Helion


Szczegóły ebooka

 
Marcelinka rusza w Kosmos. Bajka trochę naukowa

Marcelinka rusza w Kosmos. Bajka trochę naukowa


Marcelinka rusza w Kosmos. Bajka trochę naukowa.

"Marcelinka pojawiła się po lewej stronie Wszechświata, a to pociągnęło za sobą rozliczne konsekwencje. Kim jest nasza mała bohaterka? Co robi we Wszechświecie? I jakie tajemnice Wszechświat w sobie skrywa? I czy jest w stanie je skrywać, gdy pyta o nie Drobinka (oczywiście – w zestawieniu z Kosmosem!) o niezmierzonej (jak Kosmos!) ciekawości.Udaj się w piękną i interesującą podróż do granic poznania, by razem z Marcelinką i jej towarzyszami odkryć, co jest Najważniejsze…"

Kilka słów o książce "Marcelinka rusza w Kosmos. Bajka trochę naukowa" autorstwa Janusza Leona Wiśniewskiego:


"Pierwsza książka dla dzieci napisana przez autora „Samotności w sieci” zabiera czytelników w stymulującą intelektualnie podróż po Wszechświecie. Najlepiej, by była to wspólna podróż – rodziców i dzieci. Janusz L. Wiśniewski w wywiadzie dla Natuli.pl powiedział, że pytań dzieci nigdy nie wolno zostawić bez odpowiedzi. „Marcelinka…” pokazuje, jak im odpowiadać. Jak przekazywać skomplikowaną wiedzę w sposób, który może przemówić do dzieci. Do dorosłych zresztą także." Natuli

Marcelinka rusza w Kosmos” Janusza Leona Wiśniewskiego to, jak mówi podtytuł, książka „trochę naukowa”. Trochę kosmologiczna. Trochę filozoficzna. Trochę jest też baśniowa. W każdym razie wyobraźnia czytelnika się nie nudzi. I chyba o to w książce chodzi – o poruszenie wyobraźni, wysłanie jej w Kosmos. Lata tam sobie poprzez galaktyki, między gwiazdami, planetami." Siódma Góra

Kilka słów o Autorze
Janusz Leon Wiśniewski - Naukowiec i pisarz. Magister fizyki (Uniwersytet Mikołaja Kopernika), magister ekonomii (także UMK), doktor informatyki (Politechnika Warszawska) oraz doktor habilitowany chemii (Politechnika Łódzka).

Na stałe, od 1987 roku, mieszka we Frankfurcie nad Menem, gdzie pracuje w międzynarodowej firmie informatycznej zajmującej się tworzeniem oprogramowania dla chemików. Współautor pierwszego w świecie programu komputerowego AutoNom do automatycznego tworzenia systematycznych nazw organicznych związków chemicznych na podstawie ich wzorów strukturalnych.

Jako pisarz zadebiutował w roku 2001 powieścią Samotność w Sieci, na podstawie której powstał film oraz serial telewizyjny wyprodukowany przez TVP.

Teatr „Baltijskij Dom” w St. Petersburgu w Rosji zaadaptował i wystawił spektakl na podstawie Samotności w Sieci (premiera 20 lutego 2009). Ponad 8 lat po premierze spektakl pozostał na afiszu teatru i jest wystawiany 2-3 razy w miesiącu.

Jest autorem powieści (międy innymi: Los powtórzony, Bikini, Grand, Na Fejsie z moim synem), zbiorów opowiadań (międy innymi: Zespoły napięć, Moje historie prawdziwe) esejów (Czy mężczyźni są światu potrzebni?), a także rozprawa popularno-naukowych. Tłumaczenia jego książek ukazały się w 18 krajach> Między innymi w Rosji, Chinach, Włoszech, Turcji, Holandii, Belgii, Rumuniina Ukrainie, w Bułgarii, Albanii, Wietnamie, na Litwie, na Łotwie i w Armenii.

Ojciec dwóch córek: Joanny oraz Adrianny.

 

 

 • 1. Żywa dusza we Wszechświecie
 • 2. Czego we Wszechświecie szuka Marcelinka i czy prędkość światła jest magiczna?
 • 3. Skąd we Wszechświecie wziął się motyl i dlaczego gwiazdy umierają?
 • 4. Co wspólnego mają ze sobą wieczność i ziarenko piasku i czy Słońce ma sąsiada?
 • 5. Czy we Wszechświecie jest mleko i jak daleko znajduje się motyl?
 • 6. O lewej lub prawej stronie Wszechświata i o leniwym świetle, które jest tak powolne jak ślimak
 • 7. O bardzo osobliwym początku Wszechświata
 • 8. Marcelinka poznaje pana Fotona i wyrusza w podróż na poszukiwanie Najważniejszego
 • 9. Czy Wszechświat miał gorączkę, co ma z tym wspólnego pan Foton i dlaczego jabłka spadają z drzewa na Ziemię?
 • 10. Marcelinka dociera do Ziemi, spotyka kolorowe karły i olbrzymy oraz pierwszy raz natrafia na tajemniczą czarną dziurę
 • 11. Marcelinka dowiaduje się, że czas może zwolnić i zaczyna się bać czarnej dziury
 • 12. Marcelinka dociera do końca Wszechświata i wcale nie widzi końca
 • 13. Marcelinka odkrywa Wielką Tajemnicę Najważniejszego
  • Contents
  • Landmarks