ebookpoint BIBLIO

pomoc i najczęściej zadawane pytania

 • Jak pobrać aplikację na system Android?

  Aby pobrać aplikację na system Android, należy posiadać konto Google lub dodać nowego użytkownika, jeśli nie korzystamy z konta Google. Instrukcja jak to zrobić tutaj - https://support.google.com/googleplay/answer/2521798?hl=pl
  W następnym kroku należy wpisać w pole wyszukiwania hasło: "ebookpoint biblio", a następnie kliknąć przycisk "zainstaluj".  

 • W jakim czasie pojawią się zamówione pozycje na półce w pełnej wersji ?

  Zamówione pozycje powinny pojawić się na półce w ciągu 24-ech godzin.

 • Czy czytelnik może zgłaszać tytuły do zakupu jako propozycje ?

  Czytelnicy mają prawo oraz możliwość informowania Administratora po stronie Biblioteki o propozycjach do zakupu, naturalnie osobą decyzyjną jest osoba odpowiedzialna po stronie Biblioteki za realizację zamówień.

 • Czy można korzystać z usług ebookpoint BIBLIO wykupując indywidualnie abonament?

  Nie, usługa ebookpoint BIBLIO jest kierowana do instytucji. Dostęp do ebiblioteki można uzyskać w bibliotece lub u pracodawcy. 
  Lista instytucji, które wykupiły dostęp do ebookpoint BIBLIO jest dostępna tutaj

 • Czy biblioteka otrzymuje kody aktywacyjne i jaki jest ich koszt ?

  Biblioteka otrzymuje nieograniczoną ilość kodów, ilość uzależniona jest od zapotrzebowania danej Biblioteki - Instytucji. Biblioteka - Instytucja nie ponosi kosztów związanych z otrzymaniem kodów aktywacyjnych.

 • Czy podczas trwania umowy klient może wzbogacać swoją ofertę o nowości wydawnicze ?

  Klient w każdej chwili ma możliwość oraz prawo wzbogacać swoją ofertę o nowości wydawnicze, Do tego celu służy dedykowany panel administratora co przyspiesza i ułatwia ten proces.

 • Czy do korzystania wystarczy komputer, czy potrzebny jest również czytnik ebooków?

  Tak, do korzystania z usługi wystarczy komputer. Z ebookpoint BIBLIO można korzystać również przez tablet oraz smartfon. 

 • Jak pobrać aplikację na system iOS?

  Aby pobrać aplikację na system iOS, należy utworzyć konto nowego użytkownika w App Store. Szczegóły na stronie https://support.apple.com/pl-pl/HT204053.
  Jeśli użytkownik posiada już konto, należy wpisać w opcje wyszukiwania hasło: "ebookpoint biblio", a następnie pobrać aplikację, przez kliknięcie ikony "pobierz". 

 • Jak usunąć konto lub dane osobowe z serwisu?

  W celu usunięcia konta użytkownika, w multimedialnej bibliotece cyfrowej, należy napisać wiadomość na adres: ido@helion.pl z prośbą o usunięcie danych osobowych lub konta. 

 • Czy użytkowanie ebookpoint BIBLIO wymaga instalowania oprogramowania ?

  Użytkowanie platformy ebookpoint BIBLIO nie wymaga instalowania oprogramowania, ebookpoint BIBLIO działa na powszechnie użytkowanych przeglądarkach internetowych.

 • Czy ebookpoint BIBLIO zawiera treści darmowe ?

  Oferta ebookpoint BIBLIO to oferta komercyjna. Platforma zawiera obszerną bazę wydawców o renomowanej pozycji na rynku. Ebookpoint BIBLIO nie gromadzi treści, które dostępne są w wolnym dostępie.

 • Czy w ebookpoint BIBLIO widać wszystkie tytuły wydane przez Helion

  Nie, ale dostępna jest większość tytułów wydanych przez Helion oraz całą Grupę Wydawniczą, czyli marki: Onepress, Bezdroża, Sensus, Septem oraz  Editio. 

 • Czy można korzystać z ebookpoint BIBLIO na czytniku?

  Tak, można korzystać z ebookpoint BIBLIO na czytniku. Jedynym wymogiem jest czytnik z systemem Android. Możliwe jest wówczas pobranie aplikacji i swobodne korzystanie z usługi. 

 • Czy ebookpoint BIBLIO działa poza biblioteką która wykupiła dostęp do platformy ?

  Ebookpoint BIBLIO działa globalnie, na wszystkich urządzeniach, które posiadają dostęp do internetu.

 • Czy czytelnicy widzą pełną ofertę ebookpoint BIBLIO?

  Czytelnicy widzą pełną ofertę we fragmentach oraz tytuły wykupione przez Bibliotekę - Instytucję lub firmę w pełnej dostępności.

 • Co oznacza status "Czasowo niedostępna"?

  Status ten oznacza, że pozycja nie jest aktualnie dostępna w bibliotece BIBLIO. Jednak z czasem może pojawić się ponownie. 

 • Czy jest ograniczona ilość wypożyczeń jednego egzemplarza

  Tak, jeden egzemplarz tego samego tytułu może czytać jednocześnie określona liczba osób. 

  Dostępność egzemplarzy możliwych do wypożyczenia możesz sprawdzić przy każdym tytule. Poniżej tytułu oraz nazwiska autora. 

   

 • W jaki sposób można zamówić tytuły niedostępne do biblioteki?

  Tytuły niedostępne możesz zamówić przez przycisk "zamów w bibliotece". Prośba o zakup trafia wówczas do administratora biblioteki, od której otrzymałeś dostęp do BIBLIO. 

 • Czy jest limit urządzeń, na których można korzystać z ebookpoint BIBLIO?

  Tak, jednocześnie można korzystać wyłącznie na jednym urządzeniu, czyli być zalogowanym w aplikacji lub przez przeglądarkę. 

  Samą aplikację możesz mieć pobraną na kilku różnych urządzeniach, np.: telefonie prywatnym, służbowym, tablecie. 

 • Co oznacza komunikat "Zamów w bibliotece"

  Komunikat ten oznacza, że dana pozycja nie została zakupiona przez instytucję, od której uzyskałeś dostęp do BIBLIO. 

  Jeśli zależy Ci na tym tytule kliknij komunikat "Zamów w bibliotece". Twoja prośba o zakup tej pozycji zostanie wysłana do administratora biblioteki. Jeśli publikacja zostanie zakupiona, otrzymasz powiadomienie o jej dostępności na maila. 

chcesz poznać więcej szczegółów ?