Helion


Szczegóły ebooka

Autobiografia Nikoli Tesli

Autobiografia Nikoli Tesli

Nikola Tesla wedle różnych podań miał przyjść na świat o północy, w trakcie letniej burzy z piorunami.

Miał 63 lata, kiedy tekst tej książki ukazał się po raz pierwszy w czasopiśmie „Electrical Experimenter” w 1919 roku. Moje wynalazki. Autobiografia Nikoli Tesli to pozycja, którą wybitny konstruktor i wynalazca poświęcił w szczególności młodym pasjonatom inżynierii elektrycznej, dzieląc się z nimi wspomnieniami pasjonującej i trudnej drogi życia wynalazcy.

Nie jest to klasyczna biografia, ale przepleciona wątkami biograficznymi, napisana w przystępny dla każdego sposób opowieść o wynalazkach i wydarzeniach, które poprzedziły ich powstanie.

Jest kilka powodów, dla których „Moje Wynalazki. Autobiografia Nikoli Tesli” jest książką niezwykle wartościową zarówno dla młodych osób poszukujących drogi działalności naukowej bądź twórczej, jak i tych, którzy już tę drogę wybrali. Pokazuje ona prometeizm naukowca wierzącego w siłę ludzkiego umysłu oraz przeplatanie się chwil triumfu z chwilami gorzkiego rozczarowania. W niniejszej pozycji Czytelnicy będą mogli odnaleźć wiadomości, które pozwolą im wniknąć nie tylko w dorobek wybitnego wynalazcy, ale także w pewnym sensie podążyć jego śladem, w czym pomocna okaże się m.in. proponowana przez Teslę literatura oraz liczne opisy.

Wartość tej książki kryje się w intencjach, które przyświecały genialnemu inżynierowi przy spisywaniu treści wywiadu adresowanego do młodych wynalazców. Może ona stać się źródłem inspiracji, motywacji i nośnikiem wiedzy, ale także być przestrogą przed dualizmem ludzkiej natury. Posiada potencjał dydaktyczny opatrzony dozą solidnej dawki informacji odnośnie tego, które ze swoich wynalazków dojrzały Nikola Tesla cenił najbardziej i dlaczego je wyróżnił.

NIKOLA TESLA
Moje Wynalazki
Autobiografia

OŚ CZASU
Wprowadzenie


I
Moje dzieciństwo


II
Pierwsze trudy
w roli wynalazcy


III
Moje późniejsze
przedsięwzięcia...


IV
Wynalezienie cewki Tesli
i transformatora


V
Nadajnik powiększający


VI
Sztuka teleautomatyki
 

  • Tytuł: Autobiografia Nikoli Tesli
  • Autor: Nikola Tesla
  • Tłumaczenie: Damian Łukasz Tarkowski
  • ISBN Ebooka: 978-83-64232-21-3, 9788364232213
  • Data wydania ebooka: 2019-07-15
  • Identyfikator pozycji: e_16x7
  • Wydawca: Wydawnictwo Horyzont Idei