o nas

poznaj naszą historię

jak powstała nowoczesna platforma edukacyjna BIBLIO?

Nowoczesna platforma edukacyjna BIBLIO powstała w 2014 roku jako odpowiedź na dynamicznie zmieniający się rynek książki. Początkowo była to usługa typowo biblioteczna, skierowana głównie do uczelni, ponieważ udostępniała tytuły specjalistyczne i naukowe. W 2020 roku platforma BIBLIO otworzyła się na beletrystykę, tym samym weszła na rynek bibliotek publicznych, gdzie została świetnie przyjęta zarówno przez bibliotekarzy, jak i czytelników.

Nasi partnerzy biznesowi byli zainteresowani dostarczaniem swoim studentom, pracownikom i czytelnikom aktualnej wiedzy w szybki i wygodny sposób. Według danych statystycznych rośnie liczba zwolenników literatury w wersji elektronicznej. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się również dobrej jakość audiobooki czytane przez profesjonalnych lektorów czy autorów. Grupa Helion, której część stanowi BIBLIO, jest zawsze w awangardzie na rynku książki – stworzyła nowoczesną platformę edukacyjną z prężnie działającą biblioteką cyfrową, której celem jest zaspokajanie potrzeb każdego typu czytelnika: czytającego ebooki, słuchającego audiobooków, a także samouka korzystającego z kursów internetowych w formacie video. BIBLIO jako jedyna taka usługa na rynku dysponuje również tym formatem.

chcesz wiedzieć więcej?

chcesz być na bieżąco?


Dołącz do facebookowej społeczności czytelników BIBLIO

chcesz poznać więcej szczegółów?

Nowoczesna platforma edukacyjna BIBLIO powstała w odpowiedzi na potrzeby czytelników, którzy poszukują kompleksowych rozwiązań. Podobnie jak nasi klienci – instytucje, które chcą mieć pewność, że kupując usługę dla swoich użytkowników, dają im narzędzie multiformatowe, proste w obsłudze i spełniające ich wymagania.

Platforma wiedzy daje czytelnikom możliwość rozwoju i rozrywki w jednej usłudze, w ramach jednego abonamentu. To niezwykle przydatne narzędzie, pozytywnie oceniane przez użytkowników i klientów.

Platforma edukacyjna BIBLIO stawia na merytoryczne treści dostosowane do indywidualnych potrzeb czytelnika, co jest podstawą budowania kultury organizacji wspierającej rozwój pracowników. Dlatego właśnie BIBLIO może być traktowane jako narzędzie rozwojowe dla pracowników. Oprócz tego bogate zaplecze kursów video, e-booków i audiobooków to doskonałe uzupełnienie tradycyjnych zbiorów bibliotek publicznych czy uczelnianych.