Helion


Szczegóły ebooka

Habit zamiast szminki, czyli zakonnice zabierają głos

Habit zamiast szminki, czyli zakonnice zabierają głos

HABIT ZAMIAST SZMINKI, czyli zakonnice zabierają głos to czternaście niezwykle interesujących rozmów z zakonnicami. Mówią o sobie, swojej pracy, wierze i niewierze, Kościele i o rzeczywistości świeckiej. Książka przełamuje stereotypy i ukazuje siostry jako niezwykłe osobowości, pełne pasji i chęci pomocy innym. Są wśród nich: lekarki (w tym ginekolog położnik i psychiatra), prawnik, misjonarki w rejonach działań wojennych (Aleppo), siostry wykładające na wyższych uczelniach, rekolekcjonistki, autorki książek, blogerki itp.

To wyjątkowa pozycja na rynku wydawniczym, bowiem nie zdarza się często, aby siostry zakonne pod imieniem i nazwiskiem godziły się opowiedzieć o swoich wyborach, o tym jak postrzegają współczesny świat i jego wyzwania, w czym upatrują swoją rolę.

Rozmowy z zakonnicami przeprowadziła Ewelina Tondys (ur. 1983), mieszkająca w Berlinie doktor nauk politycznych, germanista i redaktor.

"Dzięki rozmowom z siostrami dowiedziałem się, jak ciekawe (ale i inne od dotychczasowych wyobrażeń) jest życie zakonne "od środka" ks. Kazimierz Sowa

"To ważna i potrzebna książka. Przełamuje stereotypy na temat zakonnic bez uciekania się do "religijnego makijażu" o. Jacek Prusak

  • Tytuł: Habit zamiast szminki, czyli zakonnice zabierają głos
  • Autor: Ewelina Tondys
  • ISBN Ebooka: 9788324582693, 9788324582693
  • Data wydania ebooka: 2017-06-23
  • Identyfikator pozycji: e_0la4
  • Wydawca: Wydawnictwo Dolnośląskie