Szczegóły ebooka

Chłopcy z Placu Broni

Chłopcy z Placu Broni

Jacek Podsiadło

Ebook
UWAGA :: Ebook jest wierszem autorstwa Jacka Podsiadło
 
Jacek Podsiadło Wychwyt Grahama Chłopcy z Placu Broni Wychodząc na boisko w czerwono-zielonym rządku, znów mam 15 lat. Jednak łysinka Witka przede mną, brzuszki tam i sam jak niepotrzebne skarbce nie zostawiają złudzeń: gram z oldboyami. Sędzia niedowidzi, więc kłócą się jak dzieci, chcą się bić. Złudzeń, złudz...

Jacek Podsiadło

ur.
7 lutego 1964
Najważniejsze dzieła:
Nieszczęście doskonałe (1987), Niczyje, boskie (1998), Wychwyt Grahama (1999), Kra (2005), Przez sen (2014), Włos Bregueta (2016)

Poeta, prozaik, tłumacz, dziennikarz, felietonista. Publikował w wielu czasopismach literackich, a jego twórczość przetłumaczono na angielski, niemiecki, słowacki, słoweński i ukraiński. Czołowy obok Marcina Świetlickiego poeta pokolenia bruLionu. Głosił poglądy anarchistyczne i pacyfistyczne. W latach 1993-2008 prowadził audycję Studnia w Radiu Opole, a od 2009 roku prowadzi internetowe Domowe Radio Studnia.

Kupując książkę wspierasz fundację Nowoczesna Polska, która propaguje ideę wolnej kultury. Wolne Lektury to biblioteka internetowa, rozwijana pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. W jej zbiorach znajduje się kilka tysięcy utworów, w tym wiele lektur szkolnych zalecanych do użytku przez MEN, które trafiły już do domeny publicznej. Wszystkie dzieła są odpowiednio opracowane - opatrzone przypisami oraz motywami.
  • Tytuł: Chłopcy z Placu Broni
  • Autor: Jacek Podsiadło
  • Data wydania: 2020-04-03
  • Format: Ebook
  • Identyfikator pozycji: e_1jqh
  • Wydawca: Wolne Lektury