Деталі курсу

Testowanie aplikacji w React.js. Kurs video. Praca z biblioteką Jest.js

Testowanie aplikacji w React.js. Kurs video. Praca z biblioteką Jest.js

Krzysztof Komar

Відеокурс

Obierz kurs na... automatyczne testowanie aplikacji w React.js

Rozwój internetu oraz fakt, że większość komputerów i telefonów ma z nim stałe połączenie, sprawił, że wiele aplikacji jest tworzonych wyłącznie z myślą o uruchamianiu ich w przeglądarce, także mobilnej. Przykładów nie trzeba daleko szukać ? Facebook i sprzężony z nim komunikator Messenger, Instagram albo Netflix. Jeśli chodzi o technologię, wszystkie je łączy coś bardzo istotnego: biblioteka React.js, której użyto do zbudowania każdej z tych aplikacji. Im większa i bardziej złożona aplikacja, tym trudniejsze jest jej utrzymanie. Oznacza to między innymi, że coraz ciężej jest dbać o to, by nowo dodawane funkcje nie psuły niczego w dotychczasowym, działającym kodzie. By zapobiec awariom związanym z wprowadzaniem do aplikacji usprawnień i unowocześnień, można - i należy - ją przy tej okazji testować.

Wiele aplikacji testuje się manualnie, za pomocą opisanych scenariuszy testowych. Nie jest to złe rozwiązanie, ale obarczone pewnymi ograniczeniami. Rozrost aplikacji oznacza konieczność zatrudniania kolejnych testerów. Dodatkowo im większa aplikacja, tym dłuższy proces manualnego testowania. Jest to więc przedsięwzięcie nieopłacalne. Na szczęście testowanie aplikacji może zacząć już programista, co sprawia, że na kolejnych etapach nie potrzeba tylu testerów. Umożliwia to Jest.js, biblioteka opracowana z myślą o łatwym testowaniu aplikacji napisanych w React.js. Jest.js bardzo dobrze integruje się z Reactem, a dodatkowo udostępnia wiele przydatnych w nim rozwiązań (takich jak snapshoty). Pisanie testów z wykorzystaniem tej biblioteki jest bardzo wygodne i może stanowić naturalny kierunek dalszego ulepszania aplikacji.

Co Cię czeka podczas naszego profesjonalnego szkolenia?

Podczas tego kursu video:

  • Zapoznasz się z zagadnieniem testów jednostkowych i integracyjnych.
  • Zaznajomisz się z wadami i zaletami testowania.
  • Dowiesz się, czym jest zjawisko regresji i w jaki sposób testy mogą mu zapobiec.
  • Poznasz różne rodzaje testów - jak je uruchamiać i przechowywać w repozytorium.
  • Opanujesz najpopularniejsze funkcje Jest Matchers.

Co więcej...

  • Nauczysz się instalowania i konfigurowania biblioteki Jest.js oraz tworzenia testów za jej pomocą.

Po ukończeniu szkolenia Testowanie aplikacji w React.js. Kurs video. Praca z biblioteką Jest.js będziesz dysponować wiedzą i umiejętnościami na poziomie średnio zaawansowanym.

Trzy godziny z testowaniem

Tyle mniej więcej czasu musisz poświęcić na to, by z naszym kursem zgłębić temat testowania aplikacji w React.js z użyciem biblioteki Jest.js. Zaczniemy oczywiście od podstaw, czyli od ogólnego omówienia koncepcji testowania. Przyswoimy niezbędną teorię - poznamy między innymi koncepcję regresji. Następnie zainstalujemy bibliotekę Jest.js, stworzymy pierwsze pliki z testami i uruchomimy napisane testy. Przyjrzymy się strukturze testów - blokom describe() oraz it() - i zaczniemy generować testy asynchroniczne. Poznamy działanie funkcji setUp() oraz tearDown(), będziemy tworzyć mocki funkcji i modułów oraz testować komponenty za pomocą snapshotów. Snapshoty stworzymy, wykorzystując do tego react-test-renderer oraz Enzyme Shallow - ten ostatni przyda nam się także do tworzenia testów integracyjnych. Na koniec będziemy testować komponenty bezstanowe oraz te ze stanem i omówimy funkcje Matchers: toBe, toEqual, toBeCloseTo, toContain, toHaveLength.

Testowanie dowodzi obecności błędów, a nie ich braku.

Edsger Dijkstra

  • Назва: Testowanie aplikacji w React.js. Kurs video. Praca z biblioteką Jest.js
  • Автор: Krzysztof Komar
  • Оригінальна назва: Jest.js, Jest, React.js, React, testowanie, testowanie aplikacji, mocking, piramida testów, regresja, testy jednostkowe, testy integracyjne, Enzyme, Mocha, testy End-2-End, testy komponentów, testy snapshotów, testy pokrycia, Jest-CLI, describe, it,
  • Час тривання: 02:46:58
  • ISBN: 978-83-283-5973-4, 9788328359734
  • Дата видання: 2019-11-06
  • Формат: Kurs Video
  • Ідентифікатор видання: vtesap
  • Видавець: Videopoint