Szczegóły kursu

Kotlin w praktyce. Kurs video. Tworzenie aplikacji webowych za pomocą Spring Boota

Kotlin w praktyce. Kurs video. Tworzenie aplikacji webowych za pomocą Spring Boota

Radosław Słowiński

Kurs video

Obierz kurs na oficjalny język platformy Android

Dzień 17 maja 2017 roku był datą przełomową dla projektantów aplikacji pod Androida. Tego dnia bowiem Google ogłosił, że odtąd oficjalnie obowiązującym językiem firmowanego przez niego mobilnego systemu operacyjnego będzie Kotlin. Kotlin zamiast poczciwej Javy? Język, którego pierwsza prawdziwie stabilna wersja ujrzała światło dzienne zaledwie rok wcześniej? Tak, właśnie on. Bo choć „dziecko” współpracującej z Google firmy JetBrains jest jeszcze bardzo młode, już sprawdziło się w boju — nim Kotlin stał się oficjalnym językiem Androida, korzystały z niego między innymi Pinterest, Basecamp i Square. Trzeba się więc nim zainteresować — i warto się go nauczyć, jeśli myśli się poważnie o programowaniu aplikacji mobilnych.

Co istotne dla developerów przyzwyczajonych do pracy w Javie, Kotlin się od niej nie odcina. Działa na maszynie wirtualnej Javy i jest z nią całkowicie kompatybilny. Korzysta z jej frameworków i bibliotek, można w nim kontynuować projekty, które zostały rozpoczęte w Javie, bez konieczności modyfikacji dotychczas zrealizowanych etapów. Podstawową przewagą Kotlina nad Javą jest jego zwięzłość, dzięki czemu praca przebiega szybciej i prościej. Tym szybciej i tym prościej, jeśli do tworzenia aplikacji wykorzysta się Spring Boota. Pozwala on bezproblemowo uruchamiać projekty z użyciem frameworka Spring. Spring Boot zawiera podstawową, domyślną konfigurację, dzięki czemu działającą aplikację webową można w nim uruchomić w zaledwie kilka minut!

Czy jesteś gotów na takie tempo pracy? Tak? Zatem usiądź wygodnie i zapnij pasy. Ruszamy w podróż na wyspę Kotlin!

Co Cię czeka podczas naszego profesjonalnego szkolenia?

W trakcie pracy z tym kursem video:

 • opanujesz podstawy Kotlina;
 • zapoznasz się ze Springiem;
 • dowiesz się, jak tworzyć aplikacje webowe za pomocą Spring Boota.

Co więcej...

 • ukończywszy kurs, będziesz w stanie samodzielnie zbudować prosty webserwis, przygotować dokumentację dla wykreowanego przez siebie API oraz wykonać deployment do chmury.

Kotlin w praktyce. Kurs video. Tworzenie aplikacji webowych za pomocą Spring Boota kończy się na poziomie podstawowym, co oznacza, że po odbyciu szkolenia uczestnik będzie potrafił tworzyć proste aplikacje REST-owe i uzyska narzędzia niezbędne do dalszego kształcenia się w tym kierunku.

Nowa, lepsza Java

Jak już zostało powiedziane, podstawową przewagą Kotlina nad Javą jest jego zwięzłość. Wykonanie w Javie nawet najprostszych zadań wymaga nieraz pisania wielu linijek kodu. Twórcy Kotlina postawili na prostotę i minimalną długość kodu. Język oferuje sporo udogodnień, takich jak domyślne wartości atrybutów, delegaty i odwołania po nazwach w funkcjach. Z .NET zaczerpnięto tłumaczenie nawigacji po getterach i setterach oraz dynamiczne typowania. Piszący w Kotlinie ma zapewnione wsparcie narzędzi ze środowiska IntelliJ czy też wtyczek do Eclipse’a i NetBeans. Kotlin, w przeciwieństwie do Javy, dobrze radzi sobie z problemem null. Bywa, że null psuje całą pisaną w Javie aplikację. Tymczasem w Kotlinie wbudowano mechanizmy, które uniemożliwiają przypadkowy dostęp do tej wartości. Dzięki czemu bug jest wykrywany już na etapie kompilacji i nie pojawiają się błędy krytyczne.

Trzy godziny z Kotlinem

Kurs pozwalający opanować podstawy języka Kotlin trwa trzy godziny. Podzielony został na kilkanaście tematycznych lekcji, na każdą z nich należy poświęcić od kilku do kilkunastu minut. Uczestnik tego szkolenia oczywiście pozna w jego trakcie strukturę języka Kotlin oraz nauczy się pisać w nim kod na poziomie podstawowym. Zapozna się także ze Spring Bootem i dowie się, jak połączyć go z Kotlinem. Opanuje sztukę pisania aplikacji REST-owych i prawidłowego korzystania z zewnętrznego API. Pozna też sposób na to, jak zamiast XML-owej konfiguracji Springa używać adnotacji. Ponadto dowie się, w jaki sposób dokumentuje się API, i dokona deploymentu do chmury.

 • Tytuł: Kotlin w praktyce. Kurs video. Tworzenie aplikacji webowych za pomocą Spring Boota
 • Autor: Radosław Słowiński
 • Czas trwania: 03:04:06
 • ISBN: 978-83-283-5062-5, 9788328350625
 • Data wydania: 2018-09-04
 • Format: Kurs Video
 • Identyfikator pozycji: vtawsb
 • Wydawca: Videopoint