudowanym, a jednocześnie czystym i przemyślanym. Wracając do pierwszej strony, którą stworzysz: po kursie będziesz swobodnie nią zarządzać, modyfikować ją i oczywiście umieścisz ją w internecie. Co istotne, nie będzie to po prostu strona „tylko do odczytu”. Ponieważ Twoja witryna będzie mieć połączenie z bazą danych, będzie można ją określić mianem pełnoprawnej, innymi słowy – profesjonalnej. Jak producthunt.com, której klon przedstawiamy w kursie. By utrwalić Twoją wiedzę i zdobyte świeżo umiejętności, do kursu dołączamy zadania do samodzielnego wykonania.

 • Tytuł: Python dla każdego. Kurs video. 50 zadań z web developmentu z wykorzystaniem Django
 • Autor: Karol Kurek
 • Czas trwania: 06:23:29
 • ISBN: 978-83-289-0034-9, 9788328900349
 • Data wydania: 2023-04-18
 • Format: Kurs Video
 • Identyfikator pozycji: vpydk3
 • Wydawca: Videopoint