Szczegóły kursu

Ćwiczenia na bóle kręgosłupa i inne przypadłości osób przywiązanych do biurka. Kurs wideo

Ćwiczenia na bóle kręgosłupa i inne przypadłości osób przywiązanych do biurka. Kurs wideo

Anna Brzegowa

Kurs video

Obierz kurs na... ruch w pozycji siedzącej!


Człowiek został stworzony do chodzenia i biegania, a nie po to, by spędzać wiele godzin nieruchomo za biurkiem. Niestety, obecny model życia zmusza nas właśnie do siedzenia. Pracujemy przytwierdzeni do krzeseł, wpatrzeni w monitory. Jeśli do tego wszystkiego źle dobierzemy pozycję w pracy, cierpimy dodatkowo – boli kręgosłup, cierpną ręce, sztywnieją palce zmuszane do nieustannego stukania w klawiaturę komputera. Brak ruchu i nieodpowiednia postawa mogą z czasem stać się przyczyną wielu problemów zdrowotnych, i to niekoniecznie tylko w obrębie aparatu ruchu. Do bólów pleców, zastojów krwi w nogach i miednicy dołącza osłabienie pracy jelit i spłycenie oddechu. Brzmi nieciekawie, prawda?

Na szczęście my, ludzie aktywności biurowej, nie jesteśmy całkowicie bezbronni wobec jej rujnujących zdrowie skutków. Naszą obroną są ćwiczenia fizyczne. Niekoniecznie w terenie czy na siłowni – ten kurs uczy prostych technik ruchowych, których praktykowanie zapobiega występowaniu wyżej wymienionych problemów. Informacje w nim przedstawione pozwalają najkorzystniej przystosować do swoich potrzeb miejsce pracy. Proponowane ćwiczenia poprawiają krążenie, usuwają napięcia w ciele i uelastyczniają zastałe stawy – do wykonania w trakcie przerwy w pracy, trwają tyle co wypalenie jednego papierosa! Krótkie treningi domowe wzmacniają kręgosłup, poprawiają mobilność, redukują skutki stresu i regenerują zdecydowanie skuteczniej niż relaks na kanapie przed telewizorem.

Co Cię czeka podczas naszego szkolenia?
Z naszego videokursu nauczysz się między innymi:

 • metod stabilizowania kręgosłupa,
 • sposobów na wzmacnianie mięśni grzbietu,
 • ćwiczeń, których praktykowanie poprawia mobilność stawów i elastyczność ciała,
 • technik poprawy równowagi i koordynacji ruchowej,
 • zasad treningu zwiększającego wydolność oddechową,


co więcej...

 • zyskasz umiejętność rozluźniania i wyciszania układu nerwowego.


Kurs pt. Ćwiczenia na bóle kręgosłupa i inne przypadłości osób przywiązanych do biurka. Kurs video, ucząc prostych do opanowania technik ruchowych i relaksacyjnych, równocześnie przygotowuje ciało do bardziej intensywnych treningów.

Popraw swoją kondycję i samopoczuci

To nieprawda, że pozycja siedząca koniecznie musi rujnować nasze zdrowie. Z pewnością na dłuższą metę mu nie sprzyja, ale jej negatywne skutki można złagodzić. Jak? Przede wszystkim dopasowując miejsce pracy – biurko, krzesło, ustawienie monitora i klawiatury komputera – do swoich potrzeb. Po drugie włączając zdrowe praktyki w rytm dnia biurowego, tak by proste, nieczasochłonne ćwiczenia stały się czymś normalnym i codziennym. Nawykiem i potrzebą każdego z nas powinno być to, że co jakiś czas wstajemy i się przeciągamy! A gdy dołoży się do tego domowe treningi... Krok po kroku, punkt po punkcie dojdzie się do miejsca, w którym dobra kondycja i mocny kręgosłup będą skutkować brakiem napięcia w ciele, świeżością i gotowością do dalszej aktywności. Nawet po ośmiu godzinach pracy biurowej.

Ćwicz z nami!

Szkolenie video rozpoczniemy od prezentacji ćwiczeń, jakie można wykonać podczas krótkich przerw w pracy. Skupimy się na następujących obszarach – barki i szyja, nogi i biodra, ręce i nadgarstki, uruchomienie kręgosłupa oraz rozluźnienie głowy i oczu. Drugą część kursu poświęcimy na treningi domowe. Będziemy pracować nad stabilizacją kręgosłupa, wzmocnieniem mięśni grzbietu i mięśni głębokich. Uelastycznimy barki, nogi i biodra. Otworzymy klatkę piersiową. Zrelaksujemy zmęczone plecy. Zregenerujemy i uspokoimy układ nerwowy. Nauczymy się techniki masażu powięziowego z piłeczką. Na koniec – rozruszani, zrelaksowani i rozluźnieni – usiądziemy wygodnie i wysłuchamy porad fizjoterapeuty dotyczących tego, jak pracować na siedząco optymalnie, efektywnie i bezboleśnie.

Poznaj naszego eksperta

Anna Brzegowa - bsolwentka krakowskiego AWF-u, od 20 lat uczy jogi, inspirując się w szczególności metodą CSV (Core Strength Vinyasa Yoga) oraz ćwiczeniami na meridianach mięśniowo-powięziowych. W oparciu o współczesną wiedzę z anatomii i osobiste doświadczenie stworzyła własny styl – joga fusion. Poszukuje równowagi między kontrolą ciała i oddechu a swobodą tworzenia i wolnością. Z powodzeniem prowadzi zajęcia tradycyjne, a także poprzez swój kanał na YouTube oraz za pośrednictwem Skype'a. Lubi cieszyć się życiem, śmiać, podróżować – szczególnie na południe Europy, a potem wracać do domu dla ochłody. Lubi przyrządzać potrawy z różnych stron świata. Szuka zdrowych sposobów odżywiania i nie boi się eksperymentów w kuchni. Uwielbia psy i wilki.


 

 • Tytuł: Ćwiczenia na bóle kręgosłupa i inne przypadłości osób przywiązanych do biurka. Kurs wideo
 • Autor: Anna Brzegowa
 • Czas trwania: 05:13:33
 • ISBN: 978-83-283-4136-4, 9788328341364
 • Data wydania: 2017-09-21
 • Format: Kurs Video
 • Identyfikator pozycji: vzescw
 • Wydawca: Videopoint