Helion


Szczegóły kursu video

 
Keras w praktyce. Kurs video. Tworzenie modeli uczenia głębokiego

Keras w praktyce. Kurs video. Tworzenie modeli uczenia głębokiego


Obierz kurs na... Kerasa!

Sztuczna inteligencja budzi w ludziach sprzeczne emocje. Niektórzy widzą w niej śmiertelne zagrożenie, inni wprost przeciwnie, dostrzegają ogromną szansę na rozwój nauki. Ci drudzy niestrudzenie poszukują sposobów na to, by nauczyć maszyny sensownego przetwarzania informacji. Jednym z takich sposobów jest rozwijające się dziś intensywnie uczenie maszynowe i towarzyszące mu uczenie głębokie, a technologia ta wymaga umiejętności budowy sieci neuronowych i ich wykorzystywania.

Jeśli chcesz zagłębić się nieco w świat przyszłości i zrozumieć podstawy, na jakich opierają się dzisiejsze rozwiązania w zakresie inteligentnych maszyn, najwyższy czas przyjrzeć się bliżej bibliotece Keras, zaimplementowanej w języku Python. Tematem szkolenia Keras w praktyce. Kurs video. Tworzenie modeli uczenia głębokiego są różne techniki wykorzystywane podczas projektowania i programowania głębokich sieci neuronowych z poziomu biblioteki, która wykorzystuje popularne frameworki, takie jak TensorFlow, CNTK czy Theano. Aby wynieść z kursu jak najwięcej, powinieneś znać język Python. Dodatkowym atutem będzie znajomość ogólnej idei uczenia maszynowego i jego rodzajów.
Sprawdź, jak wykorzystać bibliotekę Keras do swoich celów, i naucz się tworzyć uczące się sieci!

Czego nauczysz się podczas naszego profesjonalnego szkolenia?

 • Poznasz różne rodzaje uczenia głębokiego.
 • Dowiesz się, jak dodawać sieci gęste i konwolucyjne w Kerasie.
 • Nauczysz się tworzyć modele sieci neuronowych.
 • Opanujesz proces uczenia sieci neuronowej.
 • Odkryjesz, jak normalizować dane z wykorzystaniem Kerasa.
 • Zorientujesz się, jak wygląda ogólny schemat działania sieci konwolucyjnej.

Keras w praktyce. Kurs video. Tworzenie modeli uczenia głębokiego to 12 lekcji, podczas których opanujesz korzystanie ze specjalistycznej biblioteki Pythona w stopniu podstawowym. Główny nacisk jest tu położony na poznanie ogólnego konceptu stojącego za określonymi metodami uczenia głębokiego — nie tyle w teorii, ile w praktyce. Podczas kursu wraz z autorem napiszesz kilka projektów, na przykład dotyczących sieci neuronowej zdolnej rozpoznawać cyfry od 0 do 9 lub sieci neuronowej określającej, czy podana recenzja filmu jest pozytywna, czy negatywna.
Co więcej, poznasz różnice między sieciami gęstymi a konwolucyjnymi. Odkryjesz, jak działają sieci konwolucyjne i dlaczego przydają się przy rozwiązywaniu problemów z wizją komputerową. Zobaczysz także, jak stworzyć proste modele, które dokonują klasyfikacji z wykorzystaniem frameworka Keras.

Projektowanie z użyciem Kerasa

Warto wiedzieć, że biblioteka Keras zapewnia użytkownikowi przyjazne API. Do jej obsługi nie jest potrzebna aż tak złożona wiedza jak w przypadku TensorFlow, dlatego naukę warto zacząć właśnie od niej. Keras w praktyce. Kurs video. Tworzenie modeli uczenia głębokiego pozwala oswoić się z biblioteką i pokazuje, jak tworzyć praktyczne projekty. Chociaż w uczeniu głębokim matematyka odgrywa kluczową rolę, ten kurs nie wymaga znajomości jej bardziej złożonych zagadnień: autor starał się zminimalizować potrzebę odwoływania się do kwestii matematycznych.
Nauka tworzenia sieci neuronowych i prostych klasyfikatorów może zaprocentować w przyszłości. Uczenie głębokie jest bardzo szeroką i wymagającą dziedziną, a podczas tego kursu zdobędziesz wiedzę, którą niełatwo przyswoić w inny sposób. Odkryjesz mnóstwo zagadnień związanych z budową sieci neuronowych, trenowaniem tych sieci oraz tworzeniem i testowaniem modeli. To zapewni Ci doskonałe podstawy do dalszej nauki.

Jak odróżnić psa od kota?

Zrozumienie działania sieci neuronowych i reguł rządzących uczeniem głębokim może Ci pomóc w najdziwniejszych problemach. Z wykorzystaniem świeżo zdobytej wiedzy uda Ci się stworzyć prosty klasyfikator, rozpoznający różne kategorie obrazów i przedmiotów, na przykład właściwie przyporządkowujący zdjęcie psa do innego zbioru niż zdjęcie kota, a także bardziej zaawansowany model, zdolny do oceny komentarza tekstowego — zarówno pozytywnego, jak i negatywnego. Efektywne programowanie sieci neuronowych, w tym konwolucyjnych, wymaga znajomości biblioteki, ale także ogólnego kontekstu i prześledzenia sposobu wyodrębniania elementów znaczących ze zbioru surowych danych. To wszystko znajdziesz w tym szkoleniu.
Następnym Twoim krokiem może już być samodzielne wymyślanie i badanie nowych architektur sieci neuronowych i próba użycia ich do rozwiązania danego problemu.

Tylko dla wtajemniczonych

Keras w praktyce. Kurs video. Tworzenie modeli uczenia głębokiego pomoże Ci rozpocząć przygodę z programowaniem sieci neuronowych i uczeniem maszynowym. Ta rozwijająca się prężnie dziedzina informatyki święci dziś triumfy, ponieważ klasyfikatory, segregatory, testery przydają się zawsze i wszędzie. Rozpoznawanie obrazów, przetwarzanie języka naturalnego, przewidywanie ciągów danych, generowanie tekstu i obrazu na podstawie niepełnych danych: to wszystko jest możliwe dzięki temu, że możemy coraz lepiej programować uczące się maszyny. Szacuje się, że w 2020 roku przychody z oprogramowania związanego ze sztuczną inteligencją sięgną 30 miliardów dolarów. Na pewno warto się dowiedzieć, jak i dlaczego to wszystko działa. Kto wie, może będzie to Twój sposób na biznes?


„Just as electricity transformed everything 100 years ago, today I actually have a hard time thinking of an industry that I don’t think AI will transform in the next several years”

Andrew Ng

 • 1. Wstęp
  • 1.1. Wprowadzenie00:02:49
  • 1.2. Instalacja00:06:51
  • 1.3. Zapoznanie z Google Colab00:05:50
 • 2. Proste sieci neuronowe
  • 2.1. Rodzaje uczenia maszynowego00:08:01
  • 2.2. Jak wygląda sieć neuronowa00:06:05
  • 2.3. Rozpoznawanie cyfr od 0 do 900:32:01
  • 2.4. Predykcja cen mieszkań00:16:26
  • 2.5. Ocenianie, czy recenzja jest pozytywna00:32:34
 • 3. Sieci konwolucyjne
  • 3.1. Wprowadzenie00:09:55
  • 3.2. Rozpoznawanie cyfr przy wykorzystaniu sieci konwolucyjnych00:18:02
  • 3.3. Predykcja tego, co znajduje się na dostarczonym zdjęciu00:14:11
 • 4. Zakończenie
  • 4.1. Co dalej00:01:13