Szczegóły kursu

Python 3. Kurs video. Kompendium efektywnego Pythonisty

Python 3. Kurs video. Kompendium efektywnego Pythonisty

Bartosz Zaczyński

Kurs video

Obierz kurs na... Pythona!

Python to jeden z tych języków programowania, które cicho i niezauważalnie wślizgują się w nasze codzienne życie. Jego wszechstronny charakter sprawia, że używa się go praktycznie wszędzie: w globalnych serwisach internetowych, takich jak YouTube, Dropbox czy Instagram, oraz programach desktopowych. Python współpracuje z wieloma systemami operacyjnymi i jest przez nie wspierany. W swoich projektach używają go tacy giganci jak Google, NASA czy IBM. To chyba wystarczy, by na poważnie zainteresować się poznaniem tego języka i nauczyć się w nim dobrze programować.

Jeśli znasz już jego podstawy, Python 3. Kurs video. Kompendium efektywnego pythonisty pozwoli Ci wskoczyć na wyższy poziom. Nauczysz się dobierać wygodne dla siebie narzędzia pracy, optymalne idiomy i konstrukcje językowe oraz struktury danych w celu pisania zwięzłego i zrozumiałego dla innych kodu. Poznasz dobre praktyki programistyczne, pozwalające zmniejszyć ryzyko błędów czasu wykonania. Będziesz wiedział, w jaki sposób tworzyć i rozpowszechniać własne projekty zgodnie z obowiązującymi standardami i konwencjami. Odkryjesz także mnóstwo ciekawych, efektywnych technik programistycznych i ogromne zaplecze bibliotek.

Sprawdź, dlaczego najlepsi od lat używają Pythona!

Czego nauczysz się podczas naszego profesjonalnego szkolenia?

 • Nauczysz się tworzyć idiomatyczny kod Pythona i unikać pułapek językowych.
 • Poznasz najważniejsze moduły biblioteki standardowej i wbudowane kolekcje danych.
 • Dowiesz się, jakie narzędzia wchodzą w skład ekosystemu tego języka.
 • Odkryjesz możliwości środowiska Jupyter Notebook.
 • Zdobędziesz umiejętność pisania kodu w stylu funkcyjnym i obiektowym.
 • Zrozumiesz, dlaczego wielodziedziczenie w Pythonie jest bezpieczne.
 • Poznasz klasy domieszkowe.
 • Nauczysz się korzystać z wybranych protokołów języka.

W czasie 66 lekcji autor tego interesującego kursu nauczy Cię sprawnie wykorzystywać możliwości Pythona. Pokaże Ci, jak używać adnotacji w celu statycznej kontroli typów, a potem omówi wszechstronne zastosowania generatorów i sposób, w jaki metaklasy oraz deskryptory umożliwiają dynamiczną manipulację kodem. Podpowie, jak poprawić czytelność kodu. Dzięki jego wskazówkom zaczniesz stosować automatycznie generowane klasy, poznasz dialekty języka oraz techniki pomocne w optymalizacji wydajności. Opanujesz także rozmaite formy programowania współbieżnego przy użyciu wątków, procesów i kolejek.

Python 3. Kurs video. Kompendium efektywnego pythonisty zapozna Cię z technikami programowania asynchronicznego za pomocą korutyn i omijania blokady GIL na potrzeby przetwarzania równoległego. Porady autora pozwolą Ci samodzielnie napisać prosty silnik algorytmu MapReduce, wykorzystywanego w analizie big data. Będziesz przetwarzać dane tekstowe, grafikę rastrową i wektorową, animacje oraz dźwięki. Poznasz biblioteki do testowania i statycznej analizy kodu oraz dostępne sposoby rozpowszechniania swoich programów. Nauczysz się tworzyć i publikować profesjonalną dokumentację techniczną. Odkryjesz także nowe źródła poszerzania swojej wiedzy o języku Python.

Złap Pythona!

Twórcy Pythona szczególnie zależało na stworzeniu prostego i czytelnego języka skryptowego. To dlatego tak chętnie sięgają po niego programiści. Tematyka poruszana podczas szkolenia Python 3. Kurs video. Kompendium efektywnego pythonisty nawiązuje do zaawansowanych technik, takich jak elementy programowania funkcyjnego i obiektowego, metaprogramowanie oraz rozmaite formy współbieżności. Omówione są tu najważniejsze moduły biblioteki standardowej, w tym kolekcje danych, a także narzędzia wchodzące w skład ekosystemu Pythona. Każde zagadnienie jest zilustrowane konkretnym i praktycznym przykładem, który można odnieść do typowych problemów pojawiających się w codziennej pracy programisty. Lekcje nie są zatem odwzorowaniem abstrakcyjnej dokumentacji.

Podczas kursu autor zwraca uwagę na typowe pułapki języka, zalecane konwencje oraz idiomy pomagające osiągnąć czytelny „Pythonic” kod. Pokazuje, jak na przestrzeni lat zmieniały się wybrane konstrukcje językowe oraz co nas czeka w niedalekiej przyszłości. Oprócz treści związanych ściśle z Pythonem dzieli się także uniwersalną wiedzą i osobistym doświadczeniem. Ponadto wyjaśnia kontekst pewnych zjawisk zachodzących w świecie informatyki.

Python w akcji!

Dzięki swojej prostocie i elegancji Python znakomicie nadaje się do nauki, o czym świadczy możliwość wykorzystania go na egzaminie maturalnym z informatyki. Zgodnie z anegdotą jest to jedyny język programowania, którego składnia przypomina działający pseudokod. Jednocześnie korzystają z niego giganci internetowi: Google, Facebook, Dropbox. Język ten umożliwia zbudowanie przewagi konkurencyjnej dzięki możliwości błyskawicznego tworzenia działających prototypów. Firmy decydujące się na wybór innych technologii są zwykle mniej produktywne. W związku z tym na rynku pracy pojawia się coraz więcej ofert związanych z Pythonem. Najczęściej dotyczą one rozwoju aplikacji sieciowych, automatyzacji testów, bezpieczeństwa, a w ostatnich latach także analizy danych, uczenia maszynowego oraz sztucznej inteligencji.

Python jest oficjalnym językiem dla platformy Raspberry Pi, czyli komputera wielkości karty kredytowej, wykorzystywanego między innymi w koncepcji internetu rzeczy. Za jego pomocą można zaprogramować własnego robota, czujnik smogu lub inne urządzenie automatyki domowej. Na tle innych technologii dodatkowo wyróżnia go serdeczna społeczność, która wzajemnie sobie pomaga i motywuje do nauki.

Tylko dla wtajemniczonych

Bogate zaplecze bibliotek matematycznych sprawiło, że Python stał się jednym z narzędzi chętnie wybieranych przez środowisko naukowe. Specjalnie przygotowane dystrybucje interpretera, które zawierają między innymi moduły SciPy i NumPy, wypierają płatne programy z projektów badawczych. Jako język skryptowy Python sprawdza się we wszelkiego rodzaju automatyzacji zadań oraz pisaniu pluginów. Poza kontrolą jakości jest wykorzystywany także przez administratorów oraz inżynierów DevOps.

"Dziel się swoją wiedzą. To sposób na osiągnięcie nieśmiertelności”.

Dalajlama

 • Tytuł: Python 3. Kurs video. Kompendium efektywnego Pythonisty
 • Autor: Bartosz Zaczyński
 • Czas trwania: 06:31:40
 • ISBN: 978-83-283-4403-7, 9788328344037
 • Data wydania: 2018-10-10
 • Format: Kurs Video
 • Identyfikator pozycji: vpytpz
 • Wydawca: Videopoint