Helion


Szczegóły ebooka

Agro Profil 12/2020

Agro Profil 12/2020


Magazyn rolniczy Agro Profil tworzą osoby posiadające fachową wiedzę rolniczą oraz doświadczenie dziennikarskie. Naszym celem jest tworzenie magazynu rolniczego jakiego nie ma na rynku, a jaki sami chcielibyśmy czytać – nowoczesnego, przejrzystego, zawierającego artykuły dostosowane do rosnących potrzeb polskich gospodarstw rolnych.

Tematy numeru:

Wydajny zbiór kukurydzy - Jesień to czas, kiedy intensywnie pracują kombajny w kukurydzy. Jest to okres pozwalający na sprawdzenie wielu kombajnów z przystawkami do zbioru kukurydzy na ziarno i zastosowanych w nich rozwiązań konstrukcyjnych.

Co z mocznikiem? - Od 1 sierpnia 2021 r. nie będzie można używać mocznika w formie granulowanej. Nawóz w takiej postaci jest bardzo popularny i często stosowany przez rolników. Co nowe przepisy oznaczają dla rolników i jakie rozwiązania proponują firmy nawozowe?

Adiuwanty przyszłością? - W skutecznej strategii ochrony roślin niezbędne jest dobranie właściwych substancji czynnych i zapewnienie im odpowiednich warunków do maksymalnego ich działania. Adiuwanty to grupa produktów, które wspomagają aplikację i działanie środków ochrony roślin.

Strip-till po czesku - Kontynuując nasz cykl „Uprawa uproszczona”, odwiedziliśmy gospodarstwo państwa Łąckich z miejscowości Mniszków w woj. łódzkim. Jak pan Mariusz z rodziną radzą sobie z uprawą słabych gleb i dlaczego domowe konstrukcje zastąpił fabryczny agregat?

Ciagnik Roku „po nowemu” - Konkurs „Tractor of the Year” jest organizowany corocznie od 1998 r. Obecna 22. edycja ze względu na sytuację panującą na świecie przybrała nieco odmienną formę. Prezentujemy finalistów w poszczególnych kategoriach.