Szczegóły kursu

Android. Techniki efektywnej pracy. Kurs video. Poziom pierwszy. Skróty klawiszowe i biblioteki

Android. Techniki efektywnej pracy. Kurs video. Poziom pierwszy. Skróty klawiszowe i biblioteki

Dawid Firuzek

Kurs video

Obierz kurs na praktykę pisania aplikacji dla Androida

Telefon najlepszym przyjacielem człowieka? Tak, odkąd do naszych kieszeni trafił smartfon! Główne narzędzie komunikacji, źródło wszelkiej wiedzy, przenośny park rozrywki. A także urządzenie, za którego pośrednictwem można korzystać z ulubionych, ułatwiających codzienne życie aplikacji, jak również tych używanych okazjonalnie, na przykład treningowych, festiwalowych, muzealnych, zakupowych — zastosowania można mnożyć; jest ich tyle, ile ludzkich potrzeb. Jednak niezależnie od przeznaczenia aplikacji, użytkownicy stawiają jej jedno podstawowe wymaganie: ma działać bezbłędnie. O to, by tak było, dba zespół programistów — specjalistów, którzy troszczą się, żeby wszystko funkcjonowało bez zarzutu.

Proponowany przez nas kurs jest adresowany do programistów, którzy chcą zostać członkami takich „mobilnych” zespołów. Daje wiedzę dotyczącą tego, jak tworzyć świetne aplikacje dla systemu Android, takie, by błędy można było łatwo wykryć i szybko naprawić, a kod przetestować. Uczestnik szkolenia nauczy się z niego, jak pisać kod modułowy — zwięzły i czytelny, bardzo pomocny w pracy zespołów programistycznych. Wiedza przedstawiona w ramach tego kursu video jest czysto praktyczna, gotowa do wykorzystania w codziennej pracy. Teoria pojawia się jedynie podczas omawiania trudniejszych zagadnień, jednak zawsze jest poparta czytelnym przykładem.

Co Cię czeka podczas naszego profesjonalnego szkolenia?

W trakcie tego kursu:

 • dowiesz się, jak tworzyć aplikacje działające pod systemem Android przy zastosowaniu konkretnej architektury (MVP);
 • nauczysz się używać bibliotek ułatwiających codzienną pracę;
 • opanujesz sposoby pisania prostego i testowalnego kodu;
 • samodzielnie wykonasz aplikację korzystającą z zapytań sieciowych.

Co więcej...

 • poznasz reaktywne i funkcyjne podejście w programowaniu — co pomoże Ci uprościć skomplikowaną logikę pisania aplikacji mobilnych.

Android. Techniki efektywnej pracy. Kurs video. Poziom pierwszy. Skróty klawiszowe i biblioteki zakończysz na poziomie średnio zaawansowanym. Szkolenie da Ci wiedzę na temat tworzenia aplikacji na system Android przy użyciu bibliotek i narzędzi, które są ogólnodostępne i pomagają w tworzeniu oprogramowania wysoce odpornego na błędy popełniane przez programistów. Do poziomu zaawansowanego dojdziesz już sam — wykonując ćwiczenia praktyczne oraz rozwijając swoje aplikacje, również za pomocą narzędzi przedstawionych w ramach kursu.

Programista aplikacji na Androida poszukiwany!

Sektor IT oferuje coraz bardziej wyspecjalizowane stanowiska pracy. Szczególnie w dużych firmach, w których funkcjonują wieloosobowe zespoły projektowe, od każdego z ich członków wymaga się często dogłębnej znajomości konkretnego zagadnienia; już nie po prostu umiejętności tworzenia aplikacji mobilnych, ale bardzo ściśle — aplikacji dla danego systemu operacyjnego. Specyfika pracy programisty poruszającego się w Androidzie polega na tworzeniu aplikacji działających właśnie pod tym systemem albo utrzymywaniu, rozwijaniu i udoskonalaniu aplikacji już istniejących. Wszystkie umiejętności zdobyte w trakcie proponowanego przez nas kursu można wykorzystać w codziennej pracy. Z pewnością znajomość części z omówionych zagadnień przyda się także podczas rozmów kwalifikacyjnych.

By rozwinąć Twoją aplikację

Zaczniemy standardowo — od konfiguracji środowiska programistycznego Android Studio. W pierwszej części szkolenia skupimy się na skrótach klawiszowych. Poznamy skróty ogólne i warianty uruchamiania aplikacji. W dalszej kolejności przejdziemy do nawigowania: między oknami narzędzi, plikami, klasami i w obrębie pliku. Wtedy przyjdzie czas na kodowanie, refaktoring i debugowanie. Wreszcie zobaczymy, jak działają inne skróty i narzędzia, między innymi VCS, Live, Code Template, Quick List, Terminal, ADB i ADB WiFi. Drugą część szkolenia poświęcimy na zapoznanie się z bibliotekami i narzędziami. Omówimy założenia projektowe i inicjalizację projektu, poznamy plik build.gradle oraz zagadnienia związane z tworzeniem szkieletu aplikacji. W kolejnych krokach zajmiemy się platformą Fabric, bibliotekami Timber, Leak Canary i Butterknife. Poznamy wzorzec Depency Injection, wykonamy pierwsze testy i zaimplementujemy bibliotekę Hawk. Po krótkim wstępie do RxJavy nauczymy się nawigować między ekranami za pomocą testowalnego kodu, animować z zastosowaniem biblioteki Lottie i obsługiwać pozwolenia z biblioteką RxPermissions. Sprawdzimy, do czego można wykorzystać bibliotekę RxBinding, stworzymy pierwsze zapytanie sieciowe, omówimy biblioteki Chuck i Stetho, a na deser bibliotekę graficzną Glide. Na koniec szkolenia skupimy się na analityce — będziemy dodawać i konfigurować narzędzie Amplitude oraz dodawać testowanie analityki.

Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali.

 • Tytuł: Android. Techniki efektywnej pracy. Kurs video. Poziom pierwszy. Skróty klawiszowe i biblioteki
 • Autor: Dawid Firuzek
 • Czas trwania: 05:40:03
 • ISBN: 978-83-283-4476-1, 9788328344761
 • Data wydania: 2018-07-18
 • Format: Kurs Video
 • Identyfikator pozycji: vsband
 • Wydawca: Videopoint