Helion


Szczegóły kursu video

Techniki wpływu. Kurs video. Broń się przed manipulacją i skutecznie przekonuj innych

Techniki wpływu. Kurs video. Broń się przed manipulacją i skutecznie przekonuj innych


Skuteczne techniki wpływu (na podstawie książki Manipulacja odczarowana)

W tytule książki, która stanowi podstawę tego szkolenia, jest słowo „manipulacja”. Słowo uznane za brzydkie, choć w wielu fabrykach używa się manipulatorów, a w domu, kiedy używamy pilotów, manipulujemy sprzętem RTV. Książka, którą napisałem, miała odczarować to słowo, a w ślad za tym wiele technik wywierania wpływu. Mani to ręka, a pulus znaczy pełny — czyli manipulacja to termin, który oznacza działanie z sensem, z rozmysłem, by osiągnąć własny cel. To działania matki, która chce nauczyć dziecko samodzielnego jedzenia lub zawiązywania butów, a także przedstawiciela handlowego, szefa, lekarza czy nauczyciela. Manipulacja to naturalna aktywność każdego człowieka, któremu o coś konkretnego chodzi, który chce coś świadomie osiągnąć. Jeśli człowiek czegoś chce, to świadomie lub nieświadomie stara się sterować swoimi relacjami z innymi ludźmi i sobą samym. Jest milszy, uśmiecha się, angażuje, zmienia ton głosu. Stwarza lepsze wrażenie. Warto poznać towarzyszące temu procesowi mechanizmy i narzędzia, bo dzięki nim możemy skuteczniej realizować własne cele.

Co Cię czeka podczas tego szkolenia?

Najważniejsze - poznasz od strony praktycznej techniki i mechanizmy podnoszące skuteczność i efektywność w czasie rozmów, negocjacji czy w procesie sprzedaży.

W szczególności:

 • Poznasz magiczne działanie manipulacji, której skutki - po jej użyciu - są bardzo niedoceniane.
 • Zrozumiesz mechanizm automatycznego wyzwalacza zachowań - podstawy skuteczności mechanizmów wpływu.
 • Poznasz i zaplanujesz zastosowanie w praktyce sześciu podstawowych mechanizmów wywierania wpływu Roberta Cialdiniego.
 • Dowiesz się, jak praktycznie zastosować MML (model manipulacji liniowej).
 • Nauczysz się stosować kompleksowy MMM (model manipulacji megalitycznej).
 • Otrzymasz przekaz od Roberta Cialdiniego - i przestrogę, by wszystkie te techniki stosować w sposób etyczny.

A po zakończeniu kursu...

Po ukończeniu szkolenia będziesz umieć zastosować w praktyce kilkanaście technik wpływu, bo osiągać własne cele. Wyniki zadań, które wykonasz w trakcie kursu, będzie można natychmiast wprowadzić w życie. Dzięki nim szefowie, podwładni, koleżanki i koledzy w pracy chętniej będą akceptowali Twoje propozycje. Dodatkowo możesz wykorzystać poznane narzędzia w życiu osobistym, w relacjach rodzinnych i społecznych. Powodzenia!

Dla kogo to szkolenie?

Dla każdego, kto chce skutecznie wpływać na swoje życie zawodowe i osobiste. Dla szefów wszystkich szczebli, jak również ekspertów. Dla każdego, kto zarządza projektami, sprzedaje oferty czy własne rozwiązania i pomysły. Także dla osób, które z racji pełnionych ról (rodzice, nauczyciele, lekarze) powinny przekonywać innych do sensownych i korzystnych rozwiązań.

 • 1. Techniki wpływu. Broń się przed manipulacją i skutecznie przekonuj innych
  • 1.1. Wstęp00:04:05
  • 1.2. Techniki wpływu. Obrona przed manipulacją i przekonywanie innych00:53:59