Szczegóły kursu

Tworzenie gier multiplayer dla programistów Unity. Poziom pierwszy. Kurs video

Tworzenie gier multiplayer dla programistów Unity. Poziom pierwszy. Kurs video

Arkadiusz Brzegowy

Kurs video

Obierz kurs na... Unity!

Ludzie uwielbiają współzawodniczyć, sprawdzać się, wyprzedzać innych i odnosić sukcesy. Uwielbiają też spędzać czas w towarzystwie tych, którzy mają podobne zainteresowania. Dziś na tę potrzebę odpowiadają także gry sieciowe 2D na urządzenia mobilne, które pozwalają nam na wspólną rozrywkę nawet wtedy, gdy znajdujemy się daleko od innych graczy. Jest to bardzo wygodne i coraz popularniejsze rozwiązanie w dzisiejszym, stechnicyzowanym świecie. Jeśli dostrzegasz potencjał rynku sieciowych gier na tablet czy telefon i umiesz programować w środowisku Unity, lecz chciałbyś poszerzyć własne umiejętności budowania gier o możliwości sieciowe, to szkolenie pozwoli Ci szybko podążyć tą drogą.

Kurs Tworzenie gier multiplayer dla programistów Unity. Poziom pierwszy. Kurs video to zaproszenie do wstąpienia na nowy poziom budowania gier. Dzięki niemu poznasz zasady komunikowania się komputerów w trakcie działania gry sieciowej i nauczysz się odpowiednio ustawiać połączenia. Sprawdź, jak stworzyć funkcjonalną i wygodną w obsłudze grę online dla wielu graczy!
Przekonaj się, jak w pełni korzystać z Unity - i zarabiaj na swoich grach!

Czego nauczysz się podczas naszego profesjonalnego szkolenia?

 • Zrozumiesz, jak komunikują się komputery w trakcie działania gry.
 • Poznasz odpowiednią kolejność działań przy zestawianiu połączenia pomiędzy komputerami.
 • Nauczysz się przygotowywać obiekty sieciowe graczy.
 • Sprawdzisz, jak rozróżniać dynamicznie w trakcie rozgrywki, który obiekt należy do gracza lokalnego, a który do zdalnego.
 • Odkryjesz, jak uruchamiać funkcje wykonywane na serwerze z aplikacji klienckiej.
 • Zobaczysz, jak uruchamiać z serwera funkcje wykonywane na aplikacjach graczy.
 • Dowiesz się, jak tworzyć scenę Lobby, w której gracze dołączają do rozgrywki.

Ponadto w trakcie dwudziestu dziewięciu lekcji nauczysz się konfigurować Prefaby obiektu gracza i korzystać z funkcji typu Callback wywoływanych przez aplikacje sieciowe, aby wychwycić zdarzenia. Sprawdzisz też, jak korzystać z usługi Matchmaking na serwerach Unity Technologies i właściwie konfigurować tę usługę. Twoje nowe umiejętności obejmą także sposoby testowania aplikacji sieciowych na jednym komputerze. Poznasz techniki optymalnego synchronizowania danych i wybierania danych newralgicznych dla poprawności rozgrywki. Zorientujesz się, jak należy konfigurować sceny Lobby i na czym polega testowanie rozgrywki z użyciem Lobby. Co więcej, dowiesz się także, jak przygotować Lobby z wykorzystaniem Matchmaking.

Tworzenie gier multiplayer dla programistów Unity. Poziom pierwszy. Kurs video przeprowadzi Cię przez proces usieciowienia gry zarówno w przypadku tworzenia nowej, jak i rozbudowywania już istniejącej. Pozwoli Ci także wybrać rodzaj interakcji: kooperację lub rywalizację, i dobrać odpowiednie narzędzia implementacji nowych funkcjonalności w grze.

Spleć sieć!

