Helion


Szczegóły ebooka

O Wojtku z planety Uran. Opowieść dla dzieci od lat 4 do 100 +

O Wojtku z planety Uran. Opowieść dla dzieci od lat 4 do 100 +


O Wojtku z planety Uran to magiczna opowieść dla dzieci małych i dużych, od lat 4 do 100+. Jej siła i kosmiczna moc leżą w autentyczności, gdyż ta historia naprawdę się wydarzyła! Wszystko zaczęło się w wyobraźni ziemskiego chłopca o imieniu Antek, który opowiedział swoim rodzicom o nowym przyjacielu, Wojtku z planety Uran. Antek miał wtedy 5 lat, a Wojtek 150 lat, ale na planecie Uran to tyle samo, co na Ziemi. Chłopcy bardzo się polubili. Bawili się ziemskimi zabawkami, byli w zoo i jedli pyszne ziemskie jedzenie. Wojtek nauczył Antka swojego języka, który nazywa się folski i wcale nie jest nytrud ;), a Antek pokazał swojemu nowemu przyjacielowi naszą planetę oraz mycie rąk i przytulanie najmilszy ze wszystkich ziemskich zwyczajów. Bo mieszkańcy Urana potrafią latać swoimi statkami kosmicznymi na inne planety, ale nadal nie potrafią się przytulać! Trudno to sobie wyobrazić, prawda?

Historia kosmicznych przyjaciół jest idealnym pretekstem do spędzenia czasu razem. Dzieci kochają tę opowieść, gdyż pokazuje świat widziany z ich perspektywy, a nam, dorosłym, historia ta przypomina, że dla naszych dzieci nie ma rzeczy niemożliwych i dziwnych wszystko zależy od nas samych i siły naszej wyobraźni. Ta ciepła i szczera książka w prosty i ciepły sposób opowiada o prawdziwych wartościach, bliskości, odpowiedzialności, trosce, akceptacji i zaufaniu. Widzeniado na planecie Uran!

Książka jest również projektem społecznym poprzez swoją sprzedaż pomaga podopiecznym Fundacji Pomóżmy Dzieciom, KRS 0000130515, która od 1998 r. wspiera dzieci znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej i materialnej.

REKOMENDACJE

Chciałbym spędzić na planecie Uran długie wakacje razem z Wojtkiem i moimi wnukami: Aaronem, Mają, Adasiem, Jadzią, i dorosłą już Leną. Każdy z nas czasem czuje się kosmitą. Lepiej mieć wtedy obok siebie bliskie osoby. Andrzej Seweryn

Czy na pewno masz czas? Bo od tej książeczki trudno się oderwać. Jacek Santorski

Olę wciągnęło! Ma ponad sto książek, a niezmiennie wybiera O Wojtku z planety Uran i czyta wszędzie. Mama Oli (lat 8)

Tak książka powinna dołączyć do kanonu lektur szkolnych! Małgorzata, mama bliźniaczek (lat 7)