Szczegóły ebooka

Brush lettering dla początkujących

Brush lettering dla początkujących

Wioletta Guzy

Ebook

Naucz się pięknie pisać brush penem - od podstaw!

Sztuka pięknego pisania

Brush lettering w dosłownym tłumaczeniu oznacza kaligrafię pędzlem. Czasem używa się też specjalnych pisaków do brush letteringu. Wbrew pozorom sztuka ta ma wymiar nie tylko rozrywkowy czy relaksacyjny - wiele osób potwierdza, że ćwiczenie kaligrafii bardzo je relaksuje - ale także wybitnie praktyczny. Zdolność pięknego pisania pozwala tworzyć zachwycające kartki świąteczne, piękne zaproszenia na rozmaite uroczystości, oryginalne plakaty z ulubionymi cytatami i inne ręcznie wykonywane dzieła, które cieszą oko, zdobią otoczenie i uprzyjemniają życie. Satysfakcja gwarantowana, a zabawa przednia!

Opanowanie sztuki kaligrafowania pędzlem nie jest wcale trudne. Wystarczy zaopatrzyć się w niezbędne narzędzia i materiały, wiedzieć, co się chce napisać, dodać do tego odrobinę cierpliwości i skorzystać z kilku rad od doświadczonej nauczycielki brush letteringu. Wioletta Guzy z pasji uczyniła sposób na życie - pięknego pisania uczy uczestników warsztatów online i na żywo, wiedzą i umiejętnościami dzieli się też chętnie za pośrednictwem konta na Instagramie, a także... tej książki. Stanowi ona swego rodzaju kompendium wiedzy i inspiracji w dziedzinie brush letteringu.

Uwaga! Autorka jest osobą leworęczną, poradnik zatem zawiera dodatkowo specjalne podpowiedzi dla osób piszących lewą ręką.

Wstęp (7)

Brush lettering (13)

Narzędzia (17)

Podstawy (23)

Małe litery (33)

Duże litery (65)

Cyfry (77)

Ozdobniki (83)

Bounce lettering (89)

Alfabety (107)

Dla leworęcznych (117)

Projekty (121)

Fałszywa kaligrafia (139)

Zakończenie (145)

  • Tytuł: Brush lettering dla początkujących
  • Autor: Wioletta Guzy
  • ISBN: 978-83-283-9440-7, 9788328394407
  • Data wydania: 2022-03-22
  • Format: Ebook
  • Identyfikator pozycji: brulet
  • Wydawca: Septem