Szczegóły kursu

Od zera do frontend developera. Kurs video. Tworzenie stron w oparciu o HTML5 i CSS3

Od zera do frontend developera. Kurs video. Tworzenie stron w oparciu o HTML5 i CSS3

Michał Segieta

Kurs video

Obierz kurs na projektowanie stron WWW

Programistą być! Zainteresować się tematem w podstawówce, w szkole średniej doskonalić umiejętności, na studiach usamodzielnić się i pracować zdalnie jako koder. Albo inaczej: przebranżowić się w kwiecie zawodowych lat. Z handlowca, ekonomisty, marketingowca zmienić się w developera i raz jeszcze zacząć wszystko od nowa. Czy to możliwe? Jak najbardziej! Oczywiście o ile do tematu podejdzie się mądrze. Najlepiej od strony frontendu, który jest zdecydowanie prostszy do opanowania niż backend, a równocześnie otwiera przed swoim adeptem niezwykle szerokie perspektywy. Frontend developera zatrudnię od zaraz! — to nie chwyt reklamowy, to krzyk rozpaczy kierowników działów i szefów firm IT.

Frontend developer jest odpowiedzialny za przygotowanie lub modyfikację wizualnej warstwy witryny internetowej. Raczej nie pisze niczego od początku — zwykle korzysta z dostępnych technologii, przygotowując grafiki dla stron WWW: animacje, slidery i aplikacje. Wdraża je, a następnie dba o ich prawidłowe funkcjonowanie i rozwiązuje ewentualne problemy techniczne. Frontend developerami zwykle zostają osoby po studiach informatycznych, choć kierunkowe wykształcenie nie jest wymagane. Bardziej liczy się doświadczenie. Warto zawczasu, przed szukaniem pracy w tym zawodzie, przygotować odpowiednie portfolio (mogą to być na przykład strony przygotowane na własne potrzeby) i opanować wymagane technologie. Proponujemy zacząć od podstawowych — HTML-a, CSS-a oraz edytora kodów źródłowych Visual Studio Code.

Czy jesteś gotów do nauki nowego fachu? Jeśli tak, usiądź wygodnie, otwórz umysł, odpal szkolenie — i ruszamy w drogę do Twojej pierwszej, samodzielnie zaprojektowanej strony WWW!

Co Cię czeka podczas naszego profesjonalnego szkolenia?

W trakcie pracy z tym kursem video:

 • Zapoznasz się z technologiami wykorzystywanymi do budowania stron.
 • Zrozumiesz zasady działania witryn internetowych.
 • Zobaczysz, jak zgodnie ze standardami stworzyć stronę semantyczną.
 • Opanujesz podstawy HTML, CSS i JavaScriptu.
 • Poznasz najważniejsze przykazania web designu.

Co więcej...

 • Wykształcisz u siebie dobre nawyki w zakresie optymalizacji rozwiązań, podejścia do rozwoju kodu jak do procesu ciągłego itd., dzięki czemu projektowane przez Ciebie strony będą spełniać aktualne standardy.

Od zera do frontend developera. Kurs video. Tworzenie stron w oparciu o HTML5 i CSS3 kończy się na poziomie podstawowym i stanowi świetny wstęp do dalszej, samodzielnej nauki projektowania stron WWW. Pamiętaj, zagadnienie to jest niezwykle szerokie i wymaga od kandydata na frontend developera poświęcenia wielu godzin na przyswojenie nowych informacji, opanowanie narzędzi i wykreowanie własnych projektów. Na szczęście wszystko to jest ogromnie ciekawe, a efekty — spektakularne, bo widoczne gołym, nawet całkiem nieinformatycznym okiem!

Frontend developer? To brzmi świetnie!

Podczas proponowanego przez nas szkolenia stworzysz swoją pierwszą stronę WWW. To, co zrobisz dalej z pozyskaną wiedzą i nowymi umiejętnościami, będzie zależało od Ciebie. Fach frontend developera daje wiele możliwości — jako frontend developer możesz pracować w domu, świadcząc usługi freelancerskie, możesz taż starać się o etat w agencji interaktywnej, w której staniesz się częścią zespołu projektowego i będziesz realizować od A do Z zamówienia klientów. Twoi koledzy backendowcy będą zmagać się z kodem, Ty w tym czasie skupisz się na wizualnej warstwie strony czy aplikacji. Weź pod uwagę, że frontend developer to zawód wymagający stałego doskonalenia się — wybrawszy go, będziesz musiał nie tylko pogłębiać znajomość technologii, potrzebne Ci będą także kompetencje miękkie (kontakt z klientami!) oraz uzdolnienia i praktyka z pogranicza sztuki i designu. Często będziesz współpracować zarówno z działem graficznym i projektowym — czyli z UX developerami — jak i z programistami backendowcami. Zapowiada się ciekawie?

Projektując swoją pierwszą stronę WWW...

Zaczniesz od instalacji edytora kodów źródłowych Visual Studio Code, który jest udostępniany nieodpłatnie i działa dla wielu języków. Przygotowawszy środowisko pracy, przejdziesz od razu do praktyki — w trzech etapach rozpoczniesz prace projektowe. Następnie poznasz bliżej język HTML i dowiesz się, jak efektywnie z nim pracować, formując teksty z hiperłączami, akapitami, nagłówkami i listami oraz osadzając w treści strony różnego typu obiekty, takie jak multimedia, formularze itd. Potem przejdziesz do działania w języku CSS, który służy opisowi formy wyświetlania strony WWW. W ramach tej części szkolenia zajmiesz się koncepcją swojej witryny, poszczególnymi jej elementami i funkcjami: nawigacją, sliderem, galerią, sposobem wyświetlania produktu, widokiem danych kontaktowych, wreszcie — responsywnością, czyli poprawnym wyświetlaniem witryny dla różnych wymiarów ekranu. Na samym końcu poznasz podstawy języka JavaScript. Będziesz w nim manipulować elementami DOM oraz zdarzeniami.

Ciągły rozwój to klucz do powodzenia w IT.

 • Tytuł: Od zera do frontend developera. Kurs video. Tworzenie stron w oparciu o HTML5 i CSS3
 • Autor: Michał Segieta
 • Czas trwania: 02:52:00
 • ISBN: 978-83-283-5455-5, 9788328354555
 • Data wydania: 2019-03-08
 • Format: Kurs Video
 • Identyfikator pozycji: vtwsin
 • Wydawca: Videopoint