Helion


Szczegóły audiobooka

Sobie na 33 urodziny

Sobie na 33 urodziny


Jacek Podsiadło Wychwyt Grahama Sobie na 33 urodziny Kraków za oknem schodzi do swojego podziemnego alter ego po dwudziestu stopniach mrozu, sztywno, o kulach kościelnych wież, gdy ja patrzę w lustro nieudolnie podrabiające rysy twarzy, powtarzające układ zmarszczek i pasm włosów. Teraz, wypalony, mogę Go zrozumieć. Gówniażeria wrzeszcząca: Nie wierz nikomu po trzydziestce! miała rację. Oto n...

Jacek Podsiadło

ur.
7 lutego 1964
Najważniejsze dzieła:
Nieszczęście doskonałe (1987), Niczyje, boskie (1998), Wychwyt Grahama (1999), Kra (2005), Przez sen (2014), Włos Bregueta (2016)

Poeta, prozaik, tłumacz, dziennikarz, felietonista. Publikował w wielu czasopismach literackich, a jego twórczość przetłumaczono na angielski, niemiecki, słowacki, słoweński i ukraiński. Czołowy obok Marcina Świetlickiego poeta pokolenia bruLionu. Głosił poglądy anarchistyczne i pacyfistyczne. W latach 1993-2008 prowadził audycję Studnia w Radiu Opole, a od 2009 roku prowadzi internetowe Domowe Radio Studnia.

Kupując książkę wspierasz fundację Nowoczesna Polska, która propaguje ideę wolnej kultury. Wolne Lektury to biblioteka internetowa, rozwijana pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. W jej zbiorach znajduje się kilka tysięcy utworów, w tym wiele lektur szkolnych zalecanych do użytku przez MEN, które trafiły już do domeny publicznej. Wszystkie dzieła są odpowiednio opracowane - opatrzone przypisami oraz motywami.