Szczegóły kursu

Blockchain. Kurs video. Cyfrowa ewolucja w świecie finansów

Blockchain. Kurs video. Cyfrowa ewolucja w świecie finansów

Tomasz Waszczyk

Kurs video

Obierz kurs na... cyfrowe aktywa

Blockchain od kilku lat elektryzuje świat finansów i powiązaną z nim część branży informatycznej. Zwany inaczej łańcuchem bloków, stanowi zdecentralizowaną bazę danych o architekturze peer-to-peer (czyli taką, w której wszystkie węzły mają te same uprawnienia). Blockchain nie potrzebuje komputerów centralnych ani głównego miejsca przechowywania danych - wszystko jest tu rozproszone, dzięki czemu bardzo bezpieczne i nie do zhakowania przez współczesne komputery. System jest dostępny dla każdego, a realizowane w nim transakcje pozostają jawne, choć użytkownicy są anonimowi.

Technologię łańcucha bloków wykorzystuje się coraz powszechniej nie tylko w świecie finansów, ale także w handlu surowcami i innymi zasobami, a nawet w administracji publicznej. Blockchain sprawdza się wszędzie tam, gdzie liczą się szybkość, bezpieczeństwo i duża wydajność. Zaczęło się jednak (i trwa!) w 2009 roku od bitcoina, czyli legendarnej już kryptowaluty. Zdecentralizowane bazy danych znajdą zapewne zastosowanie w internecie rzeczy, na giełdzie, w systemach przechowujących wrażliwe dane (na przykład medyczne, notarialne, księgowe) czy w branży energii odnawialnej, gdzie dzięki blockchainowi możliwe będzie sprzedawanie energii przez prosumentów konsumentom bez pośrednictwa wielkich firm energetycznych.

Co Cię czeka podczas naszego profesjonalnego szkolenia?

W trakcie tego kursu video:

 • Dowiesz się, czym faktycznie jest pieniądz.
 • Zrozumiesz, jak działa obieg pieniądza i co ma do tego rząd.
 • Zastanowisz się nad zjawiskiem inflacji oraz jej wpływem na życie prywatne i zawodowe.
 • Poznasz mechanizm działania pieniądza cyfrowego.
 • Opanujesz związane z nim pojęcia.

Co więcej...

 • Jeśli jesteś programistą, po ukończeniu szkolenia będziesz wyposażony w wiedzę, która umożliwi tworzenie własnych rozproszonych rozwiązań z zakresu finansów cyfrowych.

Blockchain. Kurs video. Cyfrowa ewolucja w świecie finansów wprowadzi Cię w świat pieniądza. Poznasz historię pieniędzy, zrozumiesz rolę, jaką odgrywają we współczesnym świecie, wybiegniesz także myślą w przyszłość świata finansów. Kto wie? Może zechcesz stać się częścią tej przyszłości? Dzięki wiedzy zdobytej podczas szkolenia będzie to możliwe.

Cyfrowe pieniądze są fascynujące

Pieniądz. Niby nie istnieje (bo czym właściwie jest?), a budzi tak wiele emocji. Od momentu, gdy ludzie wymyślili go jako swego rodzaju umownego pośrednika w handlu, spędza sen z powiek bogaczom, mami biednych, wywołuje rewolucje i wojny. Odmienia bieg świata. Od niedawna, od kiedy na internetową arenę wkroczył bitcoin, także świata wirtualnego. To największa rewolucja w finansach od 1971 roku, gdy wstrzymano wymianę amerykańskiego dolara na złoto, kończąc tym samym słynny parytet. Efekty tej zmiany odczuwamy dziś coraz mocniej i mocniej. Dolar, który do niedawna bez wątpienia był tzw. hard money, mięknie. Jako pieniądz fiducjarny (nieoparty na kruszcu) staje się coraz mniej wiarygodny. W rezultacie światem co jakiś czas wstrząsają kolejne kryzysy finansowe, inflacja zżera gromadzone aktywa, pojawia się rozchwianie uniemożliwiające długofalowe planowanie. Finansiści, z noblistą Johnem Nashem na czele, od dawna poszukiwali tzw. ideal money, czyli - najprościej rzecz ujmując - pieniądza, który z natury nie będzie podlegał inflacji. Czy bitcoinowi albo innej kryptowalucie uda się na dłuższą metę odgrywać rolę Świętego Graala? Pożyjemy, pohandlujemy, zobaczymy.

 • Tytuł: Blockchain. Kurs video. Cyfrowa ewolucja w świecie finansów
 • Autor: Tomasz Waszczyk
 • Czas trwania: 03:16:44
 • ISBN: 978-83-283-7573-4, 9788328375734
 • Data wydania: 2020-10-22
 • Format: Kurs Video
 • Identyfikator pozycji: vwszdf
 • Wydawca: Videopoint