Szczegóły kursu

Microsoft Windows Server 2019. Kurs video. Zostań administratorem sieci

Microsoft Windows Server 2019. Kurs video. Zostań administratorem sieci

Jacek Mielnik

Kurs video

Obierz kurs na... Windows Server 2019!

Windows Server 2019 jest idealnym systemem operacyjnym do zarządzania siecią firmową. Od dekad funkcjonuje na rynku IT i cieszy się stale rosnącym powodzeniem. Pod tym oprogramowaniem działają serwery lokalne, a także serwery różnych usług. Obecnie w każdej firmie, w której istnieje potrzeba zarządzania usługą katalogową (Active Directory) oraz wszelkimi rolami serwera, najczęściej można także znaleźć kontroler domeny oparty na tym środowisku. Każdy administrator musi więc dobrze orientować się w wymaganiach i opcjach systemu Windows Server, by móc sprawnie zarządzać swoją siecią.

Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak funkcjonuje Windows Server i do czego można wykorzystać kolejną wersję tego oprogramowania, musisz koniecznie zapoznać się ze szkoleniem Microsoft Windows Server 2019. Kurs video. Zostań administratorem sieci. Znajdziesz tu odpowiedzi na podstawowe pytania oraz konkretne wskazówki, co i jak powinieneś zrobić — od instalacji serwera aż po konfigurację dostępu do internetu dla stacji klienckich. A jeśli miałeś już do czynienia z tym systemem, sprawdzisz, jakie nowości przynosi wersja 2019 i do czego mogą Ci się one przydać.

Przyjrzyj się systemowi Windows Server 2019 i zobacz, jak może ułatwić Ci pracę!

Czego nauczysz się podczas naszego profesjonalnego szkolenia online z Windows Server?

 • Nauczysz się instalować i promować serwer do roli kontrolera domeny.
 • Skonfigurujesz DHCP i DNS server dla stacji klienckich.
 • Udostępnisz udziały sieciowe i nadasz do nich uprawnienia.
 • Przygotujesz udziały macierzyste, profile mobilne, a także nadasz przydziały dysku.
 • Zapoznasz się z konfiguracją usług WWW.
 • Zaprojektujesz instalację sieciową systemów za pomocą usługi WDS.
 • Zadbasz o dostęp do internetu dla stacji klienckich.
 • Skonfigurujesz zdalny pulpit i tunel prywatnej sieci szyfrowanej VPN.
 • Przydzielisz reguły zaporze ogniowej, wykonasz kopię bezpieczeństwa serwera i stacji klienckiej.
 • Opracujesz własny harmonogram aktualizacji systemów za pomocą usługi WSUS.

W ciągu przeszło 4 godzin szkolenia osiągniesz poziom średnio zaawansowany w zakresie obsługi Windows Server 2019. Dowiesz się, jak skonfigurować serwer w zależności od potrzeb, nauczysz się tworzyć całe systemy związane z Twoim serwerem i zaczniesz świadomie oraz odpowiedzialnie nimi zarządzać.

Microsoft Windows Server 2019. Kurs video. Zostań administratorem sieci pomoże Ci także opanować nowości środowiska. W porównaniu z poprzednimi wersjami, ta jest nastawiona na jeszcze większą wirtualizację, integrację z chmurą Microsoft Azure oraz bezpieczeństwo. Znajdziesz tu jasne i sensowne sposoby najlepszego wykorzystania tych atutów w Twojej codziennej pracy.

Jak zarządzać przepływem sieciowym?

Administrator sieci ma przed sobą bardzo odpowiedzialne zadanie. Musi przede wszystkim zaprojektować i skonfigurować sieć tak, by właściwie działała, a potem czuwać nad tym, by wszystkie żądania, wywołania, zapytania i odpowiedzi trafiały we właściwe miejsca. Musi zapewnić bezawaryjną współpracę między serwerem a innymi elementami sieci, zarządzać jej infrastrukturą i czuwać nad optymalnym wykorzystaniem zasobów.

Microsoft Windows Server 2019. Kurs video. Zostań administratorem sieci szybko i profesjonalnie wprowadzi Cię w tajniki administrowania siecią opartą na systemie Windows Server 2019. Dowiesz się stąd, jak stworzyć sieć i jak włączyć lokalną sieć Twojej firmy do internetu dzięki umiejętności odpowiedniego skonfigurowania środowiska wykorzystywanego przez webmasterów. Nauczysz się konfigurować dostęp pracowników w firmie do systemów opartych na strukturze klient-serwer, a także tworzyć sieć prywatną dla pracowników pracujących w domu lub w lokalizacji innej niż przedsiębiorstwo. Sprawdź, jak to działa!

Admin w sieci

Po skończonym kursie będziesz mógł zostać administratorem sieci zarządzającym środowiskiem Microsoft Windows Server. Ułatwi Ci to przygotowanie się do szkoleń i zdobycie certyfikatów firmy Microsoft w zakresie obsługi tego środowiska. Microsoft Windows Server 2019. Kurs video. Zostań administratorem sieci pomoże Ci uniknąć kłopotów, które mogą zagrozić Twojej sieci, i zapewni praktyczne przetestowanie różnych rozwiązań. Jeśli uważnie prześledzisz kurs i dostosujesz się do zaleceń autora, Twoje umiejętności znacznie wzrosną, a Twoja sieć będzie działać bez zarzutu.

Windows Server 2019 oferuje wiele nowatorskich rozwiązań, zwłaszcza w obszarze współpracy z platformą Azure. Warto zapoznać się z nowymi możliwościami i zacząć wykorzystywać wygodne narzędzia, takie jak usługa migracji magazynu czy system Insights, by w pełni kontrolować działanie sieci.

Tylko dla wtajemniczonych

Początki funkcjonowania systemu serwerowego sięgają 1987 roku. Wówczas został wydany system Microsoft LAN Manager 1.0. Już wtedy widziano potrzebę pracy systemu w sieci lokalnej. Od 1993 roku, gdy pojawił się Windows NT Advanced Server, przez cały okres rozwoju oraz funkcjonowania systemów Windows Server klienci nieodmiennie zachwycali się ich możliwościami i chętnie wracali po aktualizacje. System Windows Server od początku stosowano z powodzeniem w różnych rozwiązaniach sieciowych, na przykład w charakterze serwerów lokalnych lub serwerów różnych usług (takich jak WWW, FTP, Cloud, DHCP, DNS, VPN, Print Server, Hyper-V itp.). Wersja 2019 jest rozszerzonym i ulepszonym typem sprawdzonego rozwiązania, które utrzymuje się na rynku już ponad 30 lat.

Zobacz także kursy wideo z Cisco.

„Dziwne, u mnie działa”, jak mawiają admini. Celem tego kursu jest przygotowanie Cię do roli administratora sieci opartej na rozwiązaniach Microsoft Windows Server. Praca administratora wydaje się z założenia bardzo łatwa, tymczasem jest niezwykle odpowiedzialna. Po ponad 25 latach na rynku Windows Server jest najbardziej zaawansowanym systemem firmy Microsoft do zarządzania przedsiębiorstwem.

Wyznaczaj sobie nowe cele, a zdobytą wiedzę wykorzystaj w pracy administratora sieci.

Jacek Mielnik

 • Tytuł: Microsoft Windows Server 2019. Kurs video. Zostań administratorem sieci
 • Autor: Jacek Mielnik
 • Czas trwania: 05:12:14
 • ISBN: 978-83-283-6603-9, 9788328366039
 • Data wydania: 2019-12-02
 • Format: Kurs Video
 • Identyfikator pozycji: vwis19
 • Wydawca: Videopoint