Szczegóły kursu

Python 3. Kurs video. Praktyczne wprowadzenie do programowania

Python 3. Kurs video. Praktyczne wprowadzenie do programowania

Adam Bobowski

Kurs video

Obierz kurs na język Python

Początkujący programiści często zadają sobie pytanie: jakiego języka powinienem się nauczyć? Trudno o pewną i jednoznaczną odpowiedź — nie to ładne, co ładne, ale co się komu podoba, jak mówi staropolskie przysłowie. Trzeba jednak przyznać, że Python podoba się jakby bardziej i nieco większej liczbie developerów. Może dlatego, że jest to język czytelny i przejrzysty, a co za tym idzie — dość prosty do opanowania. Do tego uniwersalny — stosuje się go zarówno do pisania prostych skryptów do administracji systemami, jak i do budowania nowoczesnych serwisów internetowych. Przydaje się także w procesach związanych z coraz popularniejszym uczeniem maszynowym.

Znajomość z Pythonem proponujemy rozpocząć od udziału w naszym kursie. Został on pomyślany tak, by wiedzę teoretyczną o języku ograniczyć do niezbędnego minimum, szczególny nacisk zaś położyć na praktykę programowania. Nie będziemy więc marnować czasu na zgłębianie tajników funkcjonowania poszczególnych modułów i obiektów, zamiast tego po prostu zbudujemy wspólnie coś, co działa! Sposobów rozwiązywania problemów też nauczymy się w akcji. A teoria? Regułki, zasady, wyjątki? Oczywiście, i tego można się nauczyć. Tylko po co?

Co Cię czeka podczas naszego profesjonalnego szkolenia?

W trakcie pracy z tym kursem video:

 • Poznasz podstawy języka Python w wersji 3.5.
 • Nauczysz się rozwiązywać podstawowe problemy pojawiające się podczas programowania.
 • Dowiesz się, jak znajdować i naprawiać błędy.

Co więcej...

 • Zdobędziesz wiedzę i umiejętności niezbędne do tego, by tworzyć w Pythonie skrypty, programy i aplikacje wszelkiego zastosowania.

Python 3. Kurs video. Praktyczne wprowadzenie do programowania kończy się na poziomie podstawowym. Jego celem jest zainteresowanie uczestnika językiem i zaprezentowanie dróg rozwoju, jakie pojawiają się przed programistą znającym Pythona. Każdy, kto ukończy to szkolenie, zdobędzie solidną praktyczną bazę, dzięki której następnie samodzielnie zagłębi się we wszelkie potrzebne mu funkcje oraz narzędzia języka Python — i zacznie w nim programować.

Always look on the bright side of... Python

Python, język programowania wysokiego poziomu, został zaprezentowany światu w 1991 roku. Jego twórca, Holender Guido van Rossum, uznał, że developerzy spędzają zbyt wiele czasu na czytaniu kodu, a tym samym trwonią cenne zasoby, zamiast przeznaczać je na to, co powinno być ich podstawowym celem — pisanie! Zaproponował więc nowy język programowania, czytelny i przejrzysty. Z jednej strony prosty w nauce, z drugiej — na tyle podobny do innych języków, że adept Pythona bez większego problemu przestawi się na C++ czy JavaScript. Składnia Pythona jest nieskomplikowana i intuicyjna, a napisany w nim kod ładnie się prezentuje. I choć może zabrzmi to banalnie — ta elegancja naprawdę ułatwia pracę. A ponieważ język van Rossuma okazał się jednocześnie bardzo wydajny i elastyczny, ma bogatą, dobrze napisaną dokumentację i jest stale rozwijany przez społeczność, doceniają go dziś tacy giganci jak NASA, YouTube czy Netflix. Powstaje w nim również wiele projektów związanych ze sztuczną inteligencją oraz z machine learning. Dlatego można zaryzykować twierdzenie, że Python to przyszłość programowania.

A przeszłość? A nazwa? Wbrew pozorom nie ma ona nic wspólnego ze światem zwierząt. Po prostu — Guido van Rossum to fan Monty Pythona. Swój autorski język nazwał więc na cześć słynnej brytyjskiej grupy komików.

Trzy i pół godziny solidnej nauki

Tyle trwa nasze szkolenie. Odseparuj się na ten czas od wszelkich przeszkadzaczy, uruchom komputer — i ruszamy. Na początek zapoznamy się ze środowiskiem języka Python i skonfigurujemy VS Code. Następnie przyjrzymy się podstawom komunikacji w Pythonie, operacjom warunkowym i deklaracjom funkcji. Będzie trochę o listach, słownikach i pracy z tekstem. Ukończywszy Pythonową zerówkę, przeniesiemy się do pierwszej klasy, z jej listą książek, opisami, modyfikacją atrybutów, filtrowaniem oraz interfejsem konsolowym. W trzecim dziale kursu skupimy się na realizacji celów naszego miniprojektu. Posłużymy się przy tym takimi operacjami jak importowanie modułów obcych i własnych, odczytywanie plików, wczytywanie i zapisywanie danych, a także ich porządkowanie. Będziemy naprawiać błędy, sprawdzimy, co udało nam się dotąd napisać, pomanipulujemy trochę przy danych, listach i sposobach filtrowania. Na koniec podsumujemy wiedzę o typach podstawowych, listach, krokach, słownikach, klasach, metodach i atrybutach.

Zbuduj coś ciekawego!

 • Tytuł: Python 3. Kurs video. Praktyczne wprowadzenie do programowania
 • Autor: Adam Bobowski
 • Czas trwania: 03:41:32
 • ISBN: 978-83-283-5335-0, 9788328353350
 • Data wydania: 2019-02-07
 • Format: Kurs Video
 • Identyfikator pozycji: vpytod
 • Wydawca: Videopoint