Szczegóły kursu

Zostań graphic designerem. Kurs video. Od strategii marki do gotowego projektu graficznego

Zostań graphic designerem. Kurs video. Od strategii marki do gotowego projektu graficznego

Dorwij Nerda, Bartosz Piątek

Kurs video

Obierz kurs na... komunikowanie wizualne marek

Praca graphic designera wymaga od wykonującej ją osoby znacznie więcej niż tylko umiejętności obsługi odpowiednich programów. W czasach, w których obraz znaczy więcej niż tysiąc słów, ludzie nie tylko zwracają baczniejszą uwagę na to, jakim przekazem werbalnym komunikuje się marka. Klienci myślą o marce również poprzez kolorystykę i symbole, które ją reprezentują. Dlatego za najlepszymi markami stoją najlepsi specjaliści od komunikacji wizualnej. By stać się cenionym fachowcem, graphic designer musi przejść długą drogę: od poznania podstawowych pojęć niezbędnych do tworzenia świadomej identyfikacji wizualnej (takich jak kompozycja, kolor, typografia itd.), przez opanowanie odpowiednich narzędzi do tworzenia projektów, po zrozumienie filozofii kreowania grafik - z poszanowaniem strategii marki, do której należy dostosować wyraz wizualny.

Ten kurs wprowadza uczestnika we wszystkie te tematy. Ułatwi mu między innymi zrozumienie zasad, jakimi muszą się kierować opiekunowie brandu podczas projektowania działań marketingowych, by powstające grafiki odpowiadały przyjętej koncepcji wizualnej marki. Przybliży zagadnienia związane z wpływem obrazów na klientów. Pomoże opanować teorię kreowania identyfikacji wizualnej i nauczy, jak stosować ją w praktyce. Pozwoli się też zapoznać z jednym z głównych programów do tworzenia obrazów, Adobe Illustrator, a także z innymi przydatnymi grafikowi narzędziami. Innymi słowy, to szkolenie da Ci mocne podstawy do tego, by móc się starać o pracę w dziale marketingu lub w agencji kreatywnej.

Co Cię czeka podczas naszego profesjonalnego szkolenia

W ramach naszego kursu:

 • Dowiesz się, jak obraz wpływa na człowieka i jak „mówią” do nas grafiki
 • Poznasz podstawowe pojęcia związane z komunikacją wizualną i graphic designem
 • Opanujesz teorię dotyczącą brandingu, budowania strategii marki i zasad jej komunikacji
 • Przekonasz się, jakie są składowe identyfikacji wizualnej
 • Nauczysz się robić research, badać inne marki, zbierać informacje niezbędne do projektu
 • Zrozumiesz, jakie są różnice między grafiką rastrową a wektorową, czym są kompozycja i skala
 • Będziesz rozpoznawać rodzaje krojów pisma, dobierać typografię do charakteru projektu i łączyć fonty
 • Zdobędziesz wiedzę niezbędną do pracy z kolorem
 • Zaczniesz projektować logotypy

Co więcej...

 • W trakcie naszego kursu zapoznasz się z programem Adobe Illustrator w wersji 26.0.2 i upewnisz się, jak wielkie daje możliwości.

Zostań graphic designerem. Kurs video. Od strategii marki do gotowego projektu graficznego to kompletny przewodnik, pozwalający zrozumieć ideę projektowania graficznego i jego wpływ na odbiór marki - od budowania strategii marki, która determinuje koncepcję wizualną, po projektowanie, od omówienia podstawowych pojęć z nim związanych po opracowywanie logo i key visual. Szkolenie kończy się na poziomie podstawowym i stanowi solidną bazę, by przygotować swoje pierwsze portfolio i starać się o pracę w branży kreatywnej.

Graphic designer nie tylko projektuje

Graphic designer nie jest kimś, kto po prostu robi projekty na zlecenie innych pracowników firmy. Osoba na tym stanowisku bowiem jest odpowiedzialna za efektywną komunikację wizualną marki, a czasem całego przedsiębiorstwa. Wszystko, co tworzy, od broszury aż po elementy strony WWW, musi być oparte na tzw. key visuals, czyli wytycznych dotyczących tego, co i jak ma „mówić” marka, w jaki sposób powinna się komunikować z otoczeniem. Wraz z księgą znaku key visuals to najważniejszy zbiór zasad, przewodnik graphic designera. Z kolei jego najważniejszymi współpracownikami są menadżer marki czy też specjalista do spraw marketingu lub specjalista do spraw user experience i user interface. Czasem, szczególnie w mniejszych firmach, detalicznej znajomości zasad projektowania w duchu UX/UI wymaga się od samego graphic designera. Wszystko po to, by projekty, które tworzy, były spójne dla każdej marki, nosiły ten sam „ślad” graficzny, wreszcie - by były nie tylko piękne, wiele mówiące i perfekcyjnie skomponowane, ale także praktyczne. By klient dobrze się z nimi czuł.

Patronat medialny:

 • Tytuł: Zostań graphic designerem. Kurs video. Od strategii marki do gotowego projektu graficznego
 • Autor: Dorwij Nerda, Bartosz Piątek
 • Czas trwania: 02:59:59
 • ISBN: 978-83-283-8869-7, 9788328388697
 • Data wydania: 2022-03-16
 • Format: Kurs Video
 • Identyfikator pozycji: vzogrd
 • Wydawca: Videopoint