Helion


Szczegóły audiobooka

Ulica Nadbrzeżna

Ulica Nadbrzeżna


Ulica Nadbrzeżna położona w ubogiej dzielnicy portowego miasta Monterey jest domem dziwek, alfonsów, szulerów, ale wystarczy spojrzeć z innej perspektywy, by uznać, że to święte, aniołowie, męczennicy i błogosławieni. Wśród nich żyją Henry, malarz zbierający kawałki drewna, by zbudować łódź, Lee Chong właściciel niewielkiego sklepu, w którym jest wszystko, i Doktor z laboratorium biologicznego, doglądający chorych i leczący nieszczęśliwe dusze.

To zaledwie kilka budynków, ale ludzie i historie, które skrywa ulica, emanują miłością, ciepłem, zrozumieniem i przywracają wiarę w proste wartości.

Opublikowany w 1954 roku Cudowny Czwartek opisuje losy tych samych i nowych mieszkańców dzielnicy tuż po drugiej wojnie światowej.

John Steinbeck (1902 1968) amerykański powieściopisarz, laureat literackiej Nagrody Nobla 1962 za realistyczny i poetycki dar, połączony z subtelnym humorem i ostrym widzeniem spraw społecznych". Jego najbardziej znane powieści to Grona gniewu, Myszy i ludzie, Na wschód od Edenu i Tortilla Flat.

W 1982 roku na postawie Ulicy Nadbrzeżnej i Cudownego czwartku powstał film w reżyserii Davida S. Warda. W rolach głównych wystąpili Debra Winger i Nick Nolte.

Copyright John Steinbeck, 1945. All rights reserved. Copyright for the translation by Adam Kaska. Copyright for the audio edition by Prószyński Media Sp. z o.o.