Szczegóły kursu

Naucz się SQL-a! Kurs video. 70 ćwiczeń z podstaw tworzenia zapytań

Naucz się SQL-a! Kurs video. 70 ćwiczeń z podstaw tworzenia zapytań

Krystian Brożek

Kurs video

Obierz kurs na... praktyczną naukę programowania

Myślisz o pracy w IT? Może rozważasz wybór kierunku informatycznego na studiach? Chcesz zacząć programować, ale coś Cię powstrzymuje? Wiemy co - nie lubisz nabijać sobie głowy teorią! My też nie lubimy, dlatego poprosiliśmy autora tego kursu, by skoncentrował się na kwestiach czysto praktycznych. W efekcie powstało szkolenie, które pomoże Ci opanować podstawy SQL - jednego z bazowych języków w świecie IT, ważnego nie tylko dla programistów, ale także dla testerów, analityków czy osób pracujących w logistyce, geodezji, marketingu i controllingu.

Celem szkolenia jest pomóc Ci zrozumieć, czym są i jak działają bazy danych SQL, a także w jaki sposób korzystanie z ich zasobów może Ci ułatwić rozwiązywanie problemów, jakie napotkasz, pisząc oprogramowanie. Użyte w szkoleniu przykłady pochodzą z rzeczywistych projektów i przydadzą Ci się w pracy, na studiach, podczas tworzenia własnych projektów lub w dalszym rozwoju. Kurs opiera się na bazie Microsoftu, podobnie jak wiele gotowych, działających aplikacji i systemów w Polsce i na świecie.

UWAGA: szkolenie stanowi pierwszą część serii kursów z ćwiczeniami w SQL - od poziomu podstawowego do zaawansowanego.

Co Cię czeka podczas naszego profesjonalnego szkolenia

W ramach kursu:

 • Opanujesz podstawy języka SQL
 • Zrozumiesz sposób przechowywania i przetwarzania danych
 • Opanujesz zasady pracy z bazami - pobieranie, filtrowanie, sortowanie danych itd.
 • Dowiesz się, jak radzić sobie z różnymi typami danych
 • Nauczysz się wyciągać z bazy te dane, których akurat potrzebujesz

Co więcej...

 • Wiedzę i umiejętności będziesz nabywać w sposób praktyczny, dzięki czemu szybko poczujesz się swobodnie w środowisku bazodanowym

W ramach kursu otrzymujesz zaprojektowaną bazę danych, na której będziemy pracować. Jeśli chcesz samodzielnie spróbować swoich sił, znajdziesz listę wszystkich ćwiczeń, które pojawiły się w kursie. Kolejnym dodatkiem jest ta sama lista ćwiczeń, ale z rozwiązaniami, dzięki czemu można porównać swoje rozwiązanie.

Naucz się SQL-a! Kurs video. 70 ćwiczeń z podstaw tworzenia zapytań startuje z poziomu zero - innymi słowy, będzie właściwy dla osoby, która dopiero zamierza rozpocząć przygodę z programowaniem. Opanuj umiejętności prezentowane w tym szkoleniu, następnie sięgnij po kurs drugiego poziomu z tej samej serii, by się przygotować do podjęcia swojej pierwszej pracy w branży IT!

Język SQL

Planujesz rozpocząć naukę SQL? Ten kurs online będzie więc idealny! Po pierwsze dlatego, że jest to język mocno intuicyjny, a przez to prosty w użyciu. Trzyma się oczywiście przyjętych w informatyce standardów, przy tym jednak zapytania tworzy się w nim tak jak pytania w rozmowach między ludźmi. Gdy na przykład chcemy zwrócić się do SQL-owej bazy danych z zapytaniem: „pokaż mi imiona i nazwiska pracowników zatrudnionych w 2020 roku”, piszemy: „SELECT Imie, Nazwisko FROM Pracownicy WHERE YEAR(DataZatrudnienia) = 2020”. Proste? Proste! Dlatego też SQL świetnie się sprawdza jako język szkoleniowy. Pracując z nim, opanujesz podstawy technologii przy o wiele niższym progu wejścia niż dla innych języków programowania. A jeśli po kursie stwierdzisz, że dziękujesz, bo programowanie jednak nie jest dla Ciebie, znajomość SQL-a przyda Ci się na pewno w innej branży.

 • Tytuł: Naucz się SQL-a! Kurs video. 70 ćwiczeń z podstaw tworzenia zapytań
 • Autor: Krystian Brożek
 • Czas trwania: 03:19:33
 • ISBN: 978-83-283-9166-6, 9788328391666
 • Data wydania: 2022-03-09
 • Format: Kurs Video
 • Identyfikator pozycji: vsqlz1
 • Wydawca: Videopoint