Helion


Szczegóły ebooka

 
*** (Dotykany wszędzie szarym mydłem zmierzchu...)

*** (Dotykany wszędzie szarym mydłem zmierzchu...)


Jacek Podsiadło Wychwyt Grahama *** (Dotykany wszędzie szarym mydłem zmierzchu) Dotykany wszędzie szarym mydłem zmierzchu, ani drgnę. I przynajmniej z wierzchu czysty sięgam po kartkę, by jak pies do zwierza przymierzać się do niej. Magda mi się zwierza w liście zza Sandomierza: Ubieram się ciepło, zwłaszcza lu...

Jacek Podsiadło

ur.
7 lutego 1964
Najważniejsze dzieła:
Nieszczęście doskonałe (1987), Niczyje, boskie (1998), Wychwyt Grahama (1999), Kra (2005), Przez sen (2014), Włos Bregueta (2016)

Poeta, prozaik, tłumacz, dziennikarz, felietonista. Publikował w wielu czasopismach literackich, a jego twórczość przetłumaczono na angielski, niemiecki, słowacki, słoweński i ukraiński. Czołowy obok Marcina Świetlickiego poeta pokolenia bruLionu. Głosił poglądy anarchistyczne i pacyfistyczne. W latach 1993-2008 prowadził audycję Studnia w Radiu Opole, a od 2009 roku prowadzi internetowe Domowe Radio Studnia.

Kupując książkę wspierasz fundację Nowoczesna Polska, która propaguje ideę wolnej kultury. Wolne Lektury to biblioteka internetowa, rozwijana pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. W jej zbiorach znajduje się kilka tysięcy utworów, w tym wiele lektur szkolnych zalecanych do użytku przez MEN, które trafiły już do domeny publicznej. Wszystkie dzieła są odpowiednio opracowane - opatrzone przypisami oraz motywami.