Dobrze zaprojektowana gra 2D potrafi dostarczyć wiele przyjemności, jednak rozgrywka z komputerem lub z samym sobą przeważnie szybko staje się nudna. Z kolei gra z innymi zawsze obfituje w niespodzianki - to jej największa zaleta. Z punktu widzenia programisty taka gra ma także inną zaletę, wręcz nie do przecenienia: jeśli jest dobrze napisana, jej popularność będzie gwałtownie wzrastać, ponieważ gracze będą polecać ją sobie nawzajem i umawiać się na wspólne sesje. Tak właśnie powstają virale. Jeśli jednak chcesz, żeby Twoja gra w Unity odniosła taki sukces, musisz dobrze zaplanować i skonfigurować każdy detal. Możliwości tabletów i telefonów nie są tak duże jak możliwości większych komputerów, dlatego trzeba zadbać, aby nic nie przeszkadzało graczom w rozgrywce. To szkolenie pomoże Ci zaplanować działania i nie pogubić się w szczegółach.

Struktura sieci

Najsłynniejsze gry mobilne są aktualnie wyposażone w możliwość rozgrywki sieciowej. Często zarówno sam rozwój postaci gracza, jak i punkty reputacji, doświadczenia albo wewnętrzna waluta w grze uzależnione są od potyczek sieciowych. Szkolenie Tworzenie gier multiplayer dla programistów Unity. Poziom pierwszy. Kurs video pomoże Ci zaprojektować interakcje zgodne z Twoimi planami i oczekiwaniami, nauczy Cię analizować proces programowania i testowania pod kątem zachowań w sieci. Zobaczysz, jak jednocześnie być graczem lokalnym i zdalnym oraz jak sprawdzać, czy każdy z nich właściwie się zachowuje i czy informacje między nimi są synchronizowane w poprawny sposób. Ukończenie tego szkolenia pozwoli Ci osiągnąć poziom zaawansowany, a elementy usieciowienia gry na stałe wejdą do Twojego repertuaru, niezależnie od tego, jaką grę będziesz projektować.

Tylko dla wtajemniczonych

Szkolenie Tworzenie gier multiplayer dla programistów Unity. Poziom pierwszy. Kurs video jest przeznaczone dla programistów Unity, którzy potrafią już bez problemu zrobić grę dla jednego gracza. Dzięki niemu poszerzysz swoje horyzonty i poznasz techniki pracy z nowymi narzędziami, takimi jak Matchmaking. Ponadto nauczysz się m.in. inaczej konstruować sceny Lobby - tak, aby uwzględnić wielu graczy. Jednym z najtrudniejszych problemów do rozwiązania w grze sieciowej jest zapewnienie właściwej komunikacji między graczami i konfiguracja interakcji. Kilka godzin pracy z autorem szkolenia oraz własna analiza materiału pozwolą Ci doskonale opanować sposoby radzenia sobie z nowymi wyzwaniami. Projektuj gry, które będą łączyć ludzi!

W kursie korzystamy ze starszej wersji Unity.
Kursy 2D w oparciu o nowszą wersję znajdziesz
tutaj!

"Skoro potrafisz robić już gry w Unity, zróbmy razem krok dalej. Każdy programista gier chce, aby jego gry były lubiane i popularne. Pozwól więc samym graczom nakręcać zainteresowanie twoją grą poprzez rywalizację lub kooperację, albo wymianę handlową w twoich grach. Stwórz grę sieciową albo dodaj w twojej grze element współzawodnictwa, a sami zaczną o niej mówić i rzucać sobie wyzwania.

Najważniejsze: wielu myśli, że programowanie gier sieciowych jest bardzo trudne i że to w ogóle wyższa liga programowania, a wcale tak nie jest. Tylko wiesz... warto przekonać się o tym przed innymi?"

Arkadiusz Brzegowy

 

 • Tytuł: Tworzenie gier multiplayer dla programistów Unity. Poziom pierwszy. Kurs video
 • Autor: Arkadiusz Brzegowy
 • Czas trwania: 03:43:04
 • ISBN: 978-83-283-4647-5, 9788328346475
 • Data wydania: 2018-05-21
 • Format: Kurs Video
 • Identyfikator pozycji: vunit1
 • Wydawca: Videopoint