BIBLIO ebookpoint

wsparcie w rozwoju pracowników

zamów demo

rozwój pracowników

Jeśli jesteś pracownikiem działu HR, menedżerem lub właścicielem firmy, doskonale wiesz, że żaden biznes nie rozwija się dobrze bez wykwalifikowanych pracowników. Dlatego należy dbać o ich rozwój i tworzyć nastawione na niego środowisko pracy. Poszerzanie kompetencji w świecie VUCA to niemal obowiązek.

Nie zawsze jednak firma jest w stanie zorganizować wystarczająco dużo szkoleń, aby w pełni wyszkolić całą kadrę. Z pomocą przychodzą nowoczesne usługi i platformy edukacyjne. Dzięki nim pracownicy mogą się rozwijać, jak chcą, gdzie chcą i kiedy chcą. Dodatkowo mogą korzystać z trzech form rozwoju:

  • czytanie książek

  • słuchanie audiobooków

  • oglądanie kursów online


Urozmaicenie rozwoju to szansa na podniesienie poziomu kompetencji większego grona pracowników niż dotychczas, każdy bowiem może się uczyć w najdogodniejszy dla siebie sposób!

zamów demo

dlaczego platforma edukacyjna to doskonałe rozwiązanie dla twojej firmy?

Platforma edukacyjna to łatwy dostęp:

zamów demo

stwórz idealne miejsce dla rozwoju pracowników

Podobnie jak Ty, wiemy, że rozwój pracowników jest bardzo ważnym elementem zarządzania organizacją. Każda firma jest inna i każdy pracownik jest inny. Dlatego też stworzyliśmy model platformy edukacyjnej szyty na miarę. To Ty decydujesz, jak ma ona wyglądać w Twojej organizacji. Jeśli nie chcesz planować tego samodzielnie, pomożemy Ci – podpowiemy najlepsze rozwiązania zgodnie z naszym doświadczeniem.

Skala zasobów BIBLIO, zróżnicowanie tematyczne publikacji i zrozumienie Twoich potrzeb są kluczowe w dopasowaniu oferty do Twojej organizacji. Dlatego zachęcamy do wypełnienia poniższego formularza, który pozwoli nam poznać Twoje potrzeby i idealnie dopasować ofertę do Ciebie i Twoich pracowników.

chcesz być na bieżąco?

zamów dla firmy

Planowanie rozwoju pracowników jest pracochłonne, ale zdecydowanie warte zachodu. Czas raz poświęcony na precyzyjnie zaplanowanie ścieżki rozwojowej pracownika to korzyści na kolejne lata. Obszary rozwoju mogą być różne w odniesieniu nie tylko do konkretnego pracownika, ale również poszczególnych stanowisk. Wiele zależy od osobistych talentów i preferencji. Dlatego tak ważne jest indywidualne podejście do rozwoju, do czego wręcz niezbędne są narzędzia umożliwiające dobór konkretnych treści dopasowanych pod kątem ulubionej formy nauki czy tematów przewodnich.

Obszar rozwoju pracownika

Załóżmy, że któryś pracownik lubi uczyć się z książek: robi notatki, wypisuje najważniejsze informacje czy streszcza rozdziały, później je analizuje i wprowadza poznaną wiedzę w życie. Pierwszą koniecznością wydaje się zakup literatury specjalistycznej z myślą o tej konkretnej osobie. Co jednak w sytuacji, gdy inny pracownik nie lubi uczyć się z książek, a – zmuszony do tego – nie przyswaja wiedzy? Dla niego najlepszym wyborem są kursy internetowe – skuteczniej czerpie z nich wiedzę, potrafi ją usystematyzować i sprawnie porusza się wśród nauczanych zagadnień. Czy opłaca się kupować książki dla jednego pracownika i kursy dla drugiego? Z pewnością tak, ale dużo bardziej ekonomicznie jest zainwestować w narzędzie, które oferuje oba te formaty, aby każdy pracownik mógł się uczyć w sposób najbardziej dla siebie efektywny.

Indywidualny plan rozwoju pracownika

Przykłady, jak planować rozwój pracowników, można by mnożyć. Każde stanowisko bowiem jest inne, podobnie jak różni są pracownicy. Indywidualny plan rozwoju jednak ma kilka zasadniczych cech. Przede wszystkim musisz określić, jakie kompetencje dany pracownik chce rozwijać. Następnie wraz z nim sporządź listę jego talentów i mocnych stron, dopasuj najskuteczniejszą w jego wypadku formę nauki, zaproponuj treści rozwijające wypisane kompetencje, mierz sukces